Kedime İsmini Alistiramadim

Kedim 4 aylık olacak yakında bir aydır benimle ama ismini hâlâ öğretemedim Hatta bir buçuk aydır benimle

13 CEVAP

Fsena

Mama verirken verecekken pisi pisi demeyin.Yüksek sesle ismini defalarca söyleyin.sizin onu söylediğinizi çağırdığınızı görsün.Elinizdeki mamayı ona doğru tutarak ismini defalarca söyleyin.Ödül mamasıda çok işe yarıyor.benimde 2 kedim var aynı şekilde yaptım.Oyun oynarken ismini çok tekrarladım.Şimdi 3. Kedimiz geldi eve 1 aydır bizimle daha ismine birkaç gündür tepki vermeye başladı.merak etmeyin alışacaktır

Ozge00

Duyma problemin var mi? Herhangi bir sese tepki veriyor mu?
Sorun yoksa eger öğrenir daha.

alabalik32

Ben ödül mamasıyla öğrettim. Önce gösterin tattırın. Sonra yanından uzaklaşın seslenin. Her geldiğinde de verin. Alışır öylece..

rosiefrs

bende şuan aynı problemi yaşıyorum

Duyma problemi yok çok iyi duyuyor

Mila__kedi

porselen tabağa kaşıkla vurup gelince ödül maması verebilirsn biz öyle alıştırdık dikkatini çekicek birşey gösterip gelince ödül verebilirsin

Zeynepulku

Aslında tuxedo kediler zeki olur amA... MAMA VERİrKEN pisi pisi yerine adini söyleyin. İsminin kısa ve anlaşılır olması da önemli mesela benim kedimin ismi paşa 2 heceli ama Abdülkerim olsaydı anlaması daha zor olacaktı :d

Buketbayraktar

Kediler işlerine geleni öğreniyorlar. Benim 5 aylık kedim var 3 aydır bizimle ismini pek umursamıyor. Ama bugün şunu fark ettim. Mutfakta yemek yaparken çok miyavlıyor bende et tavuk vs yada yaş mama vereceğim zaman hadi koş koş koş diye yemekle birlikte mama kabına doğru gidiyorum bugün ortada yoktu koş koş koş diye bağırdım uçarak geldi :)

Mama vermək için pisi pisi yapınca geliyo

Fnisa çok teşekkür ederim

Alabalik32 teşekkür ederim

Mila kedi cook təşəkkür ederim