Annem Babamı Kedi Almaya Nasıl İkna Ederim

kedi beslemek istiyorum ama annem babam evdde kedi olmaz diyor bakarım dıyorum bır suru kedı besleyen var dıyorum onların psikolojisi bozuktur normal ınsan evde beslemez dıyor nasıl ıkna edicem

43 CEVAP

kendıler ı hıc o duyguyu yasamamıs olanlara laf atıyo

Alperen07

Evet psikolojim bozuktu kedi sahiplendiğimden beri maddi manevi o kadar rahatladım ki anlatamam yaşamayan bilemez çok vesveselerim vardı kedim geldikten sonra çok rahatladım elhamdülillah

evet bende oyle dusunutorum

allah mutlununuzu eksık etmesın

Blychee

Ben 25 yaşındayım. Ailemi ikna etmeyi hiç denemedim. Hepsi hayvansever, babam her gün 10-15 köpeği besliyor, annemler evde hiçbir yemeği ziyan etmez. Binamizin bizzat içinde 6 kedinin yatağı maması var fakat bu kadar yatkın oldukları halde hiç evde bakmayı istemediler. Sadece sahiplendirme yapacağım yavruları misafir etmeye izin vermişlerdi o kadar. Yaşımı belirtmemin sebebi iş arayışında olmam ve yakında kendi evime çıkacak olmam yani sonuçta kedi sahiplensem yanımda götüreceğim. Ona rağmen denemiyorum bunu. Şimdilik binada bakıyorum zaten yavruyken büyüttüğüm kuzulsrim var şu an kocamanlar onlara bakıp zaman geçiriyorum. Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama küçük olduğunuzu düşündüm yani böyle bir durumda uzun yıllar bir arada yaşayacaksınız. İmkanınız varsa bahçe varsa kulübe yapmaya oralarda kedi beslemeye çalışın. Sevgi ihtiyacinizi da onları severek giderin. İkna etmeye çalışmanızı önermiyorum. Bu iknayla olacak iş değil. Bir kedinin kaderiyle oynamaya gerek yok.

sonunda kedim sahiplendim
çok mutluyum 1 haftadır bakıyorum

yagmurryamaan

Anneniz ve babanız karsiysa kesinlikle almayın.Oyuncak degil sonucta bu cok zorlanirsiniz

yok artık alıstılar

Misraardicli

Ben annemle babamı kedi almak için ikna etmedim 2 yıl önce sokakta bulduğum ihtiyaç sahibi bir kediyi eve getirdim gece vakti ve kedi çok küçüktü ailesi de yoktu annemle kavga ettik o istemiyordu ama kıyamadı dışarıya bırakmaya evde baktık kediye 1 yıl boyunca büyüdükten sonra ev taşırken dışarı kaçtı daha da bulamadık annem kediyi getirdiğim andan beri kedileri sevmeye başlamıştı ve bir kaç ay önce kendi isteğiyle benim haberim olmadan eve kedi aldı yani bir yandan da ailelerin merhameti ve ya ona bakamazsak durumu ikna etmeye çalışma bence çok istiyorsan git eve getir eğer evde senin isteklerin ağır basıyorsa

Misraardicli

Ama burda senin arkanda duracak bir baba veya kardeş olmalı yoksa imkansız anneni ikna etmen maalesef

yagmurryamaan

Aileniz istemiyorsa sakın almayın.Tüyü masrafı tırnak izleri dert olur ailenize.Ailecek sevmiyorsanız tavsiye etmem

Napim

Ben ikna ettim. Tam 6 yıldır kedi sahiplenmek istiyordum. Ama bende şöyle ikna ettim
(şu koşullarla)
1- onunla ilgileneceksin, tuvaleti maması kumu vs. Herşeyi den sen sorumlusun

2- onu aç bırakmayacaksın. Düzenli tuvaletini temizleyecek sin

3- derslerini ihmal etmeyeceksin.

Vs.

Ama bende şöyle bir avantaj vardı. Annem çalışıyor. Onun iş arkadaşı kedisini bir haftalığını seyahat nedeniyle bize bıraktı
. Benim kediyle ne kadar ilgilendiğimi ve onu çok çok sevdiğimi görmüşlerdi. Sürekli peşindeydim. Hiçbir ihtiyacını aksatmıyordum. Zaten o kedi gittikten sonra benim ne çok üzüldüğümü de görmüşlerdi. Bişey diyemeyeceğim. Hayvanı eve tıkıp hiç ilgilenmeyen insanlarda var. Eğer gerçekten bakacaksın bir düşün derim

BurcuAlexx

Tabi bizim psikolojimiz bozuk jhgvxalöjhkn çok sevindim ailenizi ikna etmenize, hayırlı olsun o zaman. Umarım aileniz ileride aman sıkıldım bundan deyip sokağa atmaz.