Siyah Kediler

ilkim2410

Anket

Evet, öyle.
(3 oy)
Hayır, değil.
(81 oy)
Toplam (84 oy)

Siyah kediler neden sevilmiyor, neden korkuluyor, neden şanssızlık getirir deniliyor, ve sizcede öylemi?

29 CEVAP

Zeynepulku

  1. Yyde siyah kedilerden korkan şanssızlık getireceğini düşünen insanlarin beyninden süphe duyarım

sforselin

Aynen siyah kedi uğursuz, dünya düz ve öküzün boynunda :)

Mapple2

@Lili_mario Lütfen, Cinler Şeytanla kimseye girmez,çıkmaz musallat olmaz sadece İnsanlar onlara hizmet eder ! Bu da nasıl olur Yalan söylerek, şirk koşarak , kul hakkı vb. yiyerek ile.. netice olarak Şu masum hayvanlar üzerinden İslâmî inancı basite indirgemek veya Siyah kedileri eziyet eza edip onları dışlamak bence Şeytanî düşünceden başka birşey değildir.

Notemeow
Yerdekilere Merhamet edin ki Allah da Size Merhamet etsin!

Bunun bizim dinimizde hiç bir yeri yok, kafadan kontak bir grup ortaçağ hristiyanının uydurduğu şeyleri İslâm ile nasıl bağdaştırdınız? Benim bahçemde onbir sene beslediğim kedim kapkaraydı ve getirse getirse şans getirmişti bize, öyle de tatlıydı, kibardı ve akıllıydı ki masumum, bir kere bile oyun amacıyla bile olsa ısırmadı. Bazen kendimi tutamaz orasını burasını sıktıra sıktıra severdim, tek yaptığı miyavlayarak kaçmaya çalışmak olurdu, çok asildi, vefalıydı be. Özledim onu :(

cerenruya

İşte böyle saçma inanışlar yüzünden bi kara kedinin (güzel yavrum) hayatınj kurtardığım için çok mutluyum. Saçma sapan inanışlarınıza bu masum canları alet etmeyin. Evimize şans getirdi oğlum.

Zeynepulku

Cinler. Siyah. Kedilerin. İçine. Mi. Giriyormuş. Birde. Köpeklerin. Ouahcjjskckskcjjdjf
Bunu hangi din söylüyor bilmiyorum ama kara kedi olayı orta çağda hristiyanların uydurduğu bir sey sanırım kara kediler ölen cadıların tuhunu tasiyordu öyle bir şey. benim inandığım dinde boyle birşey denmiyor, dense inanmayı bırakırım sanırım.

Sulecrn

Eğer bir kedi daha sahiplenirsem simsiyah asil bi tekir sahiplenmek istiyorum

Cemrecookie

Öfffffffffffff NE CİNİ YA NE CİNİ SAÇMA SAPAN HAYVAN DÜŞMANLIĞINA BAHANE ARAYAN İNSANLARIN UYDURMASI BUNLAR BİRAZ MANTIK

gozdeyilmaz

Biricik kızım dünyalar güzeli bir siyah SÖYLEDİĞİNİZ ŞEYİ DÜŞÜNEN MANTIKLI GELEN BİRİSİ VARSA AKLINDAN ŞÜPHE EDERİM

Zehra2505

Benim yaramaz oğlumuda görenler ay beyaz alsaydın filan diyorlar bende direk ırkçılık yapmayın diyorum bozulup susuyorlar:)

ilkim2410

Yaa cidden siyah kedi bi asil geliyor bana (Gümüşten öncede öyleydi).

Kara kedilerin ugursuzluk getirdiğini düşünen insanlar geri kafalı cahillerdir başka bir açıklaması yok

ilkim2410

Korkan bir tanıdığım var kedimi gördüğü anda ayy ben kara kedilerden korkarım dedi. (Diğerlerinden korkmuyor bu arada)

didarkardes

batıl inanç bunlar fazla takılmayın bu tür şeylere ;)