Kedi Kızgınlığı

Deniz2009

Kedim şuan 4 aylık erkek kızgınlığa mı girdi bilmiyorum ama sürekli bir yerlere zıplıyor miyavlıyor saldırıyor neden yapıyor bilmiyorum evin içinde fırtına gibi esiyor valla bu kadar küçük kızgınlığa girer mi

19 CEVAP

Kdkdkdkd

“Offf tamam sinirlenmicem” yazmış bir de ya... arkadaşlar kimse size zorla bir şey yazdırmıyor insanlar buraya bilgi almaya geliyor saçma sapan triplerinizi çekmeye değil. Çok sinirleniyorsanız yazmayın bir şey. Görünce sinirleniyorsanız siteye girmeyin hatta

Bikedi

Bence kizginlik icin erken ama yaramazlik icin tam zamani. 4-5 aylikken kuduruklukta tavan yapiyorlar. Gene de acaba diyorsaniz veterinere bi gosterin.

Deniz2009

Sinirleniceğin bişey yok yorum yapmak zorunda da değildiniz bu platform insanların bilmediği şeyleri sorması fikri olanlarında birbirine yardım ettiği bi platform internette veteriner sayfalarında 4 aylık kedilerin de kızgınlığa girebildiği yazıyor o yüzden sordum burda da

tuanatuti

offf birileri sinirlenmicekse şunu söyleyeceğim kediler 4 aylıkken kızgınlığa girebilir dişi erkek farketmezsizin burası arkadaşların da dediği gibi insanların soru sorup bir şeyler öğrenebileceği bir platform kimse kimsenin başına silah dayamıyor bilgin yoksa konuyla ilgilenmiyorsan cevap verme geç

bbeyzvv

10 ay geç kızışma için ortalama 6 aylıkken başlar kızışma ama 4 aylıkken olduğu bile görülür

erkek kedilerde kızışma belirtileri:acı miyavlamalar koku bırakma kuyruk titreterek kum kabı dışı bir yere işeme oyuncaklara-kolunuza-yumuşak şeylere çiftleşme hareketi yapma huzursuzluk asabilik diye uzar bu liste

alabalik32

Onun şimdi tam oyun ve ısırma zamanı zamanla durgunlaşır :))

Offf tamam sinirlenmicem. 4 aylıkken kedi kızgınlığa girmez. Erkek kedi 10ay dan itibaren belirtiler göstermeye başlar .

Deniz2009

Bu biraz daha farklı davranısları biraz hızlı gelişti geldiğinde 25 günlüktü simdi 2.500 kilo ve biraz hızlı gelişiyor o yüzden sormak istedim yarın sorucam bakalım teşekkür ederim cevabınız için

Deniz2009 sizinle değil münakaşam. Yine Allah razı olsun kedinizi düşürüp veya zorla çiftleştirip eziyet edip bunları sormamışsınız. Benim söylemlerim yerine ulaşmıştır. Sizin sorunuzla alakası yok. Denk geldi maalesef

Ayben02

Bildiğim kadarıyla kediler 7 aylık olduktan sonra ergenliğe giriyor şu an iki erkek kedim var biri 10 aylıkken kızgınlığa girdi diğeri 1 yaşını doldurduktan sonra ama daha önceki dişi kedim 8 aylıkken kızgınlığa girmişti bence 4 ay çok erken ama vetrinere danışmak lazım

Deniz2009

Bizimkide biraz iri 4 aylık 2.5 kilo oldu boylu poslu muhtemelen öyle oldu bu hafta kontorlu var gidip konusucam bakalım zaten 3 kilo olunca kısırlastırabilirsiniz demişti veteriner : )

SLeo

Benim kedim erkek 6 aydan sonra kızgınlığa girdi. Bazen gelişimi hızlı olanlar erken kızgınlığa girebiliyor veterinerinize sorun isterseniz durumunu. Birde henüz küçük ve oyun zamanları çok hareketli oluyorlar o yüzden de olabilir.

Başka bir konu olsa 10 günde olayın profesörü olacak zekada ki insanlar neden bir can sahiplenince her konuda geri de kalıyor? Araba alsa vidasına kadar araştırır bilir. Çocuk doğursa mimiğine kadar araştırır öğrenir. Sıra hayvanlara gelince herşey bilinçsiz. Burası duyar kasma sitesi olmuş. Siz duyar kasın. Cahille düşemem müşküle.

Birde rica etsem, şuan yaşama bağlamaya çalıştığım klinikte yatan kedimle alakalı konuda da duyar kasarak sorumu güncel tutabilir misiniz ? Gerçek hayvanseverler olarak. Teşekkürler.

Kedisini KENDİ İHMALİ SONUCU DÜŞÜREN kişi, sen bir canı alıp kaderini karartmışsın, ben bir soruya sinirlenmişim çok mu