Kuşum Neden Çok Hırçın

nejadekoldas

Kuşumuzu tanıdığımız birinden sahiplendim kuşum yaşında bir kişi. Ama eve geldiği ilk günden beridir çok hırçın elimizi kekiyor dedik ilk ama kekme değil ki bildiğiniz sinir oluyor bize etimizi yoluyor resmen. Ortam değişikliğinden dolayı mı böyle yapıyor acaba dedim ama hep hep olmazki sonuçta biz bu kuşu belirli aralıklarla havalandırıyoruz, kötü de davranıyoruz. ben husky besleyen biriyim ama yemin ederim huskym daha sakin ve kuşumuz burnunu yarıyor köpeğimizin. Neden böyle ne yapabilirim onun ılımlı olması için nasıl davranabilirim bilmiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum yoksa kuş hepimizin sırayla gözünü oyucak. Tipi de şöyle bişey kendilerinin

21 CEVAP

Alperen07

Dişi kuşlar inanılmaz ısırıp can yakıyor resmen etini koparıyor insanın belki daha size eve alışamamıştır o yüzden hırçındır ama zor durulur dişi ise inanılmaz hırçın oluyorlar

nejadekoldas

Köpekle kuşu bir arada bırakıyorum gibisinden bir cümle kurmadım ki zaten huskykler kuş ve farelere karşı avcı hayvanlardır, kafesi yaklaştırdığımda da dibinde oluyorum. keşke yorumdan önce yazdıklarımı okusaydınız

nejadekoldas

Yaaaaa demek kutu gerek çiftleşme için. Ah ah ne yanlış anlaması aksine bana çok büyük yarar sağladınız şuanda. Ayrıca siz bana saldırganca değil yapıcı bir dille açıklama yaptınız çok teşekkür ederim. Ama son sorum daha olucak her gün en ideal ne kadar süre açık tutmalıyız?

drybean

ben hiç kapatmıyorum ama tabii bizim çocuklar her yeri pisletiyor :) size kalmış ne kadar açık bırakacağınız ama benim tercihim o hayvanların hapis olmaması yönünde. ama sizin bir de köpeğiniz var o yüzden siz nasıl uygun görürseniz o şekilde açabilirsiniz, bir de onunla konuşun ilgilenin gün içinde sık sık, sizden ona zarar gelmeyeceğini anlamasını sağlayın sabır işidir kuş bakımı :)

zibityus

"kuşumuz burnunu yarıyor köpeğimizin"

nejadekoldas

Zibityus. Kafese bir araya getiriyorum dedim. Hani kuş minik bir canlı hani köpeklerde birini tanımaya çalışırken yaklaşıp koklar ya. Hani siz çok bilgisiniz bunu idrak edersiniz sanmıştım ama:D kafesle bir araya getirdiğimde kuş kafesten gagasını uzatıp lunanın burnunu kekiyor. Ahahahh belki şimdi algı açılmıştır aşkım bu kadar kötülemek için yer arama