Kedi Kumu Tavsiyesine İhtiyacım Var..

Drawhel

Arkadaşlar merhabalar, daha önce 3-4 kedi kumu markası denedim (Clear Cat, lindo Cat, kitty max) ve hiç birinden memnun kalmadım gerçekten. Clear Cat hiç topaklanmıyor, kitty Max çok berbat koku yapıyor ve tozutması çok fazla, lindo Cat de aynı şekilde topaklanma olmadı. Şu an Clear Cat kullanıyorum değiştireceğim bugün yarın, iyi bir kum tavsiyesine cidden ihtiyacım var... Beni en çok yoran şey kum oluyor sanırım.

21 CEVAP

Ozge00

Evet benimde en uygunu proline sanirim. Korkusuz olanı kullandım. Toz yapması hariç hic sorun olmadi ama zaten her kumda toz var. En iyisi o konuda pelet bence. Imkanınız varsa aktif karbonlu kum da alabilirsiniz

sforselin

Denediklerim arasında en iyisi proline'dı galiba. Tozutması haricinde memnun kalmadığımız bir özelliği yoktu. Fiyat performans olarak da çok güzel. Proline ekstra versiyonu tozutmuyor ve aynı özellikleri hala varsa güzel olabilir.
Topaklanan çam pelet'e geçtik şimdi. Tozutma, koku, dağılma sorunları yok. Paspastan başka yere gitmiyor kum. Maksimum bir iki tane. Onu da elinizle bile atabilirsiniz yani. Benim bulduğum en uygun fiyatlısı bigcat. Bir haftadır falan kullanıyoruz, memnunuz.

Drawhel

@Arddem tabi bazı söylediklerinize katılıyorum fakat maalesef ben belirli yerlerine sokmamazlik yapamam kızımı, temizlik yaparken bir odaya koyunca bile ağlıyor o yüzden benim için sıkıntılı biraz

Bikedi

Lindo cat kalin taneli kokusuzdan ben memnun kalistim. Pudra kukululari iyi cikmiyormus. Su anda da pisi pisi kullaniyorum ondan da memnunum.

Ares87

İlk başlarda proline kullandık memnunduk hangi akla hizmetse vancat aldım inanılmaz koku yaptı şuan tuvaletler balkonda da evde koku yok magicsand aldım yorumları güzel vancat bitsin onu deneyeceğim bu da olmazsa yine proline alacağım

kittenlove01

ben sanicat kullanıyorum topaklanması asırı iyi temizlerken hic sıkıntı yasamadım. marsilya sabun kokulu aldım sadece kokusu bana ağır geldi ama evdekilere göre ağır değil. tozutmasını görmedim hic. paspastan dısarıda hic kum ds görmedim henüz. koku tutması, topaklanması cok güzel. baska kokularına bakabilirsiniz seçenekler var

kittenlove01

kum kabımız tuvalette duruyor daha hic dıskı, idrar kokusu almadık.

AydannD

Sanicat kullanıyorum kokusuz olanını ama ve çokk memnunum gerçekten

Filizgeziciix

ben reflex kullanıyorum aktif karbonlu kırmızılı kutudan. Topaklanması, kokuyu hapsetmesi asırı iyi sadece birazcık tozutuyor

Siyammm

Ben şuan pisi pisi kokusuz kullaniyorum . Tozutma olmuyor kaba dökerken bile. olmuyor topaklanma yada iyi denebilir. Fiyatïda uygun. Bidahakine kokulu demeyeceğim daha paketini açmadım

sforselin

@siyammm kalın taneli mi kullanıyorsunuz. Ben ince taneli versiyonundan hiç memnun kalmamıştım. Kokusuzu da yok sanırım ince tanelinin.

@arddem çişi nasıl temizliyorsunuz ki bunda

emellkya

Ben ilk pisi pisi pudra kokulu kullanmıştım tozutma ve koku problemi yaşamadım, iyi topaklanıyordu. Şuanda mırmır pudra kokulu kedi kumu kullanıyorum ondan da gayet memnunum. İki kumunda fiyatı uygun.

Ozgeozek

Kardeşim alacağın en iyisi mır mır aktif ksrbonlu pudralı sana samimi söylüyorum bana dua edersin ve böyle bir kum yok efsane salona koy koku yapmaz 2 tane kedim var efsane üstü bişey bu çok çok iyi migros tada var 5 10 lira tasarruf edeceğim diye hiç uğraşma

Arddem

@Drawhel Yani bilmiyorum ama sanirim söyle bir durum söz konusu. Kum hava akimi olan bir yerde oldugu icin koku durumu olmuyor. Topragin pis kisimlarini bir tarafa cekiyorum. Kedi temiz kisima yapiyor. Kutunun yarisini pislettiginde o topragi alip bahceye dokuyorum. Yerine temiz toprak koyuyorum. Aslina bakarsan eskiden kuma verdigim paraya bile acimaya basladim :). Bide fabrikasyon kumlar kimyasallardan olusuyor sonucta. Ben kedilerime mama almaya bile cekiniyorum.
Ama söyle bir durum var kedin ne kadar patilerini temizlesede toprak illaki kalir. Bu yuzden ben genelde evin belirli bir kismina sokuyorum sadece . Istersen bi kerelik dene.

zehrakllc01

Bence en iyi kedi kumu Reflex in aktif karbonlu olanı çok çabuk topaklanıyor