Kedinize Çeşme Suyu/İçme Suyu/Kaynamış Su

DoraFiko

Biz kendimizde çeşme suyu içiyoruz. Kedilerimde çeşme suyu içiyorlar. Geneldede çeşmeden :) az önce bi kaç soruda çeşme suyundan kediye parazit geçme olasılığını okudum. Kesinlikle içme suyu mu içmeli miniklerimiz.

23 CEVAP

bdurcak

biz arıtmadan içme suyu veriyorduk fakat veterinerimizin uyarısıyla çeşme suyu vermeye başladık. asidik su içmesi taş oluşumu vs gibi idrar yolu hastalıklarının oluşmasını engeller demişti biz de o zamandan beri çeşme suyu veriyoruz

Şöyle anlatayım:
Çeşme suyunun içinde bakteriler var evet. Ama insan vücuduna zarar vermeyecek kadar güçsüz bakteriler. Bu kedinizin eğer aşıları yapılmamışsa zarar verebilir. Ama aşıları yapılmışsa sorun yok.
Biz çeşme suyu içiyoruz ve kedime de çeşme suyu veriyorum. Şu ana kadar hiçbir zararı olmadı. Veterinimiz de onayladı
NOT: Kedinizin suyunu sabah ve akşam olmak üzere EN AZ 2 kere değiştirin.

fetihh1453

kendiniz ne içiyorsanız onu verin

Ozge00

Biz kendimiz cesme suyu içiyoruz, kedime de oyle veriyorum. Kaynamış su pek tavsiye edilmiyor.

alabalik32

Çeşme suyu

ferhat05

Arıtma suyu veriyorum. Güzel bir soru veteriner hekimimize danışıcam. Vete onlarca soru sormaya gidicem sanırım 😂

Ozge00

@ferhat05 öğrenirsen bizi de bilgilendirir misin?
Bizim vet Çeşme suyu kullanımında sorun olmayacağını söyledi. Aksine kaynatılmıs su ve hazir sularin ileri vadede zarar verebileceğini söyledi. Her veterinerin görüşü farklı niyeyse. Şaşıyorum artık.

DoraFiko

Çok teşekkür ederim. Bugün bende tekrar hekimimle görüştüm. Hazır içme suların insan vücuduna göre ayarlandığı ph değeri kedilere fazla gelebilirmiş. Kaynamış suda içindeki mineralleri yok ediyormuş. Çeşme suları eğer içilebiliyorsa çok rahat verebilirsiniz dedi. Ama şehirden şehire sular çok fark ediyor

DoraFiko

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

Nanelimon44

Çeşme suyu vermenize sakınca yok...

aylinceyda

Çeşme sularında genellikle bakteri oluyor kedilerde iç parazit oluşturabilir ya da mikrop kaptırabilir. Düzenli kullanımda da böbrek taşı yapabiliyor. Ben arıtılmış su/hazır su karışık veriyorum. Kendi içmediğim suyu kedilerime de vermem. Her bölgenin suyu farklı olabilir tabii.

ferhat05

Tabi ki söylerim. Başlık açarım veya buraya yazarım.

Alperen07

Biz de arıtma suyu veriyoruz kendimiz de arıtma suyu içiyoruz kedime de kuşumuza da arıtma suyu veriyoruz ben kedimi sahiplenirken eski sahibi bana önceden bir kedilerinin böbrek idrar yolu sorunu kum felan olmuş sanırım çeşme suyu vermieyin dedi ama veterinere de hiç sormadım soracak olan arkadaşım bizi de aydınlatırsan sevinirim

Ben bazen hazır, bazen de kaynatılmış su veriyorum, eğer ikisi de yoksa anca o zaman çeşme suyu. Kaynatılmış su belkide sudaki mineralleri yokediyor olada bilir ama direk çeşme suyu da sağlıksız geliyor yaa.

Salihaylmz

Bizim çeşme suyumuz çok guzel hatta test yapıp bebegin bile içebileceğini söylediler ama gen gene de kaynatip sogutup veriyorum