Hayvan Satışları

Latahzen27

Bu gördüğünüz resim bu akşam çıkan haberde çektim artık hayvanlari ciftestirip yavruları satıyorlar dişi köpeği 750 erkek köpek yavruyu 1 bin liradan satışa sunuluyor anne kopegide doğumdan sonra boş araziye atıp biyerini kırıp atıyorlar bu dünyadaki insanlar öteki dünyada nasıl hesap verecekler acaba:(

13 CEVAP

AsenaTuncay

Burada birinin biri dişi biri erkek cins köpeklerine 'inşallah boy boy yavruları olur' yazmışsın :) bu hayvanlar çiftleşirse doğan cins yavrular da satılacak tabi ki bunda şaşılacak ne var ki...

gulsundusmez

Bizde sokağa terk edilen hayvanları dolmuş minibüs taksi ile veterinerlere götürüp tedavi ettirmeye borç yazdırmaya çalışırken hayvan peşinde koşarken kaç kere düşük kırılan kırık telefonumuzu yenileyemezken veterinerlerin önü ellerinde çifter son model telefonlar altlarında son model arabalarla üreticilerin geliş gidişleri altında eziliyoruz. Adalet mi bu satın alma sahiplen diye diye öldük

AsenaTuncay

Satıldıktan sonra başına ne geleceğini bilemedikten sonra isterse ançüezle beslesin pamuklara sarsın. Hayvan ticareti yapıp, hayvan çiftleştirip, sadece cins/güzel hayvan besleyip hayvanseverim ayağına yatmak...valla kusasım geliyor artık.

AsenaTuncay

Bunlara prim veren bizleriz. Bitmedi gitti cins hayvanları göklere çıkarma hastalığımız. Bunları almak için para ödeyenler kompleksli ruh hastaları, satan da vicdansız bir pislik çıkacak haliyle.

gulsundusmez

@erogluekiin tabi güzel bakacak ki satabilsin yuh yani bu mu teselliniz sorun zaten sattıktan sonra sokağa mı atıldı tecavüz mü edildi şiddet mi gördü kısmı, tabi ki el bebek bakacak para kazanıyor

zibityus

sorun sattıktan sonrası da değil, sorun bir canlıyı bir kişiyi adını bizim koyduğumuz bizim yarattığımız para denen bir araç karşılığında başkasına vermek. yani kedi satmakla insan satmanın da balık satmakla yılan satmanında bir farkı yoktur. hatta insan bebek satmak daha masum bir harekettir çünkü insan en azından farkında olabilir etraftaki şeylerin paranın vs.

Selinn_Loraa

Ne kadar acımasızlar ya. Bunlara hangi kelime uygun olur bilmiyorum bile... Koca dünyada hiç mi yok, para kazanabileceği bir iş. Ama hiç olur mu? Hakkıyla, çalışarak para kazanmak yerine, onlar bir hayvanın hayatını mahvederek para kazanıyorlar... Ne kadar canice demi?

Bu arada 1000 TL ise yine uygun Tibet mastifi diye hayvanı 10.000TL'den satan da var :(

gulsundusmez

@erogluekiin İstanbul beşiktaş belediyesi ilçe sınırları içinde petshop satışını geçen aydan itibaren yasakladı aslında satışı yasakta biliyor musunuz ? İlçe halkı bastırması lazım ne dersem diyim bırakmazla olmaz bastırsın herkes belediye başkanlarına denetleseler yasak zaten.

Latahzen27

Kiz satilmalarina karşıyım onedemrk istedim bide anne köpeğini bi yerini kırıp atmislar:(((

Latahzen27

Çok haklisin

Erogluekiin

Bazılarınız biliyordur benim bir petshopcum var harika da adamdır ama kedi satıyor bir kaç kere kavga etmiştik benim de kazancım bu diyip duruyor ama satmasına kesinlikle karşıyım tek tesellim çok güzel bakıyor hayvana gerçekten o diğer petshoplar gibi değil nd mama yiyor bu süre zarfında veterinerden iç dış paraziti yapılıyor karnesi çıkıyor takip şartıyla veriyor ve onun evinde kalıyor satmasa keşke ama en azından hayvana kötü bakmıyor...

Erogluekiin

Gulsundusmez

Ben desteklediğimi söylemedim sonuçta ben satmıyorum adama ne dersem diyim bırakmaz sanırım belge şeyleri de öyle oluyormuş şikayet edince bir şey değişmiyormuş ve evet diğer petshoplara göre tesellim bu dediğim gibi hiç bir şekilde desteklemiyorum ama her gün haber görüyorum aç susuz bakıyorlar bir yere koyuyorlar kafeste tutuyorlar ve satıyorlar. Diğerlerine göre en azından hayvanlara eziyet etmiyor diye düşünüyorum bu satması gerektiği anlamına gelmiyor tabii ki sadece ben hiç bir şekilde düşüncesini değiştiremem denedim de ertesi gün bir köpek getirdi. Alış verişi kesebilirsin diyebilirsin ve burda 2 petshop var bunun diğeri de yavru köpek satıyor yani öyle bir şansım da yok benim cümlelerimden nasıl bu yargıya vardın anlayamıyorum...

Erogluekiin

E beni ciddiye alan olmadı sancaktepe veteriner sefliği ile konuştum yaşımdan dolayı mı acaba