Kedimin Patisi Yara Oluyor Ve Kokuyor

simaykara

neredeyse 7 aylık kedim Sufle'nin patilerinde iki aydır yaralar çıkıyor ve kabuk bağlıyor. Önce sağ patisinde olmuştu veterinere götürdüm ve bir yerlere tırmanıyor takılıyor herhalde demişti aşı yapıp merhem vermişti kullanmıştım ve geçmişti bir miktar. Şimdi de sol patisinde aynı şekilde yara çıktı ve bu sefer çok kötü bir koku da var patide. Merhemi yine sürmeye çalışınca da canı çok acıdı eskisinden daha çok tepki gösterdi. Yine kullanacağım ilacı birkaç gün ama durum ciddi midir anlamadım ve korkuyorum. Sinekliğe tırmandığından mı oluyor acaba yoksa mantar mı? Yeme içme ve tuvalete çıkmasında hiçbir sorun yok sadece patisi yara. Ne olduğunu bilen var mıdır ne yapmam gerek? :(

34 CEVAP

Suraemir

İnce taneli kullanıyorum ama kumdan oldu sanırım kum ıslak olarak patisine yapışmış crisytalin ile epey kurudu şuanda ön patisi şiş kırık çıkık vs birşey yok ama ya kuma ya mamaya alerjisi mi var bilemedim mamamız kuzulu kum magicsand

Suraemir

Sanabelle mama kullanıyorum ama içindeki bir maddeye de olabilir bilemedim

misirkus

Merhabalar ben de 1 yaşında sarman kedimde aynı durumdan müzdaribim dönem dönem çok artıyor, siz bir çözüm bulabildiniz mi

Minminik

arkadaşlar kumların içeriği değişebiliyor geçen sene kullandığım kum ile bu sene aldığım aynı marka kumun rengi daha koyu mesela o yüzden daha kum değişimi yapın her ihtimale karşın