Haydi Den Şikayet Etmeli Miyim

bbeyzvv

yan komşumuzun hastalığı olduğu için çok titiz balkonumuzda file yokken bikaç kere kediler onların balkonuna kaçtı kadın delirdi kadın ve 3 çocuğu aynı evde yaşıyor büyük kız köpek getirmiş sanırım zor durumda buldu yaraları vardı tedavi ediyor onu ilacını falan veriyor ama kadın her gün köpeğe bağırıyor tüyü osu busu yüzünden az önce de eline almış sopayı ben sana bunu dökmicek misin demedim mi diye bağırıyor (o kadın evdeki herkese bağırıyor gerçi o aklımı karıştırıyor şikayet etsem mi etmesem mi diye) köpeğe hiç dövdüğünü görmedik ve duymadık dövülen köpek ağlar ağladığını da duymadık duvarlar ince duymamız kolay sorum şu şikayet etsem sonuç alır mıyım başka nereye etmeliyim

(yaralarından tedavi gören köpekler sürekli traş mı ediliyor yoksa bunlar tüy dökmesin diye mi ediyor onu anlamadım bilgisi olan onu da söyleyebilir mi)

11 CEVAP

Yaralari olan bolgelerin surekli traş olması gerekiyor. Ayrica yara olan bolgeyi isiriyorsa kon takiliyor köpeğe. Ama diger konu için sikayet ciddi sonuçlara sebep olabilir. Bence etme ama bilemiyorum. Sadece anlattığın kadarını yorumlayabilirim. Eger kopege siddet uygulaniyorsa kızla konuşup başka bir yuva bulunanilir ama nasil karşılar bunu bilemiyorum :(

Anonymus552223

Gidecegi yer daha iyi olmayacak bence sikayet etmeyin. Dovmuyorsa

Anonymus552223

Buyuk kiz dediginiz kac yasinda? Tedavi falan ettirdigine gore bilincli olsa gerek annesinin kopegi dovmesine izin vermez heralde

bbeyzvv

annesine zaten köpeğe bağırınca bağırıyor dövdüğünü görsem ben ondan önce davranırım zaten

Zaten yarali hayvana herkes bakamaz. Zaman istiyor. Tecrubeliyse gayet iyi yani. Yaralarinin çoğunluğu da iyileşmiş, ne güzel:D o renkli mavi mor kahverengi ilaçlar mikrop kapip enfeksiyon olmasini önlüyor. Ayrica sen de dedin kadinin hastaligi var. Bir de onun açısından düşünmek lazim :(

bbeyzvv

evet ona da hak veriyorum kızın eve hayvan getirmesine şok oldum zaten çok da güzel bir şey mutsuz olsa neşeli neşeli dolaşmaz herhalde dışarda tasmasız gezdiriyolar mutsuz olsa kaçar diye düşündüm

Yaralari tam iyilesmemişse genelde kaçmaz. Yani kaçamiyorlar aslında ama denemeyeceği anlamina da gelmiyor:( zaten hasta veya yaralı olduklari zaman herkes üzgün olur. Bu yaşadıklarına rağmen neseli dolaşıyorsa o köpeğin bir seyicigi yok :D

bbeyzvv

geçende kedi getirdi küçük çocuk annesi kabul etmedi diye apartmanda besleme kararı aldı kedi de yavruydu kaçırdım yuva buldum sürekli hayvanlarını çalıyomuş gibi olmak da istemiyorum fşsşfnsşfmf

şikayet etmeyi ben de bi yandan istemiyorum çünkü kedi barınağı iyi bu şehirde ama köpek barınağı kötü diye duydum çocuklar iyi bakıyorlar köpeğe köpek de baya neşeli akıl danışmak istedim

bbeyzvv

22 civarı daha önce de kedi bakmış deneyimli biri yaralarında renkli şeyler vardı ilaç herhalde dedim bikaç hafta oldu köpek geleli yaralar baya iyi eskiye göre

bbeyzvv

içimi rahatlattınız teşekkür ederimmm

ilk geldiğinde aşırı yarası vardı da şimdi yok denecek kadar geçmiş

artık tek tehlike bizim canavarlar her gün balkondan köpeğe hrlıyolar file olmasa ölür yavrucak

yagmurryamaan

Psikolojik şiddet kadının yaptığı çok yanlıs ama haydi ile alınan köpekler ne haldeler bilmiyoruz.Köpek bunalıma falan da girebilir.İyilik etmek isterken kötülük edebilirsiniz.Umarım siddet uygulamiyorlardır :(