Kuşumun Kuyruğu Düştü!?

ZuhalSakiz

Merhabalar yaklaşık 2 ay evvel komşum bir yere gitmek zorunda olduğu için kuşunu bana emanet etti Kuş aldığımda bitmiş bir halde sayılırdı Kabızdı ve bacak arasında şişlik vardı Şimdi şükürler olsun ki iyi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum daha 2 gün önce cicikuş demeyi öğrendi kerata! :D (kuş artık benim Komşum ile anlaştık >-

8 CEVAP

Alperen07

Kuyruğu kendiliğinden düşmüş ise çıkar yenisi maşallah ilgi sevgi başka ne ister ki bu masumlar

ZuhalSakiz

Yulafı direk mi vereceğiz yoksa pişirmek gerekiyor mu?.
Marul meyve bunları tüketmiyor nedenini bilmiyorum ama bi yerse arada mandalina yer oda iki üç ısırık

ZuhalSakiz

Üzgünüm yanlışıkla aynı resim 2 defa koymuşum!

ZuhalSakiz

ciciukuşm Biraz ilgi aşığıdır ben odada yoksam ortalığı birbirine katar gelene kadar CİCİKUŞ diye bağırır XD ve evet kafesinde dururken düştü şaşırdım kaldım

Alperen07

Kuşlar zaman zaman tüy değişimine giriyor ona yulaf verebilirsiniz tüylerinin daha güzel çıkması için sağlıklı hem haftada bir kez de küçük Taze marul yaprağı da iyi olur hem severek yer kuşunuz

Alperen07

Direkt yulafı verebilirsiniz pişirmenize gerek yok

Alperen07

Kafesine yemesini istediğiniz şeyi koyun mesela ben mandalla maydonozu marulu tutturuyorum yıkayıp kırıyorum sebzeleri ki kokusu çıksın kuş bunu algılasın diye o zaman çok çabuk yiyorlar

Selinn_Loraa

Kuyruğundaki tüyler de dökülür. Merak etmeyin, zamanla yenisi gelecektir.

Ayy bu arada ne kadar tatlı maşallah ya, masmavi❤