Kedimin Patisi Yara Oluyor Ve Kokuyor

simaykara

neredeyse 7 aylık kedim Sufle'nin patilerinde iki aydır yaralar çıkıyor ve kabuk bağlıyor. Önce sağ patisinde olmuştu veterinere götürdüm ve bir yerlere tırmanıyor takılıyor herhalde demişti aşı yapıp merhem vermişti kullanmıştım ve geçmişti bir miktar. Şimdi de sol patisinde aynı şekilde yara çıktı ve bu sefer çok kötü bir koku da var patide. Merhemi yine sürmeye çalışınca da canı çok acıdı eskisinden daha çok tepki gösterdi. Yine kullanacağım ilacı birkaç gün ama durum ciddi midir anlamadım ve korkuyorum. Sinekliğe tırmandığından mı oluyor acaba yoksa mantar mı? Yeme içme ve tuvalete çıkmasında hiçbir sorun yok sadece patisi yara. Ne olduğunu bilen var mıdır ne yapmam gerek? :(

34 CEVAP

Zeynepsusam

Yüzeyleri silerken kullandığınız deterjanlardan da olabilir

ozgeerman

Merhaba, benim kedimin de basina geldi, pati aralari iltihap oldu, once veteriner kum vs olabilecegini soyleyip antibiyotik yapti ama sonra farkli veterinere goturunce anlasildi ki bagisiklik sistemi kaynakli cunku kedim corona tasiyicisi. Bu sebeple bagisikligi dustugu zaman patilerinde bu yara olusuyor. Herkese corona testi yaptirmasini oneririm cunku kedilerin %80’ninden fazlasi corona tasiyicisiymis, bu sebeple bagisikligi hep yuksek tutmak gerekiyor.

nurcalkan

merhaba, aynı seyi bende yasıyorum. kararma, şişme, koku ve tüy diplerinde siyah siyah noktacıklar oluşuyor. veteriner ne söylemişti size?

nursaricam

Benim kedimde 7.5 aylık ve aynı sorunu yaşıyoruz bizimki aşırı hassas ve alerjen bir yapıya sahip bizim vet kumdan dolayı olabileceğini dedi ve o da merhem verdi merhem ile geçti ama biz kumu değiştirmemiştik tekrar oldu size de tavsiyem eğer devam ediyorsa kumunu değiştirin

Suraemir

Aynı böyle şişti falan magicsand kullanıyorum kumdan mı acaba yeri öyle ben deterjanla da silmem ama lavabolara sıkıyoruz cif falan acaba bastı mı diyorum

Lalis

İnce taneli bentonit kum tercih edin kalın taneliler yapıyor diye biliyorum

BeyhanCinar

Suan sokakta yasayan bir yavru kedide bu sikinti var.Baya kotu patisi topalliyor hatta.Veteriner antibiyotik tedavisi uyguladi.Neyden kaynaklandigini o da bilemiyor .

Suraemir

Merhaba kedinizin patisine ne yaptınız bizimkinin 3 partisinde de böyle yara var bir tanesinde yok sadece batikonladık fucidin sürdük ama yok geçer gibi oluyor tekrarlıyor mantar gibi de değil

Suraemir

Merhaba kedinizin patisine ne yaptınız bizimkinin 3 partisinde de böyle yara var bir tanesinde yok sadece batikonladık fucidin sürdük ama yok geçer gibi oluyor tekrarlıyor mantar gibi de değil

Suraemir

Merhaba kedinizin patisine ne yaptınız bizimkinin 3 partisinde de böyle yara var bir tanesinde yok sadece batikonladık fucidin sürdük ama yok geçer gibi oluyor tekrarlıyor mantar gibi de değil

Suraemir

Merhaba kedinizin patisine ne yaptınız bizimkinin 3 partisinde de böyle yara var bir tanesinde yok sadece batikonladık fucidin sürdük ama yok geçer gibi oluyor tekrarlıyor mantar gibi de değil

Suraemir

Merhaba kedinizin patisine ne yaptınız bizimkinin 3 partisinde de böyle yara var bir tanesinde yok sadece batikonladık fucidin sürdük ama yok geçer gibi oluyor tekrarlıyor mantar gibi de değil

Suraemir

Merhaba kedinizin patisine ne yaptınız bizimkinin 3 partisinde de böyle yara var bir tanesinde yok sadece batikonladık fucidin sürdük ama yok geçer gibi oluyor tekrarlıyor mantar gibi de değil

Suraemir

Merhaba benim kedimin patisi de böyle 3 patide vsr kumundan mı acaba geçer gibi oldu batikonla temizleyip arada fucidin sürdüm ama tekrar başladı yürüyemiyor ne yapmak lazım

Lalis

Sebebi değişkenlik gösterebilir kedinizde ama genel bilgi olarak dikkat etmemiz gerekenler var arkadaşların yazdığı gibi deterjana basınca olabilir kum kabını ne ile yıkadığınız önemli çamaşır suyu deterjan gibi kimyasallar ağır gelmiş olabilir patisiyle kabını kazarken temas ettiğinde, evi ve kum kanını sirkeli suyla temizliyorum ben bazen de 1 damla bebek şampuanıyla temizliyorum kum kabini.