Dişi Kedi Kısırlaştırması

ekin141

merhaba dişi kedim 4 aylık 1-1.5 ay sonra kızgınlığa girmeden kısırlaştırmayı düşünüyorum ancak okulumdan dolayı zamanımın çoğunu okulda geçiriyorum kısırlaştırmadan sonra dikkat etmem gereken neler var ve o dönem kedime yardım edebilmek için kaç gün evde olmalıyım

5 CEVAP

Tengu

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/48220-disi-kedi-kisirlastirma-sonrasi
buna bakabilirsiniz filtre kısmına 'kısırlaştırma sonrası' yazarsanız çok fazla şey bulabilirsiniz yazılmış şeyleri yazmayalım bir daha

Gonderwal

Dikişlere zarar vermemesi açısından bir yerlere atlayıp zıplamayacağı bir odaya maması ve su kabıyla birlikte koyarsanız iyi olur. Zaten ilk 2 gün sonrasında normalleşiyorlar, Dikişlere zarar vermesi de düşük bir olasılık ancak yine de garantiye almak lazım. Çocuğu olabildiğince rahat ettirip çok sıkıştırmamanız lazım. Sürekli başında olmak çok iyi olmuyor, sakinlik, biraz loş ortam ve yalnızlık istiyorlar genelde

emreemir29

Bu soruyu bir veterineri arayarak sorarsanız size çok daha iyi yardımcı olur. Kedileri kısırlaştırdıktan sonra bir süre kızgın olabiliyor ama o da kısa sürede geçiyor.

Tengu

@emreemir29 boş yorum yapmaya gelmiş gibisiniz kızgınlığa girmeden kısırlaştırılan kedi nasıl bir süre kızgın olabilir?

sforselin

Okullar açılacak gibi görünmüyor aslında ama haftasonuna da denk getirerek ilk birkaç günü onun yanında geçirmeniz iyi olur. Evde başka biri olmayacak mı geri kalan zamanda?