Kuşun Ayağı İncildi. Yara Yaptı Ne Yapmam Lazım ?

selamlar. kuşun ayağı yara yaptı ilk gün çok kötüydü.
1.gün ayağı biraz şişmiş.
2.gün 1.fotoğraftaki gibi biraz dindi.oksijenli su alıp kulak çubuğuyla temizledim terramycin sürdüm az birşey kafeste tek ayakla dinlendirdim.
3.gün veterinere götürdüm. vitamin verdi şırıngayla suyuna bi ölçekte günde 1 kez vericeksin dedi.terramycin vermene gerek yok dedi
bugün 4.gün 2.fotoğraftaki gibi ayağı. oksijenli suyla sarı pisliği aldım biraz. veteriner sürme dedi ama sürsemmi bilmiyorum. ilk 3 güne göre çok iyi durumda ayağı. ona göre yarın sabahtan tekrar götüreceğim ne yapmam lazım. yarasıyla oynamaya çalışıyor kuş. ona göre sardırıp kısa sürede iyileşsin istiyorum. varsa bilir kişi yorum yaparsa sevinirim.

2 CEVAP

kubra0035

Bizde çok fazla kuş baktık böyle durumlar yaşadık bence sarmamalısın hem hayvanı rahatsız eder hemde bir şekilde çıkarıyorlar zaten hayvanı kendi haline bırakmalısın. Zaten kendi canını yakacak bir şey yapmıyorlar kendilerine. Sadece belki acıdan dolayı rahatsızlık duyuyordur o yüzden oynuyordur. Sen kendi haline bırak yapacağını yapmışsın tekrar veterinere götürürsün zaten

oksijenli su kulak cubuğuyla temizledik 2-3 gün sonra yarasını çıkarttı kendisi. terramycin de az sürüyordum. düzeldi