Dişi Kedi Kısırlaştırma

BellaMia

Arkadaşlar merhaba dişi kedim 14 Eylülde kısırlaştı ameliyattan 5-6 saat sonra geldi baygındı tabi o gün uyudu 2 kez kustu hiçbir şey yemedi ertesi gün iki öğünde 100 gram yaş mama yedi hala sersemlik vardı ertesi iki gün azda olsa mama yedi su içti tuvaletini yaptı cuma gününden beri yemek yemiyor az önce su içti ve hemen kustu narkozun etkisi mi bilmiyorum dikişi çok normal gözüküyor çok hareketli olmasa da yürüyor yer değiştiriyor ama yememesi Kafama takılıyor veteriner telefonda Bilgi vermiyor kuzumun zaten psikolojisi çok kötü olduğu için normal bir durumsa diye de veterinere götürmek istemiyorum sizce normal mi iştahsızlığı ve kusması

19 CEVAP

Ozge00

1 hafta surdu dediğim gibi. 8. Gun kusmadi, ilerleyen günlerde de kusmadi. Narkozu tamamen atti sanirim. Iste ondan sonra da kendi yemeye başladı, ben yediriyordum 1 haftadir. Umarım gecer sizinki de, her kedi aynı şekilde tepki vermiyor. Bazıları anesteziyi 2-3 gunde atıyor.

firuze199

Bizim ameliyatımız sonrası 2 gün içinde çok iyi toparlanmıştı tabiki bu süre daha fazla olanlar var ama 1 hafta olmuş bi veterinere göstermeniz iyi olabilir.

Mrtkaytan

Normal durum bu yaş mamasının içine kuru mamasını karıştırın azcık. Ve su içirmeye calisin. Kusma ve iştahsızlık normal belirtiler. Benim veteriner hekimim kusmaması icin 1gun orda bekletmişti. Eve geldikten sonra yine de kusmustu ve iştahı hiç yoktu ilk 2-3 gün çok az yedi sonra açıldı.. insallah hemen iyileşir kediniz

DuduS

Benim kediminde istahinin tamamen yerine gelmesi 1 2 haftayi bulmustu bizde kusma olmamisti ama istahi yerine gelsin diye yas mamayla beslemistim bi sure

Ozge00

Benimki de 1 hafta kustu. Stres kaynaklı olabiliyor evet. Mide bulantısı yaşıyorsa yemek istemeyebilir. Ben elimle zorla yedirmistim onu da kusuyordu bir süre sonra. O kadar igne yapılmaz yemi ameliyatli bir kediye, daha kötü hale de gelebilirdi kedi. Umarım düzelir.

Ozge00

Yinede kontrol amaçlı uzmaan göstermek iyi olur çünkü ben sürekli vet ile telefondan iletişim halindeydim her seyi ona soruyordum

BellaMia

Arkadaşlar merhaba 26 eylülde farklı bir antibiyotik tedavisine başladık eve gelir gelmez yemek yemek istedi sizleri de haberdar etmek istedim şuan çok iyiyiz tek sıkıntı en diğer kedi üyelerine saldırmaya başladı ameliyat sonrası o da çözülür inşallah :)

Minikmuezza

6 gun olmus normal degil kusmasi falan hala.bence bir veterinere giturun mutlaka baska bir hastaligi tetiklemiste olabilir her ihtikami dusunmek lazim.bagusikligi dustugu icin baska birsey de olabilir.tekrardan kusarsa goturun

BellaMia

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim 1 gün daha gözlemleyip devam ederse veteriner yolu tutacağız artık :(

BellaMia

Arkadaşlar merhaba pazartesi veterinere gittik ve 4 tane iğne yapıldı dikişinde problem yok antibiyotik mide koruyucu ve vitaminler dün kusmadı ama yemiyor hala şırıngayla ben yediriyorum az az Bugün yine kustu veterineri aradım bizim için olan mide koruyucu içirin dedi verdim ama 1 saat sonra onu da kustu bazı kediler çok stresli olabiliyor strese bağlı olabilir dedi ama geçmiyor napıcam :(

BellaMia

@Ozge00 ya gerçekten çok haklısınız peki sizinki nasıl ne zaman geçti

Minikmuezza

Sizi uzmek istemem ama sanki birseyler tersmis gibi geldi bana.bu kadar zamanda iyilesmis normale donmus olmasi gerekirdi.acaba bir hastaligi tetiklemis olabilirmi

Ozge00

Evet minikmuezza hanımın dediği gibi de olabilir. Vet kontrolünde olması daha iyi her koşulda

Ozge00

Test yapılmis miydi ameliyattan önce? Normalde yapılması gerekir

kbrasnmz

normal olabilir olmayabilirdebenim arkadaşım kısırlaştırdığı kedisini kaybetmişti o yüzden ne olur ne olmaz götürün