Lütfen Artık Cevaplayın Kedim İçin Önemli

arkadaşlar kedim gerçekten çok uyuyo sahiplenmeden önce eski sahibi bize çok oyuncu saat 9 da yatıp sabah ezanında kalkar dediydi onu geçtim saat 9da yatmasına ragmen bütün gün uyuyo artık uyumasın diye oyunccaklarıyla oynatıyom ama bu seferde uyandırdıgım için ısırıyo cırmalıyo ve elimi kanatıyo ve gerçekten bunu acıtarak yapıyo kollarımımın bazı yerlerinde ısırmalar ve tırnak ızleri var ve ne kadar egitmeme ragmen egitilmek istemiyo çok değişik bi kedi şunuda denedim kolumu falan ısırdıgında küstüm konuşmadım onunla oyun oynamadım ona regmen hala ısırıyo durduk yere ve eski sahibi bana hiç ısırmıyo dedi biz ısıttırmayıda ögretmedi mesala oturdugum yerde telefona bakıyom aniden zıplıyo ve ayagımı ısırmaya başlıyo ve eski sahibi bunu hiç dışarı çıkartmamış pencere kapıları hep kapalı tutmuş sanırsam buda bi can oda özgür olması lazımdır insanlardan ayrı bi korkuyoztn arabalardan falan evimize ilk geldigi için sanmıştım ama gerçekten herşeyden koprkuyo bazı seslere alıştırdım korkmuyo bazı seslerden ama dışarı çıkartırken kaçacak diye korkuyom ve bazenleri koşuyop tabiki koşacak eglencek temiz hava alcak merak ettigim şu köpeklerin kaçmaması için tasması var sonuçta kedimi eve hapsedecek degilim onunda dışarı çıkması lazım ama kaçacak diye kucagımda tutuyorum ve bu insan yavrusu degil kucagımda tutarsam ısırmaya daha çok devam etcek bu ikimiz içinde zararlı olcak kaçmaması için tasması olurmu

17 CEVAP

sforselin

3 aylık kediden çok şey bekliyorsunuz. Bunlar gayet normal şeyler. Uykusundan siz uyandırmayın çocuğu. Beyin gelişimi için önemli.
Kucağınızda gezdirmenizdense tasmayla gezdirmeniz daha iyi olur tabii ki. Ama yaşı çok küçük aşıları tamamlandı mı ki zaten. Biraz daha büyüdüğünde çıkarırsınız.

sforselin

Oyun zannettiği için ya da dişleri kaşındığından ısırırlar bu yaştaki kediler. Hele annesinden kardeşlerinden erken ayrıldıysalar nasıl oynamaları gerektiğini öğrenememiş oluyorlar. Üstelik bizim derilerimiz onlarınkinden daha hassas olduğu için canınızın yandığını da büyük ihtimalle tahmin edemiyordur. Şiddet ve benzeri herhangi bir davranışta bulunmadan canınızın yandığını belli edin. Oyun oynarken sizi ısırdığında oyunu kesin.

Baharp

Kedinizin cinsi ne acaba?

Baharp

Kediler gündüzleri uyurlar genelde aslında ama küçük kediler enerjik oluyor normal şartlarda veterinere danıştınız mı hiç bir rahatsızlığı var mı acaba? Sert davranmamaya çalışın siz yine de örneğin sert severseniz ya da sert oynarsanız ısırmaya falan başlar bunu veteriner söylemişti bana da. Enerjisini yükseltecek mamalar tercih edin bence biraz da çok uyuyor diyorsanız. Ama veterinere de danışmanız en doğrusu olacak gibi.

Kedilerin eğitilmesi çok zordur ,tekir kediler hareketlidir oyuncu bir kedi demekki ,benimde kedilerim var benide ısırıyor yada tırmalıyor,kedinin aşıları tamsa seninde varsa sıkıntı olmaz hatta olmasa bile binde bir sorun olur bence, ayrıca zaten kediler gunde 16 saat bile uyuyabilir bırak uyusun hayvan,uykusunu boldugun icinde aksi olabilir ,heleki yavru kedi bu kesinlikle bolunmemesi lazım uykusunun,karakterini etkiler bu huysuzlugu bundanda olabilir

