Papağanım Çok Bağırıyor

orhanhan44

Eklektus papağanım var ve çok bağırıyor papağanlarla ilgili bilginiz varmı neden bağırıyor olabilir kafesinden en az 20 dk elime alıp seviyorum geri koyduğumda ise tekrardan bağırmaya başlıyor.

12 CEVAP

Berrefilizzz

Kafeste durmaktan sıkılmış olabilir

Sahidegulcan

Benim Sultan Papağanım ve muhabbet kuşum var. Her Gün evin içinde özgürce gezerler. Gün içinde 3-4 kere kafese girip yiyip içiyorlar. Yalnızca geceleri kafeste kalıyorlar malum akşam karanlık uyuyorlar zaten..
Onun haricinde hep dışarıdalar.
Sizinki Darlandığından da bağırabilir, eş istediği için de yapabilir.
Mümkünse önce uzun süre kafeste kalıp sıkılmasını önleyin. Hâlâ bağırırsa çiftleşmeden olabilir büyük ihtimal.

orhanhan44

Ama bu bildiğiniz büyük papağanlardan değil bu büyük papağan muhabbet kuşu gibi küçük değil son zamanlarda çok bağırmaya başladı ve ben evin içine salıyorum 30 dk veya 20 dk dışarıda kalıyo zaten ama her koymamda çok bağırıyo normal mi bilemiyorum

orhanhan44

Berrefilizzz aslında oda olabilir ama 20 veya 30 dk dışarıda.

zibityus

normal. senin yürümeni engellicek bir kafese koysak seni, nasıl hissedersin.onların uçmasına engel olmak da aynı şey. hayvan yardım çığlıkları atıyor muhtemelen.

orhanhan44

Zibityus ben hayvanım tanıyorum ve ayrıca çığlık aynı şey değil bağırmadan söz ediyorum bilip bilmeden yargılama zaten kafesin üstü açık bizle mutlu olmıcanı bilsem beslemezdim bir bilgin yok bide gelip buraya yorum yazıyosun böyle ni cevap yazmanı anlamıyorum 1 saate yakın dışarıya çıkarıyorum zaten papağanım ne yapapilirm dedim sadece.

evkedisimia

önerim benimde papağanım vardı çok bağırınce yeni oyuncak marul salatalık fln veriyorduk, seviyorsa taze çekirdek ver çok güzel çitliyorlar

orhanhan44

Zaten çekirdeği taze hergün meyvesini eksik etmiyorum salatalık domates falan da veriyorum acaba eve yeni kedi geldi ondan mı bağırıyo kıskanıyor olabilir mi.

zibityus

nerden biliyosun acaba sizle mutlu olduğunu. dışarıya çıkarsan nolur evde nereye uçacak

orhanhan44

Zaten çıkarıyorum ayağına takılan bilekliğini tasmasını takıp dışarı çıkarıyorum bilip bilmeden yargılama böyle ön yargılı konuşu aksan hiç yazma daha iyi dışarıda çıkıyor ağaca bıraktığımda beşimden gelip uçuyo ondan mutlu dedim mutlu olmasa peşimden uçmaz dı heralde.

zibityus

seni de 1 saat çıkarsak sonra kafese koysak nasıl hissedersin

orhanhan44

sanan ne mutlu diyorum inanmıyorsan fotosunu atabilirim 5 veya 6 saatten fazla dışarıya çıkarıyorum zaten