En İyi Kedi Maması

ilknrdaisy

Merhabalar. 1.5 yasinda kisirlastirilmis erkek kedim var. Bugune kadar hep açık uygun fiyatlı mama ile beslendi aslında hiç bir sorunda yaşanmadı. ama yeni kısırlaştırıldığından dolayı Kedimin sağlığını en olumlu yonde etkileyecek mamayı arıyorum. Kullandığınız memnun kaldığınız mamalar hangisi? Royal can, pro plan gibi mamaları nasıl buluyorsunuz? (malum fiyatları ucuk 19 yaşındayım ve kedimin butun ihtiyaçlarını kendi harcligimdan karşılıyorum bunuda goz onunde bulundurursaniz sevinirim , teşekkürler:) )

32 CEVAP

dollfacepersian

Tika_Waylan
Brit Care tester için mail mi attınız acaba? Alper Bey benim tüm maillerime hızlı bir şekilde cevap verdi de. Çok ilgili davrandılar. Birde buradan da tester alabilirsiniz. Brit Care hakkında bende kötü şeyler duymadım. Ben kullanmayı düşünüyorum

Cansumuezza

şakamı yapıyorsunuz ya bonaciboyu önerip reflex spectrum asla kullanma diyen olmuş? ne günlere kaldık Allahım! soruyu açan arkadaşım fiyat performans olarak Brit care,Matisse.Sanabrlle,golosi bu markaları kullanabilirsin. bunlarada bütçem yok diyorsan reflex al. reflexin içindede gerçek et yoktur ama bınacibo mito micho bunların verdiği zararı vermez hayvana .

Cansumuezza

royal canin,hills,proplan bunlar sadece pahalı mamalardır bunlara para yatırma.

abdurrahmany

matisse yi benim bir arkadaşımda kullanıyor acaba happy cat, brit care ve golosi desek ve bütçeye en uygunu seçsek sizce hangisi.

Duman14

Ya benim kedim festi diye konserve yaş mama yiyordu ama şuan 3 aylık yavaş yavaş kuru mamaya geçirdik haftada 1 festi yaş mama adult yiyor artık kuru mama olarak tam marka bilmiyorum ama

tika_waylan

Valla o kadar zor bir konu ki Acana& Orijen en iyi sanıyordum biröok kediye zarar vermiş. N&D daha hafif diye bilitordum N&D de bir kedide böbrek tası yapmıs.
Pro Plan&Acana karıstırıo veriyordum simdi Orijen&Pro Plan. Ana mamam hep Pro &Plan içinde gluten de var tavuk unu da var ama kedimin dıskısında tuylerinde gözle görülğr bir sorunu yok oysa ki Orijen kullananlsrın tüylerinde agır geldiğinden dolayı kepeklenme yapabiliyor
En güzeli veterinere bütcenizi söyleyip sormak her mama içeriği iyi olsa da her kediye malesef gitmiyor. Ben çeşitlilik olsun diye gene Orijen almaya devam edecegim ama tamamen vermeye korkuyorum.
En güzeli bütcenize uygun en kaliteli ama kedinize de uygun mamayu bulmak. Brit Care ile ilgili henüz kötü bir şey duymadık ama denemedim tester istedim aylar oldu göndermediler.
Dediğim gibi kediye en uygun olanını cinsi, cinsiyeti, yasam alanı, hareketli mi değil mi saglık problemi var mı ona göre veterinerin önermesi bunca zaman hep kendim arastırdım ettim ama forumlarda yorumları görünce vazgectim.
Bana güvendiğiö bir veteriner arkadasım : N&D, Bosch, Sanabella iyidir demişti ama bütcene yetmezse Pro Plan al demişti. Bir de keske ugrasabilsen de evde kendin yagsız tuzsuz bir şekilde tabi tavuk sebzeli haslama demişti

tika_waylan

Bakın bu en kaliteli en iyi en pahalı mama hakkında bir yorum

https://eksisozluk.com/entry/29540183
Cok cok begenen tüy dökümünğ azaltan da var.
Yani bu mama konusu böyle en iyi mama degil benim kedime en uygun mama hangisidir dşye düşğnüp deneyip arastırıp mama değişimşnde dikkatli yavas geçip her zaman vete danısmak en güzeli

tika_waylan

Dollfacepersian
Facebooktan yazdım göndereceklerdi aylar oldu beklemektem yoruldum zaten Orijen mama gelecek evde de Pro Plan mama var o sekilde devam edecegim. Ama aklımda Birt Care hiç kötü bir şey duymadım içeriği de cok güzel hem tahılsız degil proteini cok yüksel degil Acana Orijen gibi bizim oglanları cok yormaz hani evdeler sonucta. Bakalım mamalar bitsin Brit Care hep aklımda yas mamasını kullanıyorum Brit Care'in evde kendi yaptıgım tavuklu pirinc haslamasıyla aynı katkısız tertemiz.

mert4507

Ben kedime sanabelle kullanıyorum gayet çok iyi sıralamada 5. Dünyanın en iyi mamalarından

MDUDU

Ben bu konu üzerine detaylı araştırma yapmıştım, Farmina ve Royal Canin çok iyi, öneririm. Hatta şu sitede bu konu üzerine güzel bir liste hazırlanmıştı, oradan da yararlanabilirsin.

Miata

Önereceğim mama markaları:ORİJEN,PROPLAN,ROYAL CANİN,N&D,SANABELLE,ACANA bu markalar en iyi mamalar şahsen içinden en iyisi orijen ben kedime sanabelle veriyordum ancak şimdi proplana geri dödüm proplandan sonrada alacağım marka orijen olacaktır ve en iyi kısırlaştırılmış ve tahılsız kedi maması markasıda N&D dir.

bappatan

La Vital güzel bir marka araştırmanızı öneririm içerisinde et de var...

beatrax

bence en iyi kedi markası markası royal canin

izmir_pet

Arkadaslar okuyanlar varsa cansu ya katiliyorum.
**Not: soru 2017den. Guncel tutmayalim

tika_waylan

https://eksisozluk.com/brit-care--2457557
Brit care ile ilgili kötü yorum yok benim aklımda bakalım veterinerime danıstıktan sonra karar verecegim.