İki Kediyi Alistirma Sureci Yardim Lutfen

Yesimdurdu

merhaba,
dun kopeklerin arasindan 2 haftalik bi yavruyu eve getirdim maalesef annesini bekledik aradik bulamadik. evimde 1 yasinda disi bi kedim var. ve fazla kiskanc. yavruyu baska bi odaya koydum kedime hic gostermedim. ama kokusundan anladi tabi ki. dunden beri surekli kendini sevdirmeye calisiyor ki normalde asla yapmaz surekli onu sevmem icin nazlar yapiyor. yavru kediyi sahiplendirmek istemiyorum hem kizima arkadas olur diye dusunuyorum ama kedimin mutsuz olmasini da istemiyorum. alistirma sureci hakkinda bilgi verebilir misiniz? bi de kedim kisir ve ona kisirlastirilmis mama veriyorum yavru kedi ben de kalirsa ilerki zamanlarda yavru mamasi vericem birbirlerinin mamasini yerler mi ? bolgelerini nasil belirlemem lazim ? yardimci olursaniz cok sevinirim.

8 CEVAP

DoraFiko

Mama konusunda tecrübem yok ancak. En azından 1hafta bir araya getirmemeye çalışın. Ama miniğin yattığı battaniyeyi veya yanındaki bir oyuncağı büyük kedinizin yanına koyun kokusunu alsın kokuya alışsın. Aynı işlemi miniğede yapın. Birbirlerini görmeden kokularını tanısınlar. Hatta odalarını değiştirebilirsiniz arada. Sonrasında miniği boxın içinde çıkarın büyük kedinizin karşısına gözlemleyin hareketlerini. İkisinde karşılıklı yaş mama verebilirsiniz sakinleşirler. Sonra birbirlerini tanımaları için onlara zaman verin çok bunaltmayın kaçmak isteyen kaçsın kavgalar tıslamalar olacak çok normal. Kavga boyutu çok sertleşirse müdahale edin. İnşallah kısa sürede anlaşırlar birbirlerine ikisinin arkadaşlığına tanıklık etmek büyük haz ♡ benimkiler yavru daha biri 5 diğeri 3aylık. Bazen küçük olan büyük kedimi emiyor oda izin veriyor yalıyor falan onu :) alıştıktan sonra iyiki diyeceksiniz ama biraz sabır istiyor

Yesimdurdu

cok tesekkur ederim icimi rahatlattiniz :) yavruda su an pire sorunu var o yuzden oda degisimi ve esya degisimi bu asamada yapamiyorum. zorlu bi surec olacak ama ustesinden gelecegime inaniyorum. :)

DoraFiko

Anladım o zaten sizin ellerinizde kıyafetlerinizden alır miniğin kokusunu. Güzel kalbinize sağlık minicik bir cana daha evinizi açtınız ♡ ikisi alıştığında keşke daha önce gelseydi 2.kedi diyeceksiniz bol şanş ♡

Zeynepulku

İkisinde çok tatlı yavrubkisir manasını yemek istemeyebilirler ama büyük olan yavru mama daha besleyici olduğu için isteyebilir.
Yavru için mama kabi surekli dolu durması daha iyi olur nasıl cozersiniz bilemedim :/

Zeynepulku

İki kedinin tırnağını da kesin birbirine zarar vermesinler. Arada küçük kediyi dışarı salın o sırada büyük kediyi onun odasına koyun. Küçük kedi ortamı incelesin kaçacak kendini koruyacak yer bulsun

Yesimdurdu

cok tesekkur onerileriniz icin yavru kedinin mama kabini belirli araliklarla yiyebilcegi kadar koymak guzel bi fikir. cunku benim kizim cok obur :)

Siyammm

Allaaaah bebe çok tatlı ya.
Birbirlerinin mamalarını yerler en iyisi farklı odalarda vermek kapıyı kapatın yavru büyünce rahatlarsınız şuan kediniz pek sever gibime gelmiyor bir kaç gün sonra tarafsız alanda kafes içinde karşırlaştırabilirsiniz. Alıştırma süreci uzayabiliyor