Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedim kızginlik geçiriyor

Humoss
Humoss

738


Merhabalar ilk önce 10 aylik olcak kedim hemen hemen ve kızgınlık geçiriyor 9 aylikkende geçirmişti acaba ciftlestirmem de bi sorun olurmu sağlığı açısından

20 Cevap

dollfacepersian
dollfacepersian

123868


Bir dişi kedinin en erken çiftleşme ve anne olma yaşı 18 aylıktır. Şimdi çiftleştirirseniz büyümesi duracak. Anne ve yavru sağlığı açısından erken çiftleşme çok risklidir. Ayrıca kısırlaştırmayı düşünmüyor musunuz?

Humoss
Humoss

738


Hayır suanlik düşünmuyorum en azından bir defa da olsa annelik duygusunu yaşamasını isterim. Çok teşekkür ederim cevabınız için :)

dollfacepersian
dollfacepersian

123868


Kedide annelik 2-3 ay sürüp biter ve sonra kendi yavrusuyla rahat bir şekilde çiftleşir. Yinede bir defa çiftleştirmekte kararlıysanız sonrasında kısırlaştırın lütfen.
Birde yavruları sahiplendirme sözleşmesi ve kısırlaştırma şartı ile verin. Kısırlaştırma şartı dememin sebebi çok özel ve aranan bir ırk olması. Siz çok iyi insanlar diye düşünüp sahiplendirme yaptıktan sonra yavru biraz büyür büyümez çiftleştirip yavruları satabilirler.Direk yavruyu da satabilirler. Bununla ilgili o kadar çok örnek gördüm ki. Alır almaz eski sahibi ile iletişimi kesip hayvanı bodruma kapatıp çiftleşmeye çalışanlar.Kediyi satmadan önce bir sürü resmini çekip sahibine haftada bir çekiyormuş gibi gösterenler. Türlü türlü insan var yani.
Birde kendi ırkıyla çifleştiremeyeceğinizi biliyorsunuz değil mi?

Humoss
Humoss

738


Çok haklısınız katılıyorum size insanlar artık iyice vicdansızlaşmış bu konuda. Evet british ve straigt le ciftlesebiliyor

dollfacepersian
dollfacepersian

123868


Babanın da en az18 aylık olması daha iyi olur. Hem sağlık hemde yavru sayısı açısından. Kesinlikle aşılarının tam olmasına dikkat edin. Birde iki kedi içinde çiftleştirmeye uygunluğunu belirleyen bir test var. Onu yaptırın bence. Bu şekilde herhangi bir hastalığın taşıyıcı olup olmadığı gibi şeyleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca kızgınlık ve çiftleştirme zamanı ve hamilelikte strese girip bünyesinde düşme olacaktır. Bunun için vitamin kullanmaya şimdiden başlamanızın yararı olacaktır. Özellikle de hamilelik ve emzirme döneminde kullanırsanız yavrular çok daha sağlıklı olacaktır. Ben Gimcat Multivitamin tavsiye ederim. Emzirme ve hamilelik döneminde kaliteli mama kullanımı da çok önemli. Bu dönemleri emziren kediler için olan mamaları kullanmanız gerekiyor. Benim beğendiğim markalar N&D ve Acana. İkiside çok kaliteli mamalar.
Son olarak kedi sahibini çok iyi seçin. Çünkü kediniz eşleşme olması için en az 3 gün onlarda kalacak.Birde babalık hakkı konusunda isterlerse aynı şekilde kısırlaştırma ve sözleşme şartı ile verin bence.
Umarım kolay ve iyi bir doğum olur, yavrular çok sağlıklı olup çok iyi ailelere giderler

