Kedi Kumu Önerebilir Misiniz?

ferhat05

Kokusuz veya hafif kokulu, patilere az yapışan, tozlanması az olan ve iyi topaklanan bir kum önerir misiniz?

Karbonat kedi tuvaletinin kokusunu gerçekten bastırıyor mu?

18 CEVAP

Ozge00

Karbonat kullanmayın öncelikle.
Pelet tavsiye ederim toz yok, dağılma da sadece kabin önüne iki üç parça. Kum evin her yerine taşınıyor resmen.
Pelet istemiyorsaniz aktif karbonlu kum kullanin, normal kum gibi ama koku tutma özelliği daha iyi.

Kartanesiiii

Reflex aktif karbonlu kedi kumu. Eğer bütçeniz varsa everclean kedi kumu kullabilirsiniz

sforselin

İnce taneli bentonitlerin hepsi az çok tozutuyor, silikayı zaten söylemiyorum bile.
Ben de pelet denemenizi tavsiye ederim. Temizleme kısmı kolay olsun derseniz topaklananlar, fiyatı uygun olsun derseniz tozlaşanlar var. (Küreğinizi olabildiğince büyük, aralıkları daha geniş versiyonlardan alırsanız işiniz daha kolay olur.)

Ozge00

Pelet koku yapmıyor. Bigcat,noble, natural bastet topaklananlar. Oskaryum topaklanmayan. Ben oskaryum kullanıyorum uygun fiyatlı baya. Baska marka peletler de var ama deneme sansim olmadi, baska marka deneyenler yazar

yelizsenol

pelette bigcat ve naturalbastet’in iyi olduğunu duydum

Minnoosss41

Mio ve proline kullanmıstim sorun yaşamadım tavsiye ederim ikiside güzeldi kedim ayirt etmedi güzel topaklaniyor

Anonymus386040

Şu ana kadar Milo, Lindocat, Vancat ve Clearcat kumlarını kullandık. Açıkçası Clearcat haricinde hepsi alınabilir, özellikle Lindocat tavsiye ederim ben gayet memnunum. Clearcat gerçekten almanızı önermem. Öncelikle ince taneli diye satılan kumlarının taneleri ince değil, kalın. Topaklanması çok kötü bu yüzden. Ayrıca inanılmaz derecede toz yapan bir kum, hayatımda öyle toz yapan bir kum görmedim. En önemlisi de şu; kumun rengi kahverengi. Bu yüzden benim kedim gibi açık renkte bir kediniz varsa patilerine kahverengi lekeler çıkıyor ve bu hiç hoş bir görüntü olmuyor. Gerçekten bu Clearcat denilen kumdan uzak durun hayatımda bu kadar kötü bir kum görmedim.

Zeuss23

Mio proline

NURSENA123

reflex aktif karbon

4 aydır Proline(orj ve marsilya), Lindo cat(marsilya ve pudralı), Vancat(pudralı) reflex(aktif karbon kırmızı kutulu) ve petshoptan açık olarak satın aldığım everclean olarak bir çok markayı denedim. Proline nın her ikisini de gerçekten hiç sevemedim hem çok tozutuyor hemde kokuyu hapsetmiyor asla, lindo cat güzel alınabilir gerçekten marsilyalısını daha çok sevdim asla da tozutma yok, vancat tam bir vasat hem tozutma hem koku hapsetme berbat, reflexi yeni kullanmaya başladık 1 hafta oluyor ve koku hapsetme mükemmel aktif karbonlu olduğu için, everclean diğer kumlardan ne farkı var bilmiyorum o kadar para vermeye gerek yok ama alınabilir durumunuz el veriyorsa. Ben açık aldığım için 6 kg 30 tl ye gelmişti. Son olarak şunu demek istiyorum prochoice ve felicia kullanıyorduk mama olarak Nd ye geçince kakasının kokusunun minimuma indiğini farkettim mamadan da kaynaklanıyor açıkçası kokusu. Dağılmayan kuma da henüz rastlamadım tuvaletin önüne elekli paspas alınabilir belki 💕

baranertaga

Ben lindocatin lavanta kokulusunu kullanıyorum memnumum. Ama siz kokusuz istiyorsanız sanırım kokusuzuda vardı lindocatin.

yelizsenol

ben lindocat kokusuz kullanıuorum memnunum kendi adıma. tozutma hiç yok diyemem ama görece az. topaklanması iyi. Koku hapsetme kısmı da kumu koyduktan 1 hafta sonra ufak ufak koku gelmeye başladı(sadece kumu temizlerken geliyor koku) ben arada bir karbonat serpiyorum kumun üstüne kokuyu hapsetme performansını arttırmak için. genele vurduğumda kullanılabilir bi kum. Ama vancat aktif karbonlusunun çok başarılı oldığunu duydum lindocat bittiğinde onu da deneyeceğim

Parsceli

Vancat sabunlu kullanıyorum çok güzel

Quick ince taneli.

melisaakrer

Merhaba, ben naturalbastet kullanıyorum. Oldukça memnunum detayları öğrenmek isterseniz mesaj yoluyla bana ulaşabilirsiniz. ^^