Köpeğim Beslenmiyor

Mehmetkr

Dün bir köpek sahiplendik barınaktan. Eve getirip yerine götürdüğümuzde benim dershaneye yetişmek gerekiyordu suyunu koydum anneme ben gelene kadar idare etmesi için biraz yemek ayarlamasını söyledim. O da süt ısıtıp içine bir iki dilim ekmek atmış ve vermiş onları çok güzel bir şekilde yemiş akşam ben tavuk götürdüm yemesi için kokladı sonra tadına bile bakmadı gitti. bugün sabahda biraz yiyecek götürdüm yine yemedi az önce bir petshopa gittik beraber oradaki her mamayı önüne koydum hiçbirinin tadına bile bakmadı. Köpek kalıplı olsa acıkınca yer diyeceğim ama barınakta çok zayıf kalmış ve kilo alması gerekiyor bu köpek neden yemiyor? Ve ben nasıl yemesini sağlarım bilen var mı

38 CEVAP

AsenaTuncay

Ben yemek yemediği için değil geldikleri koşullar yüzünden bağışıklığı zaten düşük oluyor bu hayvanların demek istedim. Barınaktaki hayvanı el bebek gül bebek beslemedikleri ortada. Belki de hasta bile olabilir. Beslenmezse nolacak iyice düşecek bağışıklık. Kedi de aynı bu köpekte de insanda da...

Peliinky

yanıtlara baktım da bir arkadaşın verdiği cevap çok garibime gitti. Bazı köpek üreticileri köpekleri 3 günde bir besler demiş, kurtları ele almış. Bu eziyetten başka bir şey olmaz. Bir köpek bir insan gibi her gün yeme ihtiyacı duyar, acıkır. Köpeğiniz niye yemiyor bilemiyorum ama devam ederse bir veterinere gösterilebilir.

Mehmetkr

Eğer benzer bir durumla karşılaşan olursa bir fikri olsun diye ve merak edenler olabileceği için yazıyorum.
Bu gün barınağı aradık sağolsunlar bizi hemen çağırdılar köpeği muayene edip iğnelerini yaptılar akciğer iltihabı varmış. Gerçekten güzel ilgilendiler eğer yememeye devam ederse yarın sabah 9 gibi getirmemizi ve serum yaptırmamızı söylediler.
Sizin de köpeğinizin iştahı yoksa halsizse ve ishalse direk arayın bence veterineri

Mehmetkr

Bilgisi olan varsa yazsın lütfen

zibityus

köpeğe mama seçtirilmez yani böyle yaptığınız için yemiyor bi tane alabiliyorsanız kaliteli tahılsız mama alın, ya da gücünüzün yettiği bir kuru mama alın sürekli onu verin başka bir şey vermeyin yemediği zaman beğenmediysen al bunu ye diyerek başka bir şey sunmayın köpeğe. köpekleri insan gibi düşündüğünüz için yanlış anlıyorsunuz, köpeklerde damak tadı yoktur köpek güzel olduğu için lezzetli olduğu için yemez insanlar gibi, aç olduğu için enerji ihtiyacı olduğu için ölmemek için yer. kafa yapısı budur. verdiğiniz yemeği yemediğinde aman aç kaldı diye de üzülmeyin 10 dk bekleyin yemiyorsa geri alın. amerika da bazı köpek üreticileri köpekleri 3 günde bir beslerler çünkü bir köpeğin 3 günlük açlığı bir insanın 1 günlük açlığı kadar. kurtlar vs 3 gün de bir avlanır. bu köpeğin ömrünü kısaltabilir ama o ayrı konu.ayrıca mamasını sürekli aynı noktada vermeyin köpekler zihinlerinde ormanda yaşadıklarını zanneder bu yüzden sürekli aynı noktada avlanmaları normal bir durum değildir onlar için av her gün farklı yerlerden gelir sürekli aynı noktadan av gelmez. bu yüzden bi gün salonda verdiyseniz sonra mutfak da sonra diğer odada böyle böyle sürekli aynı oda olsa da odanın farklı noktasına koyun mamayı. mamasını yedikten sonra orada kabı bırakmayın kabı temizleyip köpeğin kokusunu alamayacağı bir yere kaldırın diğer öğüne kadar. yemiyorsa da aynı şekilde 10 dk sonra kaldırın açık büfe yemek bırakmayın.

zibityus

yani kuru mamaya geçtikten sonra 3 gün yemezse 4. gün mutlaka yer. siz de köpeği yormaya gayret gösterin enerji harcadıkça beslenme ihtiyacı duyacaktır.

Mehmetkr

Teşekkürler zaten normalde köpeğe mama sectirmek için değil sorunu anlamak için birsuru mama koydum bazı köpekler çok seçici oluyor acaba beğenmediği için mi yemiyor diyerek sectirdim ancak sorun yiyecek de değil nedense hicbisey yemek istemiyor. Normalde haklisiniz çok endişelenme gerek yok ama hayvan çok zayıf ve düzgün beslenmesi gerekiyor teşekkürler cevabınız için

Mehmetkr

Yok kuru mamayla alakasi yok et tavuk yaş mama kuru mama süt hepsini denedim yemedi

AsenaTuncay

Keyfi nasıl köpeğinizin hasta falan olmasın. Bu kadar çeşit sunmuşsunuz yememesi tuhaf hele ki tavuk ve et.

Mehmetkr

Çağırınca yanımıza geliyor dışarıya çıkardım gezdi çok hareketli değil ama öyle zorla da hareket ettirmiyorum. Ve sürekli yatıyor

Mehmetkr

Petshop sahibi barınaktan eve gelince hem yer değiştirdi hem de arkadaşlarını bıraktığı için strese girmiş olabilir diyor ama barınakta da kafesinde tekti

Mehmetkr

Bu arada bize verilirken köpeğe 1.5 2 yaşında dediler ama bence en fazla 13 14 aylık petshop sahibi de 7 8 aylık anca bu köpek dedi

Zeynepulku

Bir rahatsızlığı olabilir vet hekime gitmekte yarar var.

zibityus

dediğim gibi 3 gün aç kalırsa 4. gün yer sürekli değişik şeyler vermezseniz tabi. 3 gün boyunca aynı mamayı verin onun dışında hiçbir şey vermeyin ödül de vermeyin. öncesinde güvendiğiniz bir veteriner edinin hekimle görüşün köpek arkadaşı tanıştırın kontrollerini yapsın, sağlık probleminden dolayı yemiyor da olabilir ağzında sorun olabilir dişlerinde olabilir bir sürü şey olabilir.

zibityus

sürekli yatması çok normal. günde 3 sefer çıkarıyor musunuz sabah akşam gece olmak üzere