Köpeğim Beslenmiyor

Mehmetkr

Dün bir köpek sahiplendik barınaktan. Eve getirip yerine götürdüğümuzde benim dershaneye yetişmek gerekiyordu suyunu koydum anneme ben gelene kadar idare etmesi için biraz yemek ayarlamasını söyledim. O da süt ısıtıp içine bir iki dilim ekmek atmış ve vermiş onları çok güzel bir şekilde yemiş akşam ben tavuk götürdüm yemesi için kokladı sonra tadına bile bakmadı gitti. bugün sabahda biraz yiyecek götürdüm yine yemedi az önce bir petshopa gittik beraber oradaki her mamayı önüne koydum hiçbirinin tadına bile bakmadı. Köpek kalıplı olsa acıkınca yer diyeceğim ama barınakta çok zayıf kalmış ve kilo alması gerekiyor bu köpek neden yemiyor? Ve ben nasıl yemesini sağlarım bilen var mı

38 CEVAP

Mehmetkr

Köpeğim hastalandı o yüzden iştahı yoktu demekki ama akşam 1 kutu yaş mama yedirdim şimdi de kuru mamayı birde Alex diye bir markanın multivitaminini aldım onu zorla yedirdim. Bur u kurumus ama akıyor yere bile sumugu akmış şuan kulübesinde yatıyor ne yapmamı tavsiye edersiniz

zibityus

nerden anladınız hastalandığını veterinere götürmeniz gerekir hastaysa.

Mehmetkr

Burnu kupkuru olmasına rağmen sürekli sümük akıyor, hiç iştahı yok, nefes alışverişi az, ateşi biraz yüksek, Antalya'da yaşamama rağmen üşüyor ve çok halsiz.

sevvalyelen

Bir veterinere gidin. Ağız, diş, boğaz, metabolizmal bir hastalığı olabilir ya da bir yeri ağrıyor olabilir. Emin olun, acı eşikleri o kadar yüksek ki bacağı kırılan bir köpeğin çok dikkatli bakılmadığında aksadığını görülmüyor ve röntgende çıktı.
Günde bir öğün yemesi gerekir ki, o zor koşulların ardından birbirinize alışmanız biraz zaman alacaktır. O sizin otoritenizi kabul edecek, bazı olaylar yaşayan hayvanlar için de zorlaşayabiliyor bu süreç. En doğrusu bir hekime gidip çok zaman geçmeden aşı takvimini oluşturmanız ve genel bir muayenenin yapılması.

zibityus

bence iyi güvenilir bir veterinere yarın mutlaka gidin. veterinerden onay almadan ekstra bir şey de vermemelisiniz bence

Bikedi

Bence de veterinere gidin. Barinskta kimbilir ne hastslik kapti....

Mehmetkr

Yarın ilk iş barınağın veterinerin ariycam ve ona danışıcam. Zaten aşıları olundu diye biliyorum ama usutmus olabilir diye düşünüyorum zaten kısa tüylü bir köpek

Mehmetkr

Verdiğim şey tedavi ürünü değil eksik beslenen köpekler için vitamin hapı bu insanlardaki ginseng g115 falan bu enerji ve vitamin kapsüllerinden verdim. Akşam 400 gram yaş mamayı bitirdi az önce de 100 grama yakın kuru mamayı da yedirdim ama hala çok halsiz kuru mamayı bile zar zor çiğniyor sabah erkenden kalkıp buna tavuklu ve pirinçli mama hazirliycam