Kedime Bugün Gençlik Hastalığı Tanısı Konuldu Cumadan Beri Tedavi Görüyor İyilesme Olasılıgı Nedir

Ozlemg1

Kedime bugün gençlik hastalığı tanısı koyuldu 6 bucuk 7 aylık 3.700 gr ağırlığında lökositi 5.8 iyilesme olasılığı nedir ya da iyilesmesi icin neler yapmaliyım yardımcı olur musunuz

19 CEVAP

dogakaradag

merhaba ben kedimi de ilk sahiplendiğimde halsizliğini fark ettim ve veterinere götürdüm. (1.5 ay oldu daha) o zaman 2.5 aylıktı. lökositi 1.7 çıktı...çok kötüydü yani. ben erken götürdüğüm için 1 haftada atlatabildik. biz şırıngayla verilen veteriner mamalarından kullandık ve serum takıldı, antibiyotik verildi azar azar ve biz akşamları veterinerde bırakmadık eve getirdik izole bir ortam oluşturduk saatte bir şırıngayla besledik gece... veteriner şansının %20 olduğunu söyledi ama şöyle düşünün daha 2.5 aylıktı ve lökositi ciddi anlamda düşüktü sizin kedinize göre. kedinizin yanında olun bu dönemde sevgi çok önemli, ben aynı zamanda bir ayakkabı kutusuna sıcak su torbası koyup üstüne havlu koyuyordum oraya yatırıyordum sıcak kalsın diye. ateşinin olduğu günler kritik günler diye hatırlıyorum... 2. günden itibaren iyiye gitmeye başlamıştı. umarım yardımcı olabilmişimdir gerçekten zor bir durum, geçmiş olsun kediciğe :(

Ozlemg1

Kedim iyileşti cok teşekkür ederim zorlu bir süreçti ama başardık

Zukooo

Ya çok üzüldüm benim de en korktuğum şey Allah yardımcınız olsun küçük kuzu da iyileşir inşallah iyileşen çok fazla kedi var iyi dileklerim sizinle..Bilen biri gençlik hastalığından nasıl korunulur yazarsa süper olur ben de çok korkuyorum bu hastalıktan

ferhat05

Bizim Paşa'da gençlik hastalığı vardı 5 aylıkken. Akciğerleri kötüydü ve hapşırıyordu. 14-16 gün boyunca eksiksiz ve saatinde antibiyotik verdik. Bu süreci güzel yönetmelisiniz. Bir gün dahi aksatmayın antibiyotiği. Sonucunda karma aşı vuruldu. Sokak kedilerinin bu hastalığa yakalanmama olasılığı yok denecek kadar az. Siz bu virüsü dışardan eve gelip kedinize pantolonunuzdan, elinizden bulaştırabilirsiniz kolayca. Ama karma aşısı varsa sıkıntı yok.

Ozlemg1

Surekli soguk yer ariyor ben yatiriyorum o kalkıp gidiyor bos laminante hareketini kisitlamak istemiyorum nasıl sıcak tutarm arkadaşlar ?

Cok tesekkur ederiz rabbim yavruma insallah şifalar verir

Ozlemg1

Kedim daha iyi mamasını kendisi yiyor ama uzerindeki halsizligi atlatamadi hala..

cansuuranus

Gamavit fosprenil onermedımı hekımınız ? Bu ılaclar zor bulunuyor ama ımkansız degıl . Fıyatlarıda cok yuksek degıl . Bı cok hekım bu ılacların kullanılmasından yana genclık hastalıgında . Bence sızde bı danısın hekımınıze derım . Egerkı bulabılırsenız kullanın derse ben sıze yardımcı olurum bulma konusunda

baranertaga

Karma aşı yaptırmış mıydınız? Ben 2 doz yaptırdım

avakafka

iyileşebilir. ilaçlarını sakın aksatmayın. dışkısında, kendini temizlemesinde, kokusunda bir değişim oluşursa, halsizleşirse hemen veterinerinize danışın. onu sıcak tutun. çok geçmiş olsun.

Ozlemg1

Karma aşımızın 1. Dozu yapılmıştı 2. Dozunu yaptiracaktik ki hasta oldu bebeğim

Ozlemg1

Ilaclarini hic aksatmiyorum geceleri kendim serum takıyorum beslenmesi için gunduzleri veteriner hekimimiz ilgileniyor kuvezde kalıyor 2 saat kadar

baranertaga

Fazla dışarıya çıkan bir kedi mi belki dışarıdan mikrop kapmıştır

baranertaga

Hastalıklı bir kediyle bir arada bulunduysa kapmış olabilir çünkü kediler arasında bulaşıcı bir hastalık

Ozlemg1

Evet disarida geziyordu kedim

dogakaradag

royal canin recovery mamasını şırıngaya çekip besleyebilirsiniz biz kullanmıştık gençlik hastalığı varken çok iştahsızdı yarım saatte bir 5 ml veriyordum