Kediye Yoğurt Vermek

Selinn_Loraa

Selam :) kedime arada yoğurt veriyorum. Çünkü kedilerde sağlıklı olduğunu duymuştum. Sizde veriyor musunuz? Veriyorsunuz ne sıklıkla? Benim soruma zaman ayıran herkese çok teşekkür ederim❤ iyi akşamlar :)

21 CEVAP

sforselin

Canım kedim üstünde kediler için yazmayan hiçbir şeyi isteyerek yemediği için probiyotik takviyesi kullandık biz bağışıklığı güçlensin diye:(
Çok abartılmazsa her gün bile verilebilir bence. Kedinin yaşı kilosu önemli tabii.

Selinn_Loraa

@Sforselin çok teşekkür ederim. Evet tabi ki çok abartılmamalı :)

sforselin

Yoğurt konusu ne zaman geçse abartmadan verin lütfen moduna geçiyorum. Arkadaşımın kedisi bu yüzden hastalanmıştı çünkü. Günde neredeyse iki kaşık yoğurt yiyormuş.

bbeyzvv

günde iki kaşığı insan yemiyo lfüwfmeğfmeşf

benimkiler yoğurt yesin diye denemediğim yol kalmadı kefiri de içsinler diye acıktıklarında mamayla karıştırıyorum yiyosa günde 1 kaşık verilsin ne güzel

Ozge00

Ne gibi bi sorun çıkmıştı, idrar yolu tıkanması gibi mi?

Ozge00

Anladım. Özellikle erkek kedilerde de fazla yoğurt tüketimi idrarda sıkıntı yaratıyormus. Her şeyin fazlasi zarar gerçekten. Ben her gün yoğurt yiyorum, umarım insanlar icin de aynısı geçerli değildir :( üzdü bu bilgi beni

Selinn_Loraa

@sforselin tabi ki haklısınız. Çok vermeyi bende doğru bulmuyorum. Bu arada resim temsili. O kadar vermiyorum elbette :)

Latahzen27

Bizim.kedi yemiyor hic sevmiyor elimle dudağına sürüp veriyorum ama.cok iyi kediler icin:)

Siyammm

Benimki halıya damlayan yoğurdu 1 gün yaladı temizleme rağmen önüne koyunca yemiyor

sforselin

Tam hastalığın adını hatırlamıyorum ama bağırsaklarındaki yararlı bakterilerin fazlalığından kaynaklanıyormuş. Modi'nin kefir içmeyişinden yakınırken söylemişti :')

Selinn_Loraa

@sforselin çok geçmiş olsun❤

Latahzen27

Malesef öyle selin: )

Seymaaacaan

Yoğurt vermek iyidir ama ev yoğurdu olması önemlidir. Market yoğurdunda kim bilir neler var çünkü.

Bikedi

Benim kedim saglikliyken ne yogurt yer ne kefir icer. Totosunu donup gider. Ama ishal olur ya da midesi bozulursa koudugum yogurdu kefiri hemen bitirir. İc gudu mudur nedir. Yogurtu 1 kasik, kefiri 1 tatli kasigi veriyorum yedigi zamanlar.

Siyammm

Benimki halıya damlayan yoğurdu 1 gün yaladı temizleme rağmen önüne koyunca yemiyor