Sorunuz Var Mı

vethekmehmetkoc

Vet. Hekim

saat 11 e kadar buradayım vaktimi sizlerin sorularını cevaplandırarak geçireceğim sorularınız varsa öncelikle petinizin yaşını cinsiyetini ırkını belirterek sorarsanız daha kolay cevaplama şansım olur

23 CEVAP

Merhaba harikayanudr , mamanın markası profesyonel bir seri mama ise çok da fazla gerek yok vitamin kullanmana ama aşırı tüy dökülmesi tüylerinde matlık fiziksel aktiviyesinde düşüşlük hissedersen gimcat multi vitamin kullanabilirsin , malt için ise kedin uzun tüylü değil ise gerek yok

Merhaba mhtp mama öğünlerini düzenli bir biçimde oluşturursan daha iyi olur mesela elinden mama kabına döküldüğünü görürse daha kolay yemek isteyecektir ıslak mama şimdi bu dönemde verme biraz şımarıyor ama yavaş yavaş elinle mama tasına koyarak alıştırabilirsin

Merhaba badems. kesik kesik idrar çok da anormal bir tablo değil , sıcak su torbasını neden koydun anlayamadım sistit olsa bile sıcak su torbası bir işe yaramaz kış olduğu için hayvanlar çok fazla su içmezler o yüzden kesik kesik gelebilir. ağrı hissetmediği sürece bir anda çok fazla idrar ççok fazla su içme gibi şikayet olmadığı sürece sistitden şüphelenecek bir durum yoktu gönlünü ferah tut , 2-günde 1 konserve mama vermeni tavsiye ediyorum eğer çok fazla şikayetlerın artarsa idrar analizi ve biyokimysal değerler kontrol edilebilir

Merhaba persian az dışkı az yediği için olabilir dışkının kıvamı nasıldı çok mu katı ve idrar yapıyormu hayvan , ayrıca senin persian kedin olduğu için 2 günde 1 konserve mama tüketmesini öneriyorum .

harikayanadur

merhaba mehmet bey benim kedim 2,5 aylık ve size sorum kedime malt macun ve multi vitamin kullanmalı mıyım? eğer kullanmalıysam bir marka belirtir misiniz?

fatmatina

Merhabalar Mehmet bey benim de birkaç sorum var öncelikle kedim hakkında bilgi vereyim:)7 aylık kısırlaştırılmış dişi tekir.Normalde kedim çok oyuncu ve hareketli bir kedi sürekli oyun ister ama bugün biraz durgun 1 dk koşturuyorsam hemen ardından yere uzanıyor ve 15-20sn öyle kalıyor sonra yine oyuna devam ediyor ve iştahı da gayet yerinde hatta son zamanlarda fazla yerinde az önce çok yemekten geğirdi galiba:) maması ve suyuyla ilgili herhangi bir problem yok ama bugün çok fazla uzanır oldu durduk yere öylece uzanıyor bu normal mi?hantallaşıyor mu?bir de her gün oynuyorum ama haftasonları özellikle pazar günleri evde olduğum için ekstra oynatıyorum dünde hemen hemen bütün gün oynadık koşturdum ve yeterince yoruldu sonrasında da uyudu zaten bu süreçte de bazen kalp atışları çok şiddetleniyordu bende mola veriyordum ama o yine oynamak istiyordu öyle zamanlarda devam mı etmeliyim duracağı zamanı bilir mi?ve bugünkü durgunluğu dünkü yorgunluktan olabilir mi fazla mı geldi acaba?normalde gece ben yatana kadar yatmazdı ama şimdiden uyukluyor:/

dolfapersian iyi akşamlar verebilirsin sorun olmaz kuru mamayı yememezlik de yapmaz ben kendime o şekilde yapıyorum seninde yapmanı öneririm

fatmatina iyi akşamlar öncelikle kedinin bir şeyi olduğunu düşünmüyorum normalde kediler hayatlarının yüzde 70 ni uyuyarak geçirirler kediler akıllı hayvanlardır kendilerini ayarlarlar yani sıkılacağın üzüleceğın bir durum olmadığını düşünüyorum

Merhaba hazalsenol dilinde aft varmı diş etleri rengi normal mi ve mamasını düzgün yiyormu iştahsızlık var mı. solunumunda göz ve burnun bir akıntı mevcut mu ağız kokusu bir çok hastalığın habercisidir dediğim bulgular hakkında cevap verirsen yardımcı olabilirim iyi akşamlar

merhaba aze kaka yoluyla atması mümkün değil kızgınlığa girdiyse hormonların etkisiyle tepkisel olarak bir takım şeyler yapıyor olabilir yada evde bir değişiklik oldumu onu tedirgin edecek yeni insanlar yeni eşyalar tepkisel bir durum bu kızgınlığı baskılamak için iğneler var veteriner hekiminize sorabilirsiniz iyi akşamlar

aze aşırı tepkiler göstermemenizi tavsiye ederim . yaptığında bile kızmayın biraz ilgilenin mamasını yedikten 10 dakika sonra kuma koyun orda yapmasını sağlayın

harikayanadur

merhaba mehmet bey. bugün kedimin kumunu değiştirdim aynı markayla. içine girip dışkısını yapıp kapatıyor ancak ben temizledikten sonra tekrar kuma giriyor bu sefer dışarıya attırarak kumun içinde hızlı hızlı eşeliyor odanın her yeri kum oldu ne yapmam ve nasıl davranmam lazım?

Badems

Merhaba, ben dün kedimden bahsetmiştim size. Kesik kesik çişini yaptığını veterinerin muayenede hiçbir sorun görmediğini bu yüzden gözlemlemem gerektiğini söylemişti. Ben sistit olmasından şüphelendim, dün bir saat kadar o uyurken poposunun altında sıcak su torbası koydum. Gece baktığımda çişini normal yapmıştı. Sabahta kakasını yaptı normal şekilde, bütün gün de çişi yine normaldi. Düzelmiştir heralde değil mi, tekrarlar mı daha ?

dollfacepersian

Benim sorum olacaktı Mehmet Bey . Kedim birkaç gündür az dışkılıyor,iştahı da biraz azaldı. Taşıma kabına girip eşeleme hareketleri yaptı. Dun de kum kabında bağırdığını duymuşlar. Bu gün ise parkeye kazma hareketleri yaptığını gördükten sonra aynı yerde dışkı bulmuşlar. Ne olduğunu hiç anlamadım. Sizce neler olabilir?

dollfacepersian

Biraz sert bir kıvamı var dışkının. İdrarını düzenli yapıyor. 2 günde bir yaş mama versem kuru mama yemek istemezlik etmez mi? Ve diş sağlını etkilemez mi?