Kedimizin Irkını Merak Ediyoruz.

Ayseliko

Gören herkesin kedimizin ırkı hakkında çok farklı fikirleri oluyor. Bizim için can candır ırkı cinsi rengi farketmez. Fakat çok fazla soran oluyor. En çok mavi rus tekir kırması diyen var. Cinsi nedir ?

17 CEVAP

ygmrtzl

mavi rus a çok benziyor mavi rus kırması olabilir

Seymaaacaan

Siyam ama mavi rus kendinden üreyen bir cins olduğu için sokakta bulmak normal bence. Bu kedi mavi rus kırması olabilir

kulakları uzun ve büyük. mavi rus ile birşey kırması, yani safkan da değil sanırım.

Siyammm

Gri kedi işte mavi Rus kırması olamaz çünkü mavi Rus çok zor bulunan bir cins çok zor yani.
Yani mavi Rus sokakta olucakta yavrusuda fln fln.. gri kedi soke

Tuyleri british shorthair gibi ama genel yapisi european shorthair yani tekir. Benim kanimca tekir-british karisimi bir yavrumuz.

zzeynepbetul

Mavi rusa benziyor aynı bizim kızın küçüklüğü gözleri ilk 4 ay sarı oluyor sonra yeşile dönüyor:)

mkfsnbl

Bana direkt tekir kedisi gibi geldi tekirlerde oluyor bu renk hattâ benim yaşadığım yerde de var aynısı. Fakat çok soran oluyor bende kahverengi bir tekir ile yaşıyorum hep başka cins sanılıyor

Dostane

Öncelikle sizi tebrik ederim bir canı kurtardığınız için kediniz net olar russian blue yavruyken tekir gibi olurlar hatta bayağı çirkin olurlar.

Prensesimm

Arkadaşların da dediği gibi mavi Rus kırması olabilir bence, bu arada çok tatlı ya❤❤❤

Akhlyss

Sokaktan mı sahiplendiniz acaba?

Ayseliko

Evet sokaktan sahiplendik

Ayseliko

Ortalar hafiften bi canlı yeşile dönüşür gibi oldu. 4,5 aylık civarı şuan. Birde 2-3 gündür dış kapı önünde durup sürekli miyavlıyo kapıya atlıyor, çıkmak istiyor. Bir kez bahçeye indirdik, beraber büyüdüğü dişi kediyle yanyana geldi. Kızgınlığını tetiklemiş olabilir miyiz ? Çok erken değilmi daha?

Siyammm

Soke diye tabir edilen kedi.
Sokeler mavi Rus değildir o halde kediniz mavi Rus değildir. Açık net ve basittir. Saygılar

Ayseliko

Bizimde böyle bir bilgimiz yoktu, normal kedi diye sahiplendik. Hastalandı diye eve aldık. Büyümeye başladıkça görenler söyledi. Gözler Sarıdan canlı yeşile dönmeye başladı, kulaklar kocaman. Bacaklar ve kuyruk uzun. Anlayamadık bizde. Bilgisi olana danışmak istedik

Zeynepulku

Sokaktan sahiplendiyseniz cins olmak zorunda değil.bi mavi düşü sokakta öylece bulamazsınız ve britishleri. Gri sokak kedielride oluyor