Kedim Sarı Renk Kusuyor

balinannesi

Merhaba arkadaşlar kedim yaklaşık 4,5 aylık erkek sarman tüm aşıları tam ama dün ishal olmuştu bugün sabah da ishal ama ishali kanlı değildi parazitte yoktu ve veterinere götürürken sarı renk kustu sabah ishal diye çok az patates ve tavuk haşlayıp karıştırıp verdim ama çok az yedi ve çok su içti.. Veterinere götürdüğümde enfeksiyon olabilir diyerek iki tane iğne yaptı eve geldim 3 kez daha sarı sarı kustu büyük ihtimalle midesinin boş olmasından dolayı böyle hiç bir şey yemiyor sadece az bi su içiyor kustuktan sonra.. Daha önce böyle birşey yaşayan oldu mu gerçekten çok üzülüyorum ilk defa başıma geliyor iyileşmesini çok istiyorum ciddi bir şey değildir umarım veterinere gitsem de içim rahat etmiyor yarın tekrar gideceğim tedavisi devam edecek :(

17 CEVAP

milodelisi

Bizimkide bir zamanlar durmadan sarı kusuyordu. İçinde parçacık varmı yoksa su gibimi? Su gibiysle safra kusuyor demektir. Birden hiç test yaptırmadan aşı yüklemesi yaptırmayın asla. Enfeksyon dışında bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. Hangi mamayı kullanıyorsunuz?

Badems

Bizimki bundan 1 ay kadar once iki gun sari kustu. Veterinere goturdum muayene etti ve usutmus midesini. Pencere perzavinda oturuyo cok disariyi izledigi icin oradan usuttu. Ben de pervazlara polar kesip koymaya basladim basmasin diye. Uc gun arka arkaya igne oldu iki tane de ilac kullandik gecti hemen.

balinannesi

Merhaba arkadaşlar bugün kedim Bal daha iyiydi gece uyandık birlikte bişeyler yedi su içti ve koynumda uyudu sabahta sorunsuz bir şekilde az ama yinede mamasından yemişti oyun oynadı benimle ve veterinerimize gittik daha iyi göründüğünü söyledi iğnelerini oldu ve geri geldik yarın yine gideceğiz dualarınızı eksik etmeyin yardımlarınız için çok teşekkürler :)

Ahmetiisik

Aynı sorun Balım'da da oldu 2 3 gün kustu üstelik birşey de yemedi. Bugün veterinere götürdüm 2 adet serum takıldı ve şuan daha iyi hareketlendi eve gidiyoruz yarın tekrar kontrole gidicez. Üşütmüş bizimkisi. Beklemeyin veterinere götürün derim

balinannesi

parçacık yok hiç bir şey yemiyor zaten bu sabah kusmaya başladı sadece sarı su gibi çok sinirli bugün veterinerde çok tısladı ve hala daha öyle dokundurtmuyor kendine yaklaştırmıyor bile ben hills kullanıyordum ama babam geçenlerde ciğer vermiş sanırım ondan olmuş da olabilir daha önceden hiç sıkıntı yaşamadım.. hiç bir şey yemediği için endişeleniyorum yarın serum isteyeceğim veterinerden sabaha kadar uyumayıp ona bakacağım :(

balinannesi

aşı yüklemesi gibi yapmadım aşılarını kontrollü bir şekilde aralıklarla veterinerle konuşarak yaptırmıştım

Bulut_kedi

çok geçmiş olsun üşütmüş olabilir benim oğlumda bi ara öyle kusmuştu veteriner üşüttüğünü söyledi umarım geçer iyi akşamlar

balinannesi

Teşekkür ederim inşallah düzelir buradan haber edeceğim düzeldiğinde

Badems

Sizinki de usuttu buyuk ihtimalle muayenede anlasilir hemen zaten duzeliyorlar korkmayin. Gecmis olsun cok yazin buraya veterinerden dondukten sonra

Merhaba. Bende kedimi sahiplendiğim gün böyle bir durum ortaya çıkmıştı. Arka arkaya yaklaşık 5 defa sarı şekilde kusmuştu. Veterinere götürdüğümde 3 adet aşı yaptılar birisi antibiyotik, birisi kusma önleyici diğeri ise vitamindi. Eve geldiğimizde tekrar kusmuştu bende Ankara Üniversitesinin hayvan hastanesine götürmüştüm. Orada gençlik hastalığı olduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 1 hafta boyunca her gün serum takıldı ancak şuan durumu iyi. Durumu sizde de görüldüğü gibiydi, hiçbir şey yemiyor ve içmiyordu. Bence hemen kan testi yaptırın gerçekten ne olduğunu öğrenmek için. Umarım ciddi bir durumu yoktur.

Eğer ilk kez veterinere götürdüğümde içim rahat olsaydı şu anda minnoşum kucağımda uyuyor olmayacaktı. Başka bir veterinerde şansınızı deneyin, olmadı hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama hayvan hastanesine götürebilirsiniz. Bence kan testi gerekli cevabı verecektir. Ben 2-3 ay önce o zamanlarda 20 tl ye yaptırmıştım.

balinannesi

Çok teşekkür ederim moralim çok bozuktu şu an mutlu oldum ilk kez olduğu için çok fazla endişelendim

balinannesi

Şu an dinleniyor biraz daha iyi gibi su içti birazda et suyu içti ben haşlamıştım sabah onun suyunu verdim içsin biraz enerji olur hiç değilse diye sabahtan beri hiç bişey yemedi bi yarım saat önce bundan içti uyuyor kusmadı bayadır inşallah iyi olur yarın veterinerden serum takmasını isteyeceğim ancak pazartesi farklı bir veterinere götürebilirim inşallah iyileşir kan testi yapıyorsa isteyeceğim kendi veterinerimden çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için

zeynepgurgen

@Ahmetiisik Soru 2016 tarihli :D

nazomm

Benim kedim 2 aylık dün gece sarı kustu 2 kere aralıklarla. Sabah ilk iş veterinere götürdük. Kan tahlili, röntgen vs vs muaynesi herşeyini yaptırdık. İğne verdiler 3 gün 1 er gün aralıklarla iğne vurulacak. Bin tl üzeri tuttu herşeyi canı sağolsun ama bizede ders oldu. Kediyi kesinlikle çok fazla elinize almamınızı tavsiye ederim. Özellikle küçük yaştaysalar özgür hissetmesi gerekiyor. Biz kucağımızda çok seviyorduk doktor kesinlikle yapmayın bunu dedi. Kan şekerimi ne düşmüş.