Uygun Fiyatlı Yavru Kedi Maması Önerisi

Ceydaes

Merhaba, 8 haftalık yavru kedim var. Brit care kitten kullanıyorum. Memnunum aslında ama fiyatı biraz fazla. Küçük olduğu için ilk olarak bu mamayla başlamak istedim iyi olduğunu bildiğim için ama bittikten sonra daha uygun fiyatlı bir mamaya geçeceğim. Biraz araştırdım ama çok kararsız kaldım. Felicia, prochoice, golosi, bozita, sanabelle gibi markalar var ama bunların arasında en rahat alabileceğim prochoice. Kilosu 30 tl nin altında olan iyi bir mama önerirseniz çok sevinirm????

43 CEVAP

Becolak

Bobrek hastaligi oldugu icin kisir kedi mamasini kullaniyorum :)

Ceydaes

Çok araştırarak brit care crazy kullanmaya başladım ve memnunum aslında. Ailem fiyatını fazla buldu o yüzden değiştirmek istedim. Keşke 15 kg lıkları olsa belki daha uyguna gelirdi ama 7 kg bulabildim en fazla. Bu 7kg lık paketler kaç ay gidiyor acaba? Aylık ücretini hesaplayacağım

Becolak

Estf proteini asiri olmayan ve tuz orani en dusuk sterilised idi. Onu kullaniyoruz. Veterinerim hills cd kullanacak omur boyu yoksa nukseder demisti. 1 kere bile nuksetmedi oranlari iyi gozden gecirmek gerekiyor

Becolak

7 kg paketin size rahat 2 ay gider diye dusunuyorum arada yas mamada takviye edersiniz

Ozge00

2 ay cok azmis ya. Kediniz biraz obur mu acaba? 3,5 kilo cok fazla gibi, bizimkine bakarak. Kilosu falan nasıl acaba kedinizin?
Bizimkine 6-7 ay gider o mama :D

Ceydaes

2 ay imkansız ya. Çok az yiyor benimki. Yanlış mı yazdınız acaba. Ben yavruların ortalama ayda 1buçuk kg kadar yediğini okumuştum benimkine 4-5 ay gider diye düşündüm ama siz brit care doyurucu olduğu için daha az yiyorlar dediğiniz için acaba daha uzun gidebilir mi diye sormuştum ????????

Becolak

2kg paketi yazmak istedim cok pardon kendim 7kg aliyorum kafa oraya gitmis

Becolak

2kg paketi yazmak istedim cok pardon kendim 7kg aliyorum kafa oraya gitmis

ecmelsoylu

@Becolak ben bunları polemik olsun diye söylemedim ama bilemiyorum sert üslup mu kullanmışım madem bende öyle cevap vereyim :) sadece türkiye'yi eklerseniz insanların aklına yurt dışına yönelmeleri gerektiği gelir bunu düzeltmek adına yazdım. Abd sadece ufak bir örnek ona takılmayalim böyle binlerce örnek verebilirim ben size kanıtlarıyla hiçbir ülkeye özel ilgimiz yok zaten hiçbir mamanın mükemmel olmadığını belirtmem gerekti sadece orada Türkiye üzerinden gidilince.. Sözlerimi çok yanlış anlamışsınız ama onun da açıklamasını yapayım, Allah tekrara düşürmesin :) hanımefendiye kediniz ishal olursa olsun 5 ay boyunca bunu kullanacaksiniz bu kaideyi sakın çiğnemeyin vesaire demedim :D para biriktirmenin ve dönüşümlü kullanabilmenin bir yolunu gösterdim, iyi gelmeme ve yan etki durumu bütün markalar için geçerli, bu kadar temel bir bilgiyi zaten kendileri biliyordur tabiki olumsuz bir etkisini görürlerse bırakırlar.. Her mama yorumunda mutlaka memnun olan kesim var, olmayan kesim var.. 5 aydir kullanıp istenmeyen bir durum yasamayan insanlar var bizzat konustum.. Ben inanılmaz uzun zaman araştırmalar yaptım ve sormam bile gerekmeyecek bir seviyeye geldim şüpheniz olmasın.. Güvenilir gördüğünüz brit care'in aslını bir kez daha araştırabilirsiniz.. Tek kriter tuz olmamalı evet buda önemlidir ama normal seviyede olması yeterlidir kedilerin fazla su içmesi için elimizden geleni yapıyorsak özellikle. Ki ben sürekli yaş mama yapıyorum içmesi gerekenden az su içmiyor. Böbrek ve idrar hastalıklarında en büyük etmen yeterli su tüketmemeleri. Tüketirlerse mamanın içindeki bazı maddeleri vücuttan atıyolar zaten. Brit care "Sodyum Hekzametafosfat" içeriyor. İyiki içerik kısmını doğru yazmışlar da biraz fazla dürüst olmuş buda sanırım:) Sürekli olarak vücuda bu maddenin alınması çok zararlı. Kemik gelişimini engelleyip, ciltle direk temasında bile zarar veren bir madde.. Kedinize çok geçmiş olsun, ne kadar tartışırsak tartışalım ortak noktamız onlar için en faydalısını bulmak..

Enjoy ve trendline çok uygun ben onları alıyorum tavsiye ederim Ama goodykedi mamasını sakın almayın çok kötü bir mama

Ozge00

Enjoy ve trendline'in goodyden farki yok ki

Bikedi

Ben bu mama olayindan okadar biktimki. Kedim deneme tahtasina dondu. Hic bir mamadan tam verim alamadim. Bir de dusunuyorum icine cesitli kimyasallarla karistirilmis kurutulmus bir et- protein urununj ben yermiyim diye, hayir yemezdim. seytan diyor kendi mamani kendin yap.

Aslikms

Prochoice oneririm fiyst performans ürünü gercekten