Çok Çok Acil Bakın Lütfen

elcnugr

Kedimin kakasında ilk başlarda kan vardı fakat kakası normaldi ishal değildi. Proplan forti flora verdi 5 tane. Kullandığımız ilk gün ishal oldu. İki gün boyunca yemek yememeye başladı. Tekrar vete gittim. Ek Gıda verdi şırıngayla. Eve döndük akşam kustu. Bi saat sonra bende o ek gıdadan verdim. Daha sonra fip, kanlı ishal, giardia testleri yapıldı. Üç hastalıkta yokmuş. Hala yememeye devam etti. Şırıngayla besledim hep. Tekrar gittik veterinere hemogram testi yapıldı hiçbir sıkıntı yok testte. O gün serum bağlandı iğneler oldu. Orada kustu da . Köpük şeklinde ve içinde iki tane tüy vardı. Ama malt kullanıyoruz. Aklım ermiyor artık. Hala mamasını yemiyor kokluyor gidiyor üstünü kapatmaya çalışıyor. Yeni mama (ND) aldım. Çok az yedi. Yaş mama ve haşlanmış tavuk verdim. Onlardan da azar azar yedi. Neyi var bilmiyorum. Çok korkuyorum artık. Maddi manevi ben de o da çok yorulduk.

16 CEVAP

Irms

Kıyamam guzuma, midesini mi bozdu acaba? Kan da iç parazit belirtisi ama başka bir veterinere daha götürün isterseniz

elifozzdemiir

bu islemler 1 veterinerde mi uygulandi? baska veterinere de danismanizi oneririm

Aysesonmezz

Köpük deyince Allah korusun aklıma kuduz geldi. Aşısı var mı kuduza karşı?

Aysesonmezz

Köpük deyince Allah korusun aklıma kuduz geldi. Aşısı var mı kuduza karşı?

elcnugr

Kan değerleri normal dendi. İç parazit tedavisini oldu üç kere. Bir veterinerde gittik. Kuduz aşısı için de çok küçük daha 3 aylık yok

Seymaaacaan

Bence yapılan tedavilerden bu kadar kötü oldu yavrucak :(

Aynı durumu yaşadık. Tüm tahliller temiz çıktı. Sürekli yediği mama olmasına rağmen mama kaynaklı olduğu anlaşıldı. Veterinerinize danışınız tabii ama serum tedavisi gördü benim oğlan, üstüne lactaferon tedavisiyle devam edildi. Mama olarak da bağırsak florası için hills i/d mama tüketti. Bu şekilde atlattık. Zaten dediğim tedaviler ve ilaç veterinerlerce yapılabilir ve temin edilebilir. Bence başka bir veterinere de danışın.

elcnugr

Bilmiyorum artık maddi manevi çok yoruldum o da yoruldu.

elcnugr

Bağırsak florası için proplan forti flora kullandıktan sonra başladı her şey bizde. İshal iştahsızlık hepsi. Mama değişikliğine de gittim. ND marka aldım. Önceden royal canindi. 900 tl yi geçik harcadım şu ana kadar. Başka bi veterinere tekrardan verecek param da kalmadı.

Cook

Ben de yumuşak kaka problemi için dün ve bugün proplan forti flora verdim. İştahsızlığı da vardı iştahsızlığı düzeldi ama probiyotiği verdikten sonra direkt ishal oldu. Veteriner böyle bir yan etkisi yok dedi ama benim içim rahat değil açıkçası. Üçüncü günden sonra düzelir dedi, yarın da vercem son kez düzelmezse veteriner değiştirmeyi düşünüyorum. Siz kaç gün verdiniz probiyotiğini? Kustuğunun tüy olduğundan emin misiniz, parazit olabilir mi?

elcnugr

Yok tüydü. Benim veterinerim de hiçbir yan etkisi yok dedi ama ishal oldu. İshal olduktan iştahı gitti yemez oldu. Forti florayı 4 kez verdim 5. günde kestim. Bana da haber verir misin nasıl olduğuna dair buradan.

bademthecatt

Tedavideki bir kedimde nutri flora probiyotik kullanıyorum bugün ikinci gün ona rağmen kakasını düzeltmeye başladı çok memnun kaldım kedinin kakası baya sıvı ve kan vardı iç parazit tedavisine başlandı bizimde

elcnugr

Benim kedimin kakası sıvı değildi. Forti florayı kullandıktan sonra oldu. Hasta (ishal)bi kediye kullanmak mantıklı ama olmayan bi kediye mantıklı mı bilemiyorum. Kedim i ishal eden o büyük ihtimal

Cook

Yarın da kullanıp durumunu burada paylaşırım. Bir veteriner tanıdığımızla konuştum o da yapmaz ishal, faydalı bir ürün 5 gün kullan dedi. İshali stresten de olabilir huzurlu bir ortam oluşturun aciliyeti olmadığı sürece götürmeyin bi süre veterinere bakın düzelicek mi dedi

Cook

Size de tavsiyem tabi ki işin ehli değilim ama eğer ilk kez kakasında kan gördüğünüzde çok yoğun bir kan değilse kabızlıktan ya da yaparken zorlandığından olabilir, daha sonra probiyotiği kullandığınızda ishale çevirmiş olabilir. Sadece ishali düzeltmesi için değil bağırsak düzenleyicisi olarak kullanıldığı için kabızsa kullanımınızda bağırsağını düzenlerken bir süre ishal yapmış olabilir. Tabi bunlar ishalinde kan yoksa. Mama değişikliği şu anda yapmanız çok doğru olmayabilir bizimki de yemiyordu normalde proplan yememesi lazımdı ben kendini toparlasın diye eski maması olan proplandan verdim yemesi düzeldi şu an. Sizin yavrunuz da birkaç gün içinde veterinere çok sık ziyaretten dolayı strese girmiş yemiyor olabilir. Yani kısacası çok telaş yapmadan biraz eski rutinine döndürmeyi deneyin. Halsizliği yoksa başka şikayeti yoksa birkaç gün bekleyip görün sonucu. Biraz sakin davranmaya çalışın ki o da iyice stres olmasın. Çok geçmiş olsun, umarım kısa zamanda düzelit