Onemli!! Acil Bilgi Verecek Olan Var Mı? Kedilerde Dışkı Yapamama Problemi..

EZK

İki haftadır bu sorunla uğraşıyoruz. Dışkı yapamama sorunu ile karşılaşan oldu mu acaba? Lütfen aynı durumu yaşayan arkadaşlar, bu süreci nasıl atlattı ,nasıl bir yol izlendi bilgi verebilirlerseniz çok sevinirim. Bağırsak düzenleyici birsuru ilaç kullandık fakat fayda etmedi. Yarın operasyon gerekebilir ama ben çok korkuyorum bişey olur diye.. Ama götürmesem de tehlikeli. Lütfen bilgisi olan arkadaşlar deneyimlerinizi paylasir mısınız? :(((

29 CEVAP

Ayben02

Zeytinyağı verebilirsin benim kedim de kabız olmuştu vet hekimim zeytinyağı içir dedi

Zeynepulku

Vet hekime gidiyoruz genelde

Zeynepulku

O gerekli bilgilendirmeyi yapıyor. Benim kedimde 2 gün yapmamıştı vet hekim tavsiyesi ile bir malt gibi bir şey kullandık geçti. Biz neden niçin olduğunu bilemediğimiz gibi bunu tedavi edecek bir şey de söyleyemeyiz eğer vet hekimimiz ameliyat olması gerektiğini düşünürse ameliyat edilmesi gerekir

Ozge00

Düzenli prebiyotik kullanmıştik biz, 1 yildir da hala kullanıyoruz. Birakinca kabiz oluyor resmen kakasi hemen katilasiyor. Bir de mama değişikliği iyi olur, bazi mamalar bazi Kedilerde kati diskiya sebep olabiliyor. Düzenli kefir,ev yoğurdu, malt ile hallolabilecek bir sorun aslinda. Daha ileri boyutunu yasamadik.
2 haftadir mi yapmadi ameliyat nasil gerekli anlayamadım?

Ozge00

İlginç. Prebiyotik kullandınız mi o da mi ise yaramadı?

Ozge00

Ev yoğurdu ve kefir cok iyi geliyor aslında. Benimkine kabizlik icin imunex verdi vet, sonra ev yoğurduna geçtik. Sorun düzeldi gerçekten hic kabizlik yaşamadik o gunden beri. Eger prebiyotik kusturduysa normal yogurt veya kefir verin. Ben ilk gittiğimde hemen prebiyotik verildi, iki gunde etki etti. Sonra o bitince de yoğurda geçtik. Umarım sizde de ise yarar. Bir de malt vermeniz lazim. Tüyler bagirsagi tıkıyor, onu diski ile atıyor malt verince

cansuuranus

Bızımkındede kabızlık problemı vardı . Bız viyo mama aldk hergun ac karna duzenlı verdık. Bayada faydasını gorduk ve geneldede kedıler sever .Fıyatı yuksek oldugu ıcın veterınerımız sabah aksm 1.5 cc agızdan zeytın yagı 1 cc de popodan zeytınyagı vermemızı onerdı . Suanda hala zeytınyagına devam edıorz . Ama cc lerı azalttık . Duphalac surupda kullananlar var. Ama bu surupu 3 gunden fazla kullanmayı onermıyorlar

Seymasbl

Konu hakkında bir bilgim yok ama merakımdan sormak istiyorum kedinizin dışkı problemini nasıl anladınız

EZK

Seymasbl ilk günden anladım zaten bişey yapmayınca bir terslik olduğunu. Kontrol eden biriyim bi sorun olmaması açısından.. Sonraki günler de zaten aynı devam etti. İlk defa böyle bir şeyle karsi karsiyayim.. Çok zor.. :(

ballokumu

Eğer yabancı cisim yoksa zeytinyağı önermişti bize veteriner

EZK

Hill's dediler de ondan değil Proplan aldım. Lavman yapılmaz mı üç kere yapıldı.. :(

Ayben02

İnşallah tez zamanda iyileşir geçmiş olsun

Minikmuezza

Mamasindaki lif oranina baktinizmi ona dikkat edin mutlaka benim kedim lif orani yuzde 2 ise her mamada kabiz oluyor daha fazla olmasina dikkat edin

ballokumu

Veterinere götürmekten korkmayın çünkü yapamazsa halk diliyle olcak biraz ama çatlar maalesef o dedikleriniz fayda etmediyse çok da yapcak bi şey yok. Proplan fortiflora kullandınıx mı

ballokumu

Ha birde elinizle saat yönünün tersine masaj yaparsanız çok faydasını görürsünüz olmaz demeyin deneyin lütfen