Humoss
Humoss

738


Çok teşekkür ederim bu yazdıklarınız benim için çok faydalı olcak her biri çok önemli sayenizde baya bilgi edindim kızım için nasıl iyi olacaksa hepsini yaparım inşallah öyle olur çok teşekkür ederim çok sagolun

dollfacepersian
dollfacepersian

123868


Rica ederim. Dişi kedinin erkek kedinin evine gitmesinin sebebi erkek kedilerin çoğunlukla kendi bölgeleri dışında yani alışık olmadıkları bölgelerde çiftleştirmek istememeleri ve strese girmeleri. O yüzden genelde dişi erkek evine gider. Fakat bildiğiniz gibi kediler ortamları dışında çok stres yaşıyorlar. Dişinin erkek evinde stresten zayıflayıp eşleşme olmadan geri evine dönmesi gibi durumlar olabiliyor. Birde çoğunlukla sahiplerine karşı çok nazik olan erkek kediler dahil dişiyi dövebiliyorlar.Bunu dişilerde yapabiliyor.Tabi bunlar aslında çok normal çünkü çoğunlukla hayatlarında başka kedi görmemiş kediler eşleşsinler diye pat diye bir araya getiriliyorlar. Bu yüzden benim fikrim erkek ve dişi kedi eşleşme için bir araya getirilmeden önce tanıştırılmalı. Erken çiftleşme olmaması için erkek daha ergenliğe girmemiş olmalı. Mesela sahibiyle anlaştığımız sağlıklı bir 5-6 aylık bir erkek kediyi ara sıra evinize getirebilirsiniz. Yada siz onların evine gidebilirsiniz. Eşleşme kimde olacaksa ona gidilmesi daha iyi olur. Bu şekilde önce oyun arkadaşı olurlar ve tanışmış olurlar. Birbirinin mekanlarına aşırı yabancılık çekmezler ve eşleşme zamanı aşırı stres yaşamazlar. Burada dişi 18 aylık olduğunda erkek daha küçük olacak ama erkek için 18 ay durumu dişi kadar önem taşımıyor. Çünkü eşleşmenin zor kısmı onlarda değil. Birde sanırsam dişi kızgınlık döneminin her gününde eşleşmek istemiyor. Bunu veterinere sormanızda fayda var
Bu arada erkeğin Scottish Straight olması daha doğru. Yabancı ülkelerde Cattery sahipleri bu şekilde yapıyor.Erkek rengi de çok önemli. Renk ,doğum anı ve bebek bakımı için Cattery sahipleriyle konuşmanızın çok faydası olacaktır.

Humoss
Humoss

738


Maşallah bilgi hazineniz mükemmel tek kelime ile her dediklerinizi kulağımda küpe olcak hakkınızı helal edin bana bi vet. Kadar yardımcı oldunuz

dollfacepersian
dollfacepersian

123868


Rica ederim. Bu bilgilerin çoğunu Cattery sahibi olan insanlardan almıştım zamanında. Nerdeyse hepsi çok iyi ve yardımsever insanlar. Sizin renk renk,doğum anı ve bebek bakımı gibi konuları sormanızı bu yüzden önerdim. Umarım her şey çok iyi olur ve sonrasında kızınızı kısırlaştırırsınız. İnanın bu ona verebileceğiniz en iyi şeylerden biri:)

Jacqueline
Jacqueline

4451


Şuanda kısırlaştırmayı düşünmüyorum, bir kere annelik duygusunu tatsın ne demek ??? Ne saçma sapan düşünceler var !!! Hayvanlarda annelik duygusu sütten kesene kadardır. Sokaklarda açlıktan-soğuktan ölen binlerce can varken siz hala çifleştirip anneliği yaşatın, bu sadece 2-3 aydır, bunu anlayabilecek kapasiteniz kesinlikle yok !!! İlerde de tüm aile birbirleriyle çiftleşir. Bi dünya kediniz olur ve tabiki sizin gibi düşüncede olanlar yüzünden sokaklarda cins yada sokak kedileri ölümle burun-buruna kalıyor !!! Bizlerde sokaktan bir can daha kurtaralım diye kendimizi paralayalım !!!

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
728 Görüntüleme
20 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor