Ked Beslenilen Ev Kokar Mı

ecrinnurAslan

kokuyorsa çözümü var mı

20 CEVAP

sforselin

Evin kokup korkmaması sizin eşyalarını nasıl yerleştirdiğiniz, tuvaletini ne sıklıkla temizlediğinizle alakalı. Sağlıklı kedi kötü kokmaz. Ama siz tuvaletini günlük değil aklınıza gelince temizlerseniz, maması havadar bi yerde değilse ya da uzun süre havalandırmıyorsanız evde bir koku olur tabii.
Biz kumunu günde iki kere demizliyoruz. Ev yemeği, işlenmiş et gibi yememesi gereken şeyleri yemiyor. Bunlar sayesinde ne evdeki herhangi biri ya da misafirlerin tuvalet kokusundan rahatsız olduklarını hatta fark ettiklerini görmedim.
Mama kabı hep dolu olur ama mutfakta havalandırmaya yakın bir yerde olduğu için mama kapları onun kokusundan da kimse rahatsız olmuyor. (Balıklı mama da yiyor.)
Diş değişim dönemlerinde ya da ağzında herhangi bir sıkıntı varsa ağzı kokar. (Tedavi edilmesi gereken bir durum olabilir. Dikkat etmeniz gerekiyor.) Bunu engellemek için ektra ürünler var. Ağız, diş sağlığına dikkat ederseniz de ağız kokusu çok yaşamazsınız. (Ağzı mama kokabilir tabii dogal olarak.)

Yaklasik 4 aydir kedi bakiyoruk ve hep ev acaba kokar mi diye huzursuz oluyodum. Asla ama asla bi koku yok kaldi ki tuvaleti(kapali tuvalet) holde ve her giren onu tasima kutusu saniyor. duzenli olarak tuvaletini temizlemek gerekiyor cok nadirde olsa 2. Gun temizlememe ragmen koku olmuyor. Kumu temiz olmali kaldi ki bizlerin girdigi tuvaleti temizlemeyince de kokuyor bazen ayni mantikta yaklasmak lazim. Mama kabi da havadar bi yerde olmali. Mamasinin agzi hem bayatlama acisindan hemde koku acisindan kapali olmali. Kedime de gelince kedi asla ama asla kokmuyor kediler temiz hayvanlar bazen yarim saat suren kendini temizlemeler oluyor gun icinde kendini o kadar cok yaliyor ki bazen ona sarildigimda ustumdeki koku ona siniyor sanirsam direk yalanmaya basliyo. Hatta bazen elimi kolumu da yaliyor. Kisacasi kedili ev kokmazzzz. Ben farkli bir yerden eve geldigimde asla ama aslaa kokmuyo. Evi de havalandirmak cok onemli tabikide

Mapple2

Kedi Beslenen Ev kokar mı ?
Kedi Temizdir.
Koku yapmaz ama Kullandığınız Mamalar ve Düzensiz Tuvalet Temizliği Koku yapar.. Düzenli Temizlik ile Evde Kedinin varlığını asla hissetmezsiniz :)
Kuru Mamalar "sürekli açık olarak duruyorsa "Aşırı Pis Koku yapabilir.
Lavanta Özlü ve diğer Kokulu Tuvalet Kumu Tercih edebiliriz.
Sevgilerle :)

gulsundusmez

Her yer ter ,ten, ağzı ve nefsi tuvaletleri logar atığı ile kokan insan dolu kedi kokusu da ne ki bunların yanında. Kedi dünyanın en temiz hayvanıdır ne kokusu .İnsan b.kunu da çişini de ortada bırakırsan kokar

Zeynepulku

Mama kokuyor eğer havalanmazsa oda ve kapalı durursa kokar. Ama biraz havalaninca problem kalmıyor. Kum veya kaka kokusunu da normal olarak kokuyor düzenli temizleme ile ondan da kurtuluyorsun

ZehraBulutt

Bu tamamen ev sahibinin titizliğine kalmış bir şey. Kumu evin uzak bir noktasına yerleştirir, düzenli temizler her gün evinizi havalandırırsanız kokmaz. Kedilerin vücut kokuları zaten yok kumdan kaynaklanan bir koku olabilir sadece onu da dediğim şeylere dikkat ederek aşabilirsiniz. Ha tabi evde kısır olmayan erkek kedi varsa ahırdan beter kokar o ev, zaten kedili ev kokar algısının sebebi de bu bence.

Kuzucansu44

2 kedim 3 köpeğim var, evde onlarla alakalı en ufak koku yok ❤️

AsenaTuncay

Mamasını az az koyduğum için tabağında kalmıyor, hiç o konuda koku sorunu yaşamadım. Tuvalet kokusunu da sürekli temizleyip atarak, bulunduğumuz yerde tutmayarak çözüyoruz. Durursa ciddi anlamda koku oluyor gittiğim yerlerde gördüm bunu. Mümkünse tuvaletini ortak alanlar dışında bir yere koymanızda fayda var. Özen gösterilince kimse evde kedi olduğunu bile farketmiyor.

Açıkçası ben de kokmuyor sanıyordum, bana kokmuyordu çünkü alışmıştım. Daha sonra kedim 1 hafta annemlerde kaldı ve o evin kokusu değişti. Bence kokuyor. Ama bu rahatsız edici bir koku değil

ballokumu

Oluşumun yattığı yerler oluş kokuyor bu kokuyu zaten çok seviyorum. Aktif karbonluyla tuvalet kokmuyor. Maalesef güzel mamalar kokuyor özellikle balıklı olanlar. Az koyarak çözülebilir ama ben rahatsız olmuyorum o kadar.

Minimesi

Ya ilginç ama benim kedim pudra gibi kokuyor acaba neden gittiği heryeri mis gibi kokutuyor :) ciddiyim bu arada şaka değil

anti_duayen

Mamalar biraz kokuyor,özellikle balıklı olanlar..Onun için pek tercih etmiyorum bu mamaları..Kapalı tuvalet ve kaliteli kedi kumu sayesinde bu yönden bir şikayetim yok.. Kum olarak Ever Clean kullanıyorum..

Alperen07

Daha önce hiç kedi besleme dik evimizde bir ay önce sahiplendik oğluşumuzu hiç koku sorunu yok dışarıya hiç bırakmıyoruz biz hep evin içinde belki ondan kokmuyodur birde kısır kedimiz koku problemi yaşamıyoruz bizden temiz valla sevdikten sonra bile kendini yalayıp temizliyor o zaman ben kendimi pis gibi hissediyorum titiz bıdığım benim

Erogluekiin

Kedili evin hiç koktuğunu görmedim kendi evimizde de koku yok tamamen insanın temizliği ile alakalı ama annemin patronunun evinde bir orta ırk köpek var 10 yaşında 8 yıldır onlarda çok iyi bakıyor köpek benden çok kuaföre gidiyor :) ama evlerinde çok belirgin hayvan kokusu var... Köpeklere özgü mü

alabalik32

Evine gelen misafir bile bu evde kedi yok sanki diyorlar. Ne bir koku ne de tüy. 2 günde bir tuvaletini temizlerim. Ruloyla koltuklarını temizlerim. Onlar bizden daha temizler daha bir kere bile kedimde kötü koku almış değilimdir. İnsanlar tıkanmasına ev temizlenmesinde o zaman görün kokuyu pisliği.