Uygun Fiyatlı Yavru Kedi Maması Önerisi

Ceydaes

Merhaba, 8 haftalık yavru kedim var. Brit care kitten kullanıyorum. Memnunum aslında ama fiyatı biraz fazla. Küçük olduğu için ilk olarak bu mamayla başlamak istedim iyi olduğunu bildiğim için ama bittikten sonra daha uygun fiyatlı bir mamaya geçeceğim. Biraz araştırdım ama çok kararsız kaldım. Felicia, prochoice, golosi, bozita, sanabelle gibi markalar var ama bunların arasında en rahat alabileceğim prochoice. Kilosu 30 tl nin altında olan iyi bir mama önerirseniz çok sevinirm????

43 CEVAP

AnneRoss

Ben de Mystic Kitten öneririm, kendi kedime de kullandım memnunum.

Ceydaes

Biraz şüpheli bir mama. Denemeyi düşündüm ama arkasında yazılanlar güvenilir değilse kedime ne verdiğimi bilemem. İçeriğinden emin olsam eksik gördüğüm şeyleri farklı gıdalarla tamamlayabilirim en azından. Prochoice fiyat olarak bana çok uygun geldi. Felicia da öyle. İçerik olarakta kötü değil gibi ama ben pek anlamıyorum. Yeni başladım kedi bakmaya. Bu ikisinden birini kullandınız mı ya da fiyat olarak bu civarlarda daha iyisi var mı?

Ozge00

Felicia da yerli, onun arkasında yazilandan nasil emin olacaksınız. Prochoice zaten kötü,undan baska bir sey yok. Zararlı olan misir da var içinde.
Baska uygun fiyatlı bir sürü mama var ama içerikleri çöp, saman gibi. E geriye orijen acana, nd, fitmin, brit bilmem ne gibi mamalar kalıyor, ona da butce yetmiyor, pahali.

ecmelsoylu

@Becolak Belki arkasına istediğini yazabilirler tamam ülkede çoğu şey aslında olması gerektiği gibi gitmeyebiliyor. Ama diğer ülkelerin denetimini de gördük, size sadece bir tane örnek vereceğim abd'nin onayladığı bir mama markasının içinde kağıt sanayisinde kullanılan kedilerle tamamen alakasız uzun vadede insana dahi zarar verebilecek zamk gibi bir madde çıktı. Diğer ülkelere de gözünüz kapalı guvenmenizi tavsiye etmem eleştiri yapmak iyidir ama bahsettiginiz sadece burası için geçerli değil aslında insanın olduğu her yer hile dolu, sahtekarlik dolu, kar amacı dolu.. En azından bu örnek bana bunu anlatıyor

Ozge00

Bende öyle yapıyorum ama benimki çabuk sıkıldığı icin ve aynı mamayi yıllarca kullanmak pek mantıklı gelmiyor. Iyi içerikli mamalari rotasyonlu olarak kullanıyorum.

Ozge00

Valla o konuda ben de sordum ınstagram, Twitter bilmem ne üzerinden kedi sahiplerine. Mesela biri uzun yıllardır proplan kullandığını belirtti, içerik olarak bakarsak içeriği pek iyi değil ama her kediye etkisi ayni olmuyor demek ki. Aynısını whiskasta da gördüm, teyze yillardir kediye bu mamayı veriyor kedide sorun yok ama ben baska bir kedide bu mama yüzünden mide sorunları yaşadığına sahit oldum. Cok değişik bu konu aslında. Cok eseleyince, derine inince altından cok daha fazlasi çıkıyor ama insan bir süre sonra kafayi bozar bunlarla. Önermiyorum hic.

ecmelsoylu

Özge tekrar sana katılıyorum ben bir markayı 6-8 ay arası kullanıyorum sonra değiştiriyorum açıkçası. Bazı kaynaklarda bunun daha doğru olduğu yazıyor zaten çünkü mamanın kediye zararlı bir etkisi oluyorsa o süre boyunca biz belirti göremiyorsak marka değiştirince bunu da azaltmış oluyoruz, yavaş yavaş geçiyoruz yenisine ve şuana kadar şükür bir zararını görmedik veteriner sağlığı yerinde diyor

ecmelsoylu

:D cidden ya ben ilk sahiplendigimde tüm yorumları iyi olan bir mama arıyodum tabiki öyle bir mama yok da ara ara ara bağımlı oldum günde 6-7 saatim mama arastirmakla geçiyordu tabiki hepimiz en iyisini istiyoruz canlarımız için ama gözümüzle görmediğimiz için yapılışıni da çok soru işaretleri var hala :)

Ozge00

Evet, bende cok araştırdim hala da araştırıyorum. Bu sektörü araştıran zaten ev yapımı mamaya geçiş yapıyor, petfooled belgeselini izleyebilirsiniz isterseniz.

Ceydaes

Araştırdıkça kafam karışıyor. Brit care iyi olarak nitelendirilen mamalar arasında en uygun fiyatlı olandı ama dediğim gibi o da biraz pahalı benim için. Felicia nın türk markası olduğunu bilmiyordum. Brit care bitmeye yakın 1 kg kadar alıp deneyeceğim bir sorun olmazsa devam ederim. Her kedi farklı tabi. Birine iyi gelen diğerini rahatsız edebiliyor. En iyisi denemek. Yorumlara da bakacağım şimdi özge. Hepinize teşekkürler????????

Ozge00

Evet brit care mamasinda da cok ishal yorumu var mesela. Ben numune istemiştim sanırım 1 ayi geçti,hala gondermediler bende almadim.

Ozge00

Brit premium olanin içeriği kotu, gluten falan içeriyor. Onu almayın. Brit care crazy olan bir tik daha iyi ama o da %22 et unu içeriyor maalesef. Onu harici kotu değil.

Becolak

@ecmelsoylu ben hanfendiye turkiyede icerik kisminda denetim yok dedim bunun bilincinde olmasi icin abd onayli mamalar iyidir demedim sapla samani karistirmayin. Birtek abd uretmiyor mama ki zaten ben ona mama da onermedim icindekiler kismina inanip guvenmemesini istedim. Kaldi ki dediginiz gibi ithal mamalar daha iyi diye bir iddiamda yok insan olan heryerde duzenbazlik var. Ama 2 bobrek hastasi kedimde ve 1 yetiskin kedimde yillardir kullandigim ve hastaligini sorunsuz atlatmamiza yardimci tek mama brit care ve cek menseili bir firma yani aslinda iyi okunursa. 5 aydir kullanan olmus bir sikinti olmamis gibi bir genelleme cok yanlis. O hayvanda tetiklenecek bi durum yoktur mamanin kotu etkisini tolere eder. Baska hayvan daha yatkindir azdirir vs vs... ama tuz ve seker her kedi icin kotudur. Sonuclari donulemez olur ve tuz ve seker orani neredeyse yok gibi olan tek mama brit care dir arastirabilirsiniz. Ve cek cumhuriyeti denetim noktasinda cok guvenlidir

Cgdmyildiz

********* ürünlerini tavsiye ederim kaliteli temiz içerik hemde üretim ve tüketim tarihleri bulunuyor, numune de alabilirsiniz

Ozge00

Yanlış anlamazsınız brit care'in hangisini kullanıyorsunuz? Bir sürü çeşidi var da