Kedim 3. Kattan Düştü.

Cansulevcan

Aşağı inip baktigimda yerde ve agzinda kan vardi. Pazar günü olduğu için veteriner bulamadım. Yalvarır yakar birini buldum getirdim. Oglusumu aldi ve gitti. 1 saat sonra getirdi ve iç kanaması olduğunu kirigi ölmediğini söyledi. Ama oğlum yemek ve su tuketmiyor. İlk iki gün tehlikeliymis. Atlatirsa tehlike kalmicakmis. Ama oğlum nefes alamadi agzi acik resmen kivrandi. Sonra düzeldi ama yüzünde şişlikler var. Elimden birşey gelmemesi içimi parcaliyor. Kedime ne olur ne olur bilgisi olan birşeyler soylesin

17 CEVAP

kesmeseker

Umarım ders almış ve pencerelerinize sineklik taktırmayı düşünürsünüz gerçek bir kedi sahibi olup sorumluluk alırsınız

Cansulevcan

Bugün gece saat 2:30 civarı oglusum uyandı ve yemek yedi su içti Allah'a şükür. Miyavladıda. Galiba herşey yolunda. Bugün huzurlu bir gece geçirebilecegiz tüm aile :) çok teşekkür ederim size de bilgi paylaşımınız ve moral desteğiniz için. Kızınızla birlikte sağlıklı mutlu uzun ömürler diliyorum :))

grsymerve

Benim kızımda 4.kattan düştü nisan ayında onu kaybettim:((( inşallah sizler uzun uzun yıllar cocuklarınızla olursunuz acısı dayanılacak gibi değil kaç ay oldu hala aynı acı hala fotolarına bakınca hüngür hüngür aglıyorum. İlk kızımdı çok erken gitti, bende aylardır girmiyordum girip bakmak istedim hesabımıza:(

Cansulevcan

Sineklik için yarın geliyorlar. Zaten bugün yarin diye diye ertelenmişti. Bize çok iyi bir ders oldu. Bu arada benim oğluma surup verdiler. Dun vermek istedik ama burnundan bir damla kan geldi sonra nefes alamadi agzi acil ve dili disaridaydi. Veterineri olucak adam beklemekten başka yapilacak birşey ölmediğini söyledi. Neyseki oğlum bugün biraz daha iyi. Yemek yemek istiyor ama yutamiyor galiba geri cikariyor. Sivi olarak ta kabul etmiyor sadece birazcik su içti. Galiba çenesinde ve bogazinda sorun var ama en adindan yüzü gözü düzeldi.

Queeninannesi

geçmiş olsun. Benim kızımda 8. Kattan düştü :( aynı şekilde iç kanaması var dediler bir iki gün kritik kaybedebilirsiniz dediler ama şükür hiç bişey olmadı. Perişan haldeydi gece düşmüş sabah buldum ben. Ağzı yüzü hep kum içindeydi kanaması da vardı eve getirdiğimde yaklaşık yarım litre su içti iki gün kadar hiç bişey yemedi arka ayakları sürükleniyordu yürümekte zorlanıyodu kırık yoktu ama. Şu an çok iyi sadece ilgi ve şefkate ihtiyacı var evde yalnız bırakmazsanız iyi olur. Sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım. Tekrar geçmiş olsun

Ataşehir de 7/24 açık bir veteriner mevcut bulunduğunuz bölgedeki yerlerde bakabilirsiniz İstanbuldaysanız tabi

Cansulevcan

Galiba bu ilk günü atlatiyoruz ama o su da içti sayılmaz. Hala bön bön bakıyor. Uyuyor. Arada agzindan nefes alıyor. Sizlerde de bunlar olmuş muydu veya hani sizde ertesi gün felan hala yatip düzelmeye calisiyor muydu yada hemen eski haline mi döndü eski enerjisine felan ?

Queeninannesi

Hayır nerdeyse iki hafta sürdü. Normalde beni kapıda karşılardı artık gelmiyodu kapıya iki hafta kadar böyle devam etti. Çünki büyük şok geçirmişti kucağımda bayıldı sürekli titriyodu baya kötüydü yani gözlerini açamıyodu sesi felan da değişmişti sürekli yatıyodu uyuyordu hiç kalkmıyodu tuvaletini felan da yapmıyodu bi kaç kere yaptı o da kanlıydı ama sonra tamamen düzeldi hala yaramazlıklara devam :))

Cansulevcan

Peki ilk günü atlattik Allah'a Şükür. Simdi veterinerin verdiği ilacı nasıl verebilirim bi fikrimiz varmı ? Dün vermeye calisinca kötülendi..:((

Queeninannesi

Katı ilaç mı yoksa şurup mu. Katı ilacı ben ağzına koyuyorum kendi ısırıyo yutuyo ama sizinki şu an yemek istemeyebilir. Beninm veterinerim ağzını açın dilinin en aşağısına koyun demişti yani boğazına doğru koyun defi ama öyle yapınca zorlandı yutamadı o yüzden ağzına koyuyorum

Queeninannesi

Benimkide yemek yemiyodu çünki düştüğünde ağzını çarpmıştı büyük ihtimalle o yizden çenesi ağrıyodur mama da sert olduğu için çiğneyemiyodur ben o dönemde yaş mamayla beslemiştim çok faydalı değil ama dayanamamıştım bi tek onu yemişti

Cansulevcan

Gözleri yerinden cikacak gibi bakiyordu ilk gün ve simdi düzeldi azda olsa. Yürüyor odanin içinde yer değişiyor ama miyavlamiyor hiç. Ve üzerinde kurumuş lekeler var tüyleri yapismis. Bellini rahatsız oda bundan ama temizleyemiyor. Bende cani acir diye dokunmuyorum fazla. Az daha iyileştikten sonra temizlemeyi düşünüyorum. Sence ilk gün ve ikinci gün bu kadar sersem gözükmesi normal mi düşmesi ne göre. Sizde de boyle ilk günlerde kötü gözüküp miyavlamaması normal mi ?

Cansulevcan

Nefes almada zorluk yaşıyor muydu ?

Queeninannesi

Hepsi çok normal benimki gözlerini açamıyordu :( nefesini de kesik kesik alıyordu kendini temizleyemedi boynu ağrıyodu sanırım o yüzden yani şu an yaşadıkları çok normal

Queeninannesi

Teşekkür ederim tekrar geçmiş olsun :)))