Kedilerde Saldırganlaşma

Merhaba. 12.5 yaşında dişi kısır bir kedim var. 4 yıl önce 1 aylık kadar bir kedi sahiplendik. 1yaşında diyabet tanısı kondu ufaklığa. Bebekken insanlarla arası çok iyiydi 1 yaşından itibaren agresifleşmeye başladı. Zaman zaman ısırıp tırmalıyor bizi. Büyük kedim sevmedi bu kediyi oynamadı ama zarar da vermedi. Uzak olsun benden tavırları vardı. Minik ısrarla oynamak istiyordu maalesef olmadı. Bi süre önce ikisini de fakülteye götürdük büyüğe boyunluk(elizabet)takıldı. Küçük olan bu durumdan hoşlanmadım zira çok sık kullandı kendisi. Hırlayıp duruyordu büyüğe. Dün vete gittik büyüğün boynundaki çıktı eve geldik hırladı küçük yine. Daha sonra çok tatlılaştı bana karşı yalıyo sevdiriyor oyun oynadık yattık minik ayak ucumuzda örtünün altın da büyük yanımdaydı. Gece küçüğün yüzüme saldırmasıyla uyandık. 3.4 kez yüzüme kafama atladı gözkapapında 3 yırtık burnum yüzüm ellerimde tırmalama ve ısırmalar var eşim üzerimden alıyor bu arada onuda yırtıyor. Tekrar bana saldırıyor. Zorla salına götürüp kapattı. Onu hiç böyle görmemiştim. Yatak üstüm yerler yastık kan revan oldu. Bi kaç saat önce balkon penceresinden baktım sakinleşti mi diye bakışları çok değişikti bana tısladı pencere olmasa üzerime atlayacak. Sanki bu başka kedi benim o tatlış minnağım değil artık. Eşim bu akşam atıcak bir yere gece atı aktı bırakmadım. Resmen kedim benden nefret ediyor. Ne yapabilirim ????????????

46 CEVAP

Zeynep hanım tel ettim gökhan beye açmadı teli meşgul sanırım WhatsApp tan yazdım bekliyorum. Tşklr

Erogluekiin

Tamam okb varsa normal zaten bu bir vetterapist ile konuşmanız gerek ne yapıp ne edip çünkü bu kediyi sahiplenmişsiniz ve ben 4 yıldır evde olan bir kedinin dışarıda (dite bile olsa) 2 ay yaşayacağı garantisini veremiyorum. Bizzat kendim deneyimledim sitedekiler dışarı attı. Ve öldü... Bir yerlerden yardım almaya çalışın bir şekilde kurtarın evladınızı... O sizin çocuğunuz. Burdan bizden alabileceğiniz tek tavsiye tedavi edilmesidir tam tersini söylersek site için. Onu ölüme yollamış oluruz...

ZehraBulutt

Bence bir antidepresanla çözülecek sorununuz bakın göreceksiniz, sakinleşecek. Sizden nefret etmiyor kesinlikle bunu aklınızdan çıkarın lütfen.

ZehraBulutt

Fatih Hayvan Hastanesine gidin en azından, fiyatları uygun oranın, davranış konusunda uzman hekimleri var mı bilmiyorum ama, Fatih ya da Tuğrul hoca'dan randevu alın. En azından bir antidepresan ilaç başlatabilirler, bu kediye yazık olacak yoksa.

ZehraBulutt

Yok yok macunla olacak iş değil o, macun çok basit bir şey. İlaç reçete edilmesi gerek.

Vete gittik bitkisel ilaç verdi Bi süre bunu kullanın hemen vazgeçmeyin ölür bu dışarıda yaşayamaz dedi. İyi gelmezse kimyasal ilaçlara geçicez ama eşim evde olmasını asla istemiyor bana bişey yapıcak diye korkuyor. Akşam yi e saldırı ak gibi oldu başka odaya geçiyorum kaçıyorum resmen. Kapıda nöbet tutup çıkmamı bekliyor eline geçirse parçalıyacak beni.

DoraFiko

Bu konuda bilgim ve tecrübem olmadığı için yazmadım ama sürekli okuyorum konuşmaları. Çok çok geçmiş olsun bi an önce eski haline döner inşallah yavrunuz. Bir derdi sıkıntısı olmasa böyle yapar mı lütfen ondan vazgeçmeyin. Birde kediler sahiplerinin ruh halini çekermiş yani siz gergin olursanız oda bunu hissedip daha çok gerilir. Sizde biraz sakin olmaya çalışın en kısa sürede anlatırsınız umarım bu süreci. Bizide gelişmelerden haberdar edin, çok sevgiler.

DoaFiko çok tşkr ederim. Ağlamaktan uykusuzluk ve stresten bittim. Dün akşam vetimiz in verdiği ilacı kullanıyoruz inş iyi gelir.

Berrefilizzz

Kizginliga giriyor olabilir mi

Berrefilizzz

Benim kedimde karnı agirirken bize çok hirlayip saldırmıştı acaba bi yeri mi ağrıyor bi kontrol etseniz

Zeynepulku

Kedi kopek psikolojisi ile ilgilenen iyi bir vet hekime gidin derim. Değişik bir durum altında bir hastalık yatıyor olabilir.

Zeynepulku

İstanbulmua çok iyi

ZehraBulutt

Vet. Hekim Gökhan Durukan'ı önerebilirim ben de, davranış terapisti.

Zeynepulku

Vetterapist var instagramda vet hekim Gökhan Durukan kesinlikle bir gidin derim.

Zeynepulku

Google veteriner davranış uzmanı yazarı bir çok vet hekime ulaşırsıniz