Kedim İshal Oldu Ne Yapmam Lazım?

harikayanadur

kedime hills konserve mama vermiştim ve şimdi kedim 2 saatte 3 defa tuvalete çıktı ishal ne yapmam lazım?

19 CEVAP

dollfacepersian

Harikayanadur
Çok güzel bir tavsiye oldu. Teşekkür ederim

tika_waylan

Gecmis olsun

tika_waylan

2 gun cok fazla kucuklerden alip o gunluk hemen tuketmesi daha iyi zaten daha cok kuru mamayla besleniyorlar poset icinde satilan yas mamalar daha az gramajli royal canin ve hills'in var. Zate bekletince buzdolabinda soguk oluyor oyle olunca da midesini usutebilir.

harikayanadur

mesela aşçı bir arkadaşım var o bile bana bugün bezelye konservesini bile açtıktan sonra 17 saatte tüketilmeli. kediler içinde durum aynıdır dedi.

dollfacepersian

Tika_Waylan
O zaman bir gün bir küçük konservenin yarısı yerine tamamını versem daha iyi olur. Ben açılmamış konserveleri de buz dolabına koyuyorum. Verirken çok sıcak olmadan su kaynatıp içine katılıyorum. Hafif çorba gibi oluyor. Benim kullandığım yaş mamaların poşet halinde satılanları var ama küçük konservelerle aynı gramdalar. Bir 70gr konserve verdiğimde kuru mamada vermem iyi olur mu sizce?

tika_waylan

Pirinc lapasi yap tavuk suyunda, patates hasla. Ya konservenij tarihi falan mi gecmisti. Benim kedim de ishal opmustu Hills'in hasta kediler icin olan A/D mamasini yedikten sonra ama ondan olmaz dedilrr aslimra ilacla onun3 geebilirsiniz ama nolur nolmaz onermek istemiyorum ben kullandim gcti ama onu kullanmak cok da iyi olmamis daha sonra gittigim veteriner soyledi.
Veterinerinizi arayip sorun uygun bulursq size insankarin da kullandigi hafif birnilac var belki onerir.
Bir de su icirin bol bol su kaybediyor. Devam ederse de veterinere goturun.

harikayanadur

teşekkür ederim çok sağolun veterinerim nar ekşisini sulandırıp şırıngayla ağzına 2 ml vermemi söyledi bir saat sonrasında ise ev yoğurdu vermemi söyledim kedim gıda zehirlenmesi geçirmiş yani. şimdi daha iyi sanki tuvalete gitmesini bekliyorum

tika_waylan

Kıyamam cok geçmiş oldun. Tarihi mi grçmişti aldıgınız yere yazın bence. İnşallah cabuk atlatır

harikayanadur

hayır aslında sorun bende ben konserveyi açtıktan sonra ikinci günde verdim ama veterinerim 17 saat ten sonra atmalısınız 17 saat geçince saatte 8000 bakteri çoğaldığını söyledi :(

tika_waylan

Aaa bunu bilmiyordum. Hep 2 gunde derler. O zaman kucuk konservelerden alip tek ogun olarak verecegiz ya da yarim verip yarisini da sokaktaki canlara verebiliriz. Buzdolabina koyunca hem soguk oluyor hem de et sonucta dikkat etmek lazim. Konservelerin icindeki koruyuculardan dolayi mi acaba ben de 2 gune bolerek veriyordum bunu hic dusunmemistim:(

harikayanadur

aynen bizede deneyim oldu çok korktuk. genelde teneke kutudakiler böyle oluyormuş tenekeden dolayı olabilir bence. olmadı akşam verip diğer öğünü sabah vereceğiz yani.

dollfacepersian

Ben yarısını verip yarısını 2 gün sonra veriyorum.Küçük cam kavonozda buz dolabında duruyor. Bakteri urume olayını ilk defa sizden duydum. Ben de bir Veterinerime sorayım

harikayanadur

aynen sorun lütfen. yaş mamalar 17 saatte tüketilmeliymiş.

dollfacepersian

Kedimle öğreniyorum adlı blogdan bu şekilde vermemin daha iyi olacağı yazıyordu. Normalde bir gün sadece yaş mama veriyordum. Sabah akşam 70gr lık olanlardan. Böyle yapmaya geri dönsem diye düşündüm şimdi.
Bu hafta sonu veterinere gitmeyi düşünüyordum zaten. Gittiğimde soracağım

tika_waylan

Yani ben 24 saatte veriyordum 48 saat cok kendimde de yemegi az yapar o aksam bitiremezsem diger aksam yerim e bazi kediler de cok hassas olduklari icin onlari da etkileyebilir. Sokak kedilerine bile eger koydugum mamati 1 gunde bitiremezlerse cope atar taze mama koyarim ama genelde bitiritler cunku cok fazlalar.