Ceydayyavuzz

Bence bir veterinere danışın

x_queen

Tasma kullanıp çıkartabilirsiniz dışarıya aşıları tamamlandığında ama. Birde tasma güvenilir olsun. Ben alıştırmak için önce evde taktım o ara bi ses oldu öyle bir korktu ve kaçmaya çalıştı tasmanın içinden çıktı ( hala nasıl çıktığına anlam veremiyorum) sonra daha sağlam birşey aldım onunla bir kaç kez çıkarttım ben dışarıya apartman etrafında gezdirdim. Dışarıda insanlardan araba sesinden korkuyor ama ani hareketler yapıyor. Kaçarsa yakalamak ta pek mümkün olmaz sanırım :(

Yelizbeler

Eğer kediniz yavruysa uyuması gayet normal onlar çok çabuk yorulur ve diş çıkarma dönemi ısırmasıda normal yani elinizi ısırmayın yumuşak başlı birşey verin onu ısırsın büyüdüğünde elinizi ısırmaz zamanla siz bu günlerinide ararsınız ???? öyle bir enerjik oluyorlarki büyüdükçe ????

Kediperi

Kediler uyku sirasinda meditasyon yaparlar :) ve daha onceki kullanicilarin yazdigi gibi rahatsiz edilmekten hic hoslanmazlar :) dogru, her sese uyanirlar bu sizlik bir durum degil... Hırcın sevdiyseniz oyle oynamak ister bende benimkini hep hırçın sevdim ve oyun saatlerinde ayaklarimi isirarak benimle oynamak istedigini gosteriyor. Cogunlukla geceyarisi cok hareketli ve oyuncu oluyorlar cunku bu saatler onlarin genetik olarak av saatleri... Disariya kucaginizda cikartmayin araba seslerine refleks olarak kacabilirler ve eger tasma takmiyorsa zorlamayin, astronot cantalardan butcenize uygun olani alabilirsiniz :)

TarcinBey

Dışarıya alıştırmayın sakın. Herkesin öyle olacak diye bir şey yok ama kedim dışarı çıkma alışkanlığından dolayı öldü. Dışarıda köpek saldırısına uğradı. Baş edemeyeceginiz kadar alışıp alınmayacağını bilemezsiniz sokağa.

Veterinerlik bir durum değil. Oynayacak, diş kaşıyacak ve uyuyacak da. Çok uyuması hava durumuna da bağlı olmasının yanında daha çok küçük olduğu için de normal. Saldırma olayına gelecek olursak kediye nazik yaklaşın. Asla elinizle oynatmayın. Oyun için elinizi ıssırmaya başladığında elinizi çekin onun yerine oyuncak verin onunla oynatın. Sesinizi yükseltmeyin. Kedilerde ters tepecek bir yöntem bu. Bunun yerine ödül maması ile eğitmeye çalışın. Dışarıya çıkarma konusunda ise...Evet kediler de can ve özgür olmalı. Ama dışarıdaki kedilerden çok kolay bir şekilde bulaşıcı hastalıklar kapacağı gerçeğini biliyor musunuz, emin olamadım. Corona fip gibi bulaşıcı hastalıklar ve ek olarak olası parazit ve deri hastalıklarına karşı savunmasız olacaksınız. Sadece buna da değinmek istedim. Tercihler sizin tabii ki.

ARKADAŞLAR BU SORUYU 3 KERE YAYINLADIM ÇÜNKÜ BENİM İÇİN ÖNEMLİ Bİ SORU SİZDE KEDİLERİNİZLE BİRLİKTE MERAK ETTİKLERİNİZİ SORABİLİRSİNİZ BANA HEM TARTIŞIRIZ HEMDE BİLGİ SAHİBİ OLURUM

tekir ve 3 aylık dişi

aslında o kadar şey beklemiyorum veteriner re pek bişey demedim ama katrrma aşısında hepsini belirticegim aslında o kadarda pek şey beklemiyorum sadece fazla ısırıyo ve sert oynamadık hiç ama yinede ısırıyo ve merak ettim en çok tasma olayıydı

ztn sadece 1 , 2 kere uykusundan böldüm başkada bölmedim ztn uyku önemli ama bu sürekli uyuyo normalde oyuncu bi kedi o yüzden şüphelendim