Kısırlaştırmadan Sorna Kedi Acıc

E_Kinali

kısırlastıma da kedi çok acı çekıyomu

2 CEVAP

Haysevgizmo

Erkekse hic sorun yok hemen toparlaniyor.Disiler icin durum biraz daha sikintili ama zaten agri kesici verildigi icin cok oyle aman aman bir acisi olmuyor.Bir de hayvanin kizginlik donemindeki huzursuzlugu evden kacma riski goz onune alininca yapilmasi cok gerekli bir islemdir.

dollfacepersian

Kısırlaştırma operasyonundan sonra kediye sorun olan şey iyileşme süreci ve psikolojisinin etkilenmesi. Ağrı kesici vs. verildiği için fiziksel acı pek olmuyor.
Ben erkek kedimi kısırlaştırdım. Ameliyat sonrası sadece ilaç sıkıldı ameliyat yerine. Birde 3 gün ağrısı olmayacak şekilde ağrı kesici iğne yapıldı. Hiç ağrısı olmadı. Sadece kafasındaki yakalık ve ameliyat olduğu için morali bozuktu. Psikojisi etkileniyor haliyle. Bolca ilgi ve sevgi bunun düzeltmesi için birebir. Fiziksel iyileşme,normal hayata devam etme süresi tamamen veterinere bağlı. Benimki 3. Günden sonra normal hayatına döndü. Birde dişi kedi operasyonu daha zor olduğu için psikolojisinin düzelmesi ve iyileşme süreci daha zor oluyor