Veteriner Ücreti

chromatica

geçtiğimiz günlerde kızımızı ilk kez veterinere götürdük. Iç dış parazitleri olmamıştı, o gün dış paraziti yapıldı ve veteriner bizden 140 lira ücret aldı, bu arada kizimizda pire de çok vardı ayriyetten pire için ilaç sıktılar mı bilmiyorum ama dış parazit için bu ücret bana fazla geldi gibi. sizce ayriyetten pireler için birşey yapılmış midir? yoksa veteriner değiştirmeyi düşünüyorum

24 CEVAP

sforselin

Dış parazit dediğimiz şeyi zaten pire ilacı olarak düşünebilirsiniz bu arada

denizbaliik

Bazı damlalar pahalı oluyor. Strongold gibi. Hangi marka dış parazit yaptıklarını sorarsanız fazla mı değil mi anlaşılır.

MerveTurhaann

Tekirdagda ic-dis parazit 70 ile 90 arasi damla olanlar 140 cok fazla

chromatica

@merrveturhaann evet gerçekten bana da fazla geldi, belki pireler için ayriyetten ilaç filan yapmıştır diye düşünüyorum eğer öyle değilse direk başka veterinere goturcem

chromatica

@sforselin tabii ki oylede düşünüyorum ama ne bilim sprey falan filan yapmış olabilirlermi diye düşündüm

feyzanurkrb

Biz gittiğimizde bir aşı bir hap bir de pire damlası yapmışlardı toplan 70 lira almışlardı. Ve iyi bir veteriner kliniğiydi.

Izmirde iç dış parazit yetişkin kediler için 120 tl. Dış parazit damla ic parazit enjeksiyon şeklinde oluyor. Yavrularda ise gittiğimiz veteriner iç parazit için tablrt dış parazit için sprey uygulaması yapıyor 75 tl. Fakat başka veterinere gitmek zorunda kaldım deprem sebebiyle yavru için de 120 tl aldılar üstelik iç dış paraziti enseden damla şeklinde uyguladılar ve iç parazit için işe yaramadı. Merak ettiğim şey uygulama sırasında siz yanında değil miydiniz? Görmüş olmalısınız damla ve ya tablet iğne her ne olduysa. Sadece iç-dış parazite 140 fahiş bir ücret.

baranertaga

Anlamadım sadece dış parazit mi 140? Eğer öyleyse tabiri caiz ise kazık yemişsiniz. İç-dış parazit ikisini en baba 90 tl ye yapıyorlar.

chromatica

@amatorkedihastasi korona sebebiyle odaya almadılar, dışardan izledik biz.

chromatica

@baranertaga evet sadece dış parazit için 140 lira aldılar aşı karnesi için de 30 lira... sanırım başka veterinere gidicem ben

Siyahiinci

Gittiğim veteriner iç-dış parazite bu kadar alıyor. Kullandığı ilaca göre vs. fiyat değişiyor. Hangi ilacı uygulamış yazabilir misiniz?

chromatica

@siyahiinci stronghold. iç parazit kısmında ise caniverm diye birşey yazıyor.

ferhat05

Bize 2 ay önce ilk defa iç parazit aşısı ve dış parazit damlası uyguladı veteriner hekim. Ve > 2 ay sonra tekrar geliceksiniz ve iç-dış parazit damlası alıp evde uygulayacaksınız dedi. Onun da 135 tl olduğunu söyledi ama geçen aldık 150 tl olmuştu. Kocaelideyiz. Fiyatlar bizde böyle.

Tekirvenusi

Bence çok almışlar değiştir

Bikedi

Balikesir de benim vet ic dis parazit 70 aliyor