Malt'ı Ne Sıklıkla Ve Ne Kadar Vermeliyim?

uzumkitty

6 aylık kısa tüylü kedime malt aldım. Malt'ı haftada kaç gün vermeliyim? Ne kadar vermeliyim?

13 CEVAP

uzumkitty

Tmm teşekkürler :)

ecetpc

merhaba, hergün malt kullanmak kediniz için zararlı olabilir. hele bir de 6 aylık bir bebekse. öncelikle maltınızın şeker içermediğinden ve onun için tamamen sağlıklı olduğundan emin olun. sonrasında 3-4 günde bir fındık tanesi büyüklüğünde kullanmanızı öneriyorum. kediniz zaten kısa tüylüyse pek de sıklıkla kullanılmamalı. sevgiler.

NURSENA123

hergün vermeyin yağlı ve karbonhidratlı bir besindir kilo aldırır haftada 1 uygundur

Ozge00

Hangi marka

uzumkitty

Vet's plus markası. Kaç günde ve ne kadar vermeliyim?

Ozge00

Her gun 2-3 cm

Ozge00

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/41952-vets-plus-malt

Bu arada şunu da atayim. Daha önce size dedim ama görmediniz sanırım

uzumkitty

Teşekkür ederim haftada 1 vereceğim artık :)

Ozge00

Kullanma talimatında oyle yazıyor ki bu çoğu markada ayni. Kafama göre söylemedim, kullanma talimatina baktım. Siz bilirsiniz yine de.

uzumkitty

Her gün fazla gelir zaten bu belli bişy. Zaten kedi kısa tüylü olduğu için haftada 1 ideal.

Nuronroe

2 günde 1 leblebi büyüklüğünde veriyorum ben ve hiç sorun yaşamıyor kedim

melisaakrer

Kısa tüylü olduğu için haftada 2 kere verebilirsiniz. Ama şekersiz malt olması kedi için çok önemli.

Gamsem

Veterinerin söylediği uzun tüylüyse haftada 2 kısa ise 1 .siz haftada bir verin daha fazla verirseniz bağırsak tembelliği yapabilirmiş :)