Mamanız Ne Kadar Gidiyor

Lilyycm

Merhaba arkadaşlar kedim 8 aylık kısırlaştırdık elimizde maması olduğu için daha kısırlaştırlmış mamaya geçmedik.
Acaba yaşına kadar yavru kedi maması kullanalım mı yoksa artık kısırlaştırlmış mamaya mı gecelim.
Birde normal 1 litre kavanozun içine koyuyorum mamayı 1 haftada bitiriyor sizce normal mi.
Biraz karnı sarktı gibi bu aralar iştahı yerinde.

20 CEVAP

Ozge00

Evet mamanin arkasında günlük verilmesi miktar yazar. Ordan bakabilirsiniz. Ben ölçülü vermedigim için pek bilgim yok. Daha once burda yazılanlara bakmıştım sanırım bir çay bardağı 60 gr falanmis. Sizde bakip emin olun bir ondan sonra bunu öğünlere bolebilirsiniz.

Lilyycm

Teşekkürlerr 1 çay bardağı şuanda gözüme az geldi gibi :)

Lilyycm

Şöyle bir şey yaptım mamayı 1 çay bardağı olarak ölçerek koydum kavanoza her koyduğum bardakta işaretlerim toplam 7 çizgi çekmiş oldum 1 hafta oluyor oda her çizgiyi 3 öğün olarak vereceğim.
Buda yine 1 haftada 1 kavanoz mamaya denk geliyor :)
Benim ki yine aynı yiyormuş bunu öğrenmiş oldum :)
Sanırım su içse yarıyor:)
Yada bana kilo aldı gibime geliyor ayrıca çok hareketlidir kendileri.
Nd nin hangi kısır mamasını kullansam diye düşünüyorum şimdi hep tavuklu yedi somonlu alsam hem değişiklik olur hemde tüyleri açısından işe yarat diye düşündüm nasıl olur sizce ??

Lilyycm

Nd markadan gitme taraftarıyım ama somonlusun daha az kglik olanı yok araştırdığım kadarıyla.
Proplan royal canin almak istemiyorum.
Bi tavsiyeniz var mı bıldırcınlı mı alsam bu sefer tüy dökümü falan oluyor tavuk içerikli olunca diye iyice kafam karıştı

Lilyycm

Bakalım bende deneyeceğim artık inşallah beğenir :)