Kuşumun Poposuna Kaka Yapışıyor

cerenruya

Arkadaşlar kuşumun poposuna kaka yapışıyor. Artık temizleyemiyorum canı da çok acıyor. Kakasi falan gayet sağlıklı. Ordaki tüyler de dökülmek üzere ama tekrarlamamasi icin ne yapmaliyim? Ve bu sorun ne kaynaklı?

3 CEVAP

kedimedisever

Kuşlarda popo temizliği çok önemlidir. Hasta olup olmadığı anlaşılır. Kuşunuz büyük ihtimal üşütmüş vs olabilir. Vitamin verin kesinlikle. Hareketlerini gözlemleyin çok durgun gibi ise veterinere götürün mutlaka. Çünkü çok hassas hayvanlar en ufak bir durumda sıkıntıya giriyorlar

Alperen07

Maşallah kuşunuz çok güzel ancak popoda yapışan dışkı ishal belirtisidir sebze çok yeyince veya üşütünce olabilir onu sıcak bir ortamda tutmanızı tavsiye ederim bir de kuşlar için vitamin oluyor kaynamış soğumuş suya suluğuna az miktar su ve 3 damla vitamin koyun sağlıklı olur veya suyuna bir iki damla ev yapımı elma sirkesi damlatabilirsiniz

Temizlerken zeytinyağı kullanırsanız tahrişi önler. çok geçmiş olsun