Kuşum Neden Çok Hırçın

nejadekoldas

Kuşumuzu tanıdığımız birinden sahiplendim kuşum yaşında bir kişi. Ama eve geldiği ilk günden beridir çok hırçın elimizi kekiyor dedik ilk ama kekme değil ki bildiğiniz sinir oluyor bize etimizi yoluyor resmen. Ortam değişikliğinden dolayı mı böyle yapıyor acaba dedim ama hep hep olmazki sonuçta biz bu kuşu belirli aralıklarla havalandırıyoruz, kötü de davranıyoruz. ben husky besleyen biriyim ama yemin ederim huskym daha sakin ve kuşumuz burnunu yarıyor köpeğimizin. Neden böyle ne yapabilirim onun ılımlı olması için nasıl davranabilirim bilmiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum yoksa kuş hepimizin sırayla gözünü oyucak. Tipi de şöyle bişey kendilerinin

21 CEVAP

aylinceyda

Youtube’da muhabbet kuşu agresiflik ve ısırma huyu eğitimi hakkında videolar var. İsterseniz bakabilirsiniz. :)

nejadekoldas

Erkek kuşumuz, ama ne biliyim 9 temmuzdan bu tarihe kadar da alışmaması ne biliyim yani en travma yaşayan en asabi kediler bile bir yerde uyum sağlayabiliyorken minicik kuşun böyle yapması üzüyor şahsen. Tabikide kuşlarla köpeklerin psikolojisi aynı olmaz ama

Alperen07

Belki de köpekden ötürü stres yaşıyor olabilir

zibityus

köpekle kuşu bir arada kontrolsüz bırakmak hiç mantıklı değil kuş için tehlikeli

drybean

haftada bir miii ? gerçekten mi
:(( o çocukların her gün salınması gerekiyor yoksa kanatları yağlanma yapar kafesten çıkıp dolaştırın ve uçurun her gün bu arada kuşlar hakkında youtube dan biraz araştırma yapabilirsin, açıkça söylemek gerekirse beni bir hafta kafeste tutsalar ben de hırçın olurum.. yanlış anlamayın kötü niyetle söylemiyorum bu arada. onlara o mekanı sağlamadığın sürece çiftleşmezler bu arada, benimkiler 7-8 aydır birlikte ama kutuları olmadığı için çiftleşemiyorlar, o konuda dert etmene gerek yok. Bence o çocuğun bir arkadaşa, bir de özgürlüğe ihtiyacı var ( bu arada ben kuşlarımın kafesinin kapağını hiç kapatmıyorum)

nejadekoldas

Maalesef evet benim devamlı serbest bırakma şansım yok benim köpeğim sakindir zararsızdır ