Kedilerde Saldırganlaşma

Merhaba. 12.5 yaşında dişi kısır bir kedim var. 4 yıl önce 1 aylık kadar bir kedi sahiplendik. 1yaşında diyabet tanısı kondu ufaklığa. Bebekken insanlarla arası çok iyiydi 1 yaşından itibaren agresifleşmeye başladı. Zaman zaman ısırıp tırmalıyor bizi. Büyük kedim sevmedi bu kediyi oynamadı ama zarar da vermedi. Uzak olsun benden tavırları vardı. Minik ısrarla oynamak istiyordu maalesef olmadı. Bi süre önce ikisini de fakülteye götürdük büyüğe boyunluk(elizabet)takıldı. Küçük olan bu durumdan hoşlanmadım zira çok sık kullandı kendisi. Hırlayıp duruyordu büyüğe. Dün vete gittik büyüğün boynundaki çıktı eve geldik hırladı küçük yine. Daha sonra çok tatlılaştı bana karşı yalıyo sevdiriyor oyun oynadık yattık minik ayak ucumuzda örtünün altın da büyük yanımdaydı. Gece küçüğün yüzüme saldırmasıyla uyandık. 3.4 kez yüzüme kafama atladı gözkapapında 3 yırtık burnum yüzüm ellerimde tırmalama ve ısırmalar var eşim üzerimden alıyor bu arada onuda yırtıyor. Tekrar bana saldırıyor. Zorla salına götürüp kapattı. Onu hiç böyle görmemiştim. Yatak üstüm yerler yastık kan revan oldu. Bi kaç saat önce balkon penceresinden baktım sakinleşti mi diye bakışları çok değişikti bana tısladı pencere olmasa üzerime atlayacak. Sanki bu başka kedi benim o tatlış minnağım değil artık. Eşim bu akşam atıcak bir yere gece atı aktı bırakmadım. Resmen kedim benden nefret ediyor. Ne yapabilirim ????????????

46 CEVAP

İstanbul. Ne yapsam vazgeçmedi eşim sokağa değil güvenli bir siteye. Ben kedilerin terk edilmesine uyufulmadına son derece karşıyım. Şeker hastası, obsesif bir kedi. Maalesef tüm o mr ve testlere maddi gücüm yetmez mr 4.500 sadece. Geçen şekeri ne durumda diye kontrole fakülteye gittik 580 TL ödedikbenimde durumum bir yere kadar. Eşim sakinleşsin diye Bi akşam olsun dedim.. Belki düzelir ama bana kin tutuyor sanki. Ben ki sokakta gördüğümü alır sever besler yuvalandırırız. Hamile Bi anneyi aldım kışın doğum yaptı yuvalandırdım yavruları. Kedi hastasıyım yani anlatamam sevgimi. Ama eşim bir dahakine Daha büyük zarar vericek can güvenliğin yok diyor gözüm çıkacaktı. Ağladım atmasına izin vermedim bakalım akşam olsun

Daha önce çok ısırdı tırmaladı onları gözüm görmez. Gözüm çıkacaktı. 3 büyük derin yırtık, kesik var gözkapağım da.

sforselin

En azından sahiplendirmeyi bi deneyin lütfen. Şeker hastası kedi, hiç sokak bilmiyor. Gerçekten üzücü.

gulsundusmez

Youtube da tlcnin benim belalı kedim diye programı var az izleyin kedi terapisti ve olayları.

Asena hanım bilmeden yargılamayın. Asla vazgeçen biri değilim beni tanıyanlar çok iyi bilir. Kedim yüzünden babam evime gelmiyor atarsan gelirim dedi kusura bakma baba dedim o çocuğum gibi atamam. Ama eşime laf dinletemiyorum.biraz önce yanına gideyim dedim sakinleşmiştir belki nafile bana öyle bakıyor ki sanki düşman ıyım saldıracak yine. İlk kez böyle şiddetli bir tepki alıyorum partili bir candan hemde el be ek gül bebek büyüttüğüm kedimden

Erogluekiin

Kedi şu an kapalı olduğu için zaten stres altında kapalı tutarsanız düzeleceğini düşünmüyorum bir kendi haline bırakın

4 yıldır tatil bilmem. Üzerime düzgün bişey almadım h et kes gibi kuaförler de gezmeler de değilim. Kazancığımıxın çoğunu minnağa harcıyoruz devamlı vetteyiz özel mamalar. Piyasada bulamayıp depolarda zorla bulduğumuz ilaçları paket paket aldık. İğneler tedavileri yara bereler ameliyatlar. 4 yolda minnağa verdiğimiz maddi manevi nin çeyreğini yapmadık büyük kedime. O ki sokaktan aldık araba ezmiş tedavisi yapılmamış o kadar hırçın vahşiydi ki bizi paramparça etti zamanla alıştı ve onun kadar akıllı zeki duygusal zarar vermeyen bir kedi görmedim. 12. 5 yaşında vazgeç edşk ondan ama bu minik kızım beni düşman görüyor Bi anda ne oldu bilmiyorum yatağın içinde ayakucumda yatıyor ayağına sarılmış yaşıyordu...

Eroğluekin kocaman salon ve büyük balkon şu an ona ait. Çıkaramıyorum denedim Bi kaç kez saldırıyor bana. Eşime başkasına saldırsa derim ki kediye bişey yaptınız asla böyle yapmazdı derdim ama ortada öyle Bi şey de yok akşam oynadık sevdirdi yaladı güzelce yattık gece sanki kediyi değiştirdi birileri bakışları bana karşı saldırgan obsesif k. Bozukluğu tanısı var zaten. Asla aynaya bakmaz bebekken de öyleydi. Çok akıllı Bi şey değildi Bi tuhaflık vardı zaten ama bunu beklemiyordum açıkçası.

Erogluekiin

Bir veteriner ile görüşünün taksit yapabilirsiniz hem daha rahat olur hem yavrunuz sizinle sağlıklı olur

Berrefilizzz

Gimcat anti stress macun kullansanız şimdilik belki işe yarayabilir

cansuuranus

Yanlız bu konu hakkında okadar cok baslık okudum kı bugun. Noluyor bu kedılere ? Bızımkıde olurmu die korkmaya basldm

DoraFiko

Merhaba, nasıl oldu yavrunuz? Bitkisel ilaçlar iyi geldi mi?

Sulekaya111

Birşey merak ettim sadece size karşı mı agresif kediniz eşinize nasıl ?

Sulekaya ilaç bitene kadar fena değildi. Akşam yanıma büyük kedim geldi yattı günlerdir zaten ayrı odalarda tutmuştu çok özlemiş büyüğe tepki göstermedi. Taki bu akşama kadar tepkisi saldırısı sadece bana olmuştu eşim Kurtarmaya çalışırken onuda epey ısırıp tırmalamıştı. Büyük kedim yanımda yatarken koltukta bu psiko kızım da geldi kucağıma ama gerildi bana saldırı ak diye beklerken büyüğe saldırdı. Attım kucağımda. Büyük kedim çok akıllı baktı ki bu deli bakıştılar çıktı Odadan ama gerginliği gitmedi küçüğün. Eşim artık kesinlikle istemiyor zorla bir şans verdirmiştim. Napıcağımı bilmiyorum her an saldırı tehdidi altındayız

emlgvn

Tabi ki ev kedisinin sokağa bırakılması kabul edilemez ..Eskişehirdeyim öğrenci yoğunluklu bir semtde sokağa bırakıldıktan sonra gözümün önünde ölen (araba, insanların tekmesi fib & fiv vs. vs) kurtaramadığımız onlarca kedi oldu..100 e yakında kurtardık.. Hepsini kurtaramıyoruz yuva bulamıyoruz bunu ancak kurumlar yapabilir de bizim ülkemizde mümkün değil...Büyümeyen bir çocuktan farkları yok...Bir hayvan sahiplenmek ölene kadar artık birliktesiniz demek.. Ancak empati yapmamız gerekiyor, Boncukminnak'ın kediyi sokağa bırakmak gibi bir niyet olsa zaten çare arıyor araştırıyor olmazdı.. 14 yıl bir kediye yuva olmuş üstüne 2.yi sahiplenmiş zaten ... Benimde 5 ve 4 yaşında kedilerim var 2 side sokaktan yavruyken kurtarıldı...ancak büyük olan küçüğü 4 yıl oldu halen kabul etmiyor. Her şeyi doğru yapıp uyguladığımız halde...Kısır kedi yalancı gebelik filan yaşadı düşünün o derece deli bizim kıs.. Evde kabus yaşıyoruz ..her 2 si içinde çok üzülüyoruz bizde perişanız.., aldığımız oyuncakları oynadığımız oyunları size anlatamam..her yolu denedik.. Bir aşı 350 lira oldu...iyi mamalar 800-1000 tl arası kumlar bile uçtu gitti sizi anlıyorum...birde terapi imkan olsa milyonları serersiniz iyi olmaları için ..
Jackson Galaxy var benim belalı kedim bölümlerini izleyin belki de çareyi orada bulabilirsiniz...
Derdi olmasa size böyle davranmaz ama size ne kadar zor olduğunu anlayabiliyorum......ama dediğim gibi benim belalı kedimi izleyin belki de size yardımcı olacak bir şey bulabilirsiniz.. Birde Ankara veterinerlik fakültesinde bir bayan hoca varmış Ankaradaysanız onu da önerdiler..
Allah kolaylık versin ...