Dişi Kedi Kısırlaştırma Lütfen Bakın

SBKart2207

Ben armilla veteriner kükürlü şubesini aradım. 750 dediler hemogramsiz. Hemogram test ile 900 oldu. Diğer şeyleri sormadım. Ama aradığımda soracağım. Baska olmasi gereken testler neler. Ya da orada kısırlaştıran var mi armilla da nasil oldu memnun kaldınız mı anlatır mısınız. Bursada olmayanlar vs de tecrübelerini anlatırsa cok sevinirim. Başkaları da okuyabilsin ♥️

6 CEVAP

aylinceyda

Kan tahlili, ameliyat sonrası antibiyotik tedavisi ve kısırlaştırma toplam ücreti öğrenin. Antibiyotik kısırlaştırma sonrası çok önemli. Kısırlaştırma sonrası toplamda 4 gün antibiyotiğe gittik. Benim kedim erkek bu yüzden operasyonu daha kolay geçti. İlk gün sarhoş gibiydi, vücudunu tam kaldıramıyordu. Ameliyat sonrası ilk sabah 7-8 gibi gayet enerjikti, eski halindeydi. Ben ameliyat sonrası ki ilk öğününde ve 2 gün boyunca yumuşak gıdalar verdim. Haşlanmış ciğer, ciğer suyu, yumuşak olan etlerden verdim içine bazen haşlanmış havuç katıyordum. Kıyılmış yaş mama verebilirsiniz ama ben evde yapılanın daha iyi geleceğini düşündüm. Anestezi etkisiyle ilk gün sert gıdaları soluk borusuna kaçırma ihtimalleri daha yüksek oluyor. Bir yerlere atlamasına, çıkmasına müsaade etmemeye çalıştım. Yemeğini yiyemediğinde elimle yediriyordum. Çay bardağından su içmeleri boyunluk takılacaksa daha kolay. Çay bardağını hafifçe boyunluğun içerisine sokuyordum rahatça içiyordu. İlk 24 saat içerisinde bazı kediler anestezi, açlık etkisiyle safrasını kusabiliyorlar. Boyunluk kedileri en zorlayan şey. Kendilerini kaşıyamadıkları, yalayamadıkları için çok rahatsız oluyorlar. Yüzünü, vücudunu bazen kendiniz kaşıyabilirsiniz. Ben boyunluğun içini, yüzünü nemli bezlerle temizliyordum. Bazı veterinerler boyunluk takmıyor ve açıkcası bu durum benim de daha çok hoşuma gitti. Çok hırçın bir kedi değilse boyunluk çok gerekli olmayabilirmiş. Kısırlaştırma işlemi yapılan bölgenin üstünü kapatıyorlar ve kediler yine zarar vermemiş oluyor. Her kedinin bünyesi farklı olduğu için kedinizin toplanması, iyi hissetmesi daha uzun sürebilir. Önceden hiç dişi kedi kısırlaştırmadım ama yine de yaşadıklarımı aktarmak istedim.♥️

SBKart2207

Teşekkürler . Sizin söylediklerinizi de dikkate alacağım. (人 •͈ᴗ•͈)

MOGU

kedinizin yaşı, kilosu ve cinsiyeti önemli. herhangi bir operasyon için en az 2 kilo olmalı, 2.5 kilo en ideali. sokaktan aldığınız bir kedi ise corona testi (FCov için, covid-19 değil) yaptırmanızı tavsiye ederim. eğer pozitif çıkarsa veteriner hekiminiz tekrar bir değerlendirme yapacaktır.

sforselin

Yardımcı olur mu bilmiyorum ama şuraya uzun uzun yazmıştım neler yaşadığımızı. Yanlış ya da eksik yazdığım bir yer varsa takıldığınız sorabilirsiniz. Geçmiş olsun simdiden

SBKart2207

Teşekkürler (人 •͈ᴗ•͈)(人 •͈ᴗ•͈)

SBKart2207

Ne yapsam iyi ne yapmalıyım vs genel olarak her şeyiyle tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim ♥️