Kedim Bu Hareketi Niçin Yapıyor?

Ejiss

Kedim 5 aylık ve bu hareketi ara ara yapıyor. Önünde bir yazma veya bez parçası gördüğünde ağzına alıyor ve ön ayaklarıyla hamur yoğurmuş gibi hareket yapıyor, mırmır ses çıkarıyor. Düşüncelerinizi merak ediyorum. Teşekkürler:) ♡

7 CEVAP

dollfacepersian

Kedinizin yavru olduğunu ve çiftleşme hareketleri yapsa fark edeceğinizi düşünerek bunu eliyorum. Kediniz büyük ihtimalle annesinden yeterli kadar süt ememediği için yavruyken annesini emerken yaptığı davranışları yapıyor.. Bunun tamamen alışkanlık olarak kalmasını istemiyorsanız bu davranışı yapmak için beze vs. ye gittiğinde bezi alıp "şşt" demeniz işe yarayacaktır

Queeninannesi

benim kedim bu hareketi bişey istediği zaman yapıyor genelde ve bazen kucağımda yatarken de yapıyor ve bunun anlamı mutlu olduğu demek diye biliyorum ve sadece sevdiği kişilere yaparlar. Bir çok internet sitesinde de bu şekilde yazıyo :)

Goupe

Benimkide aynı şekilde bazen banada yapıyor :)))

tika_waylan

Bütün kediler yapar bunu benimki neredeyse 3 ay anasından süt emmiş zorla hani süt de yeterince emdi ama ara ara yapıyor eski kedim daha cok yapıyorfu birsz daha erken annesi bırakmıstı onu belki de ondandır

Eyphn

Aynen benim kedimde aynı hareketi yapıyor

kedilikizzz

Benimkide yapıyor hala. Yünlü ve tüylü bir şey gördüğünde annesinin memesi sanarak emiyor ve elleriyle sağıyor zavallım. Bende ona o tarz bi yatak aldım sağa sağa uykuya dalıyor çok tatlı :)

Ejiss

Teşekkürler benim kedim 1 haftalık iken sokakta ölecekken onu eve aldım annesi nerde bilmiyoruz ve halen severek bakıyorum . ♡♡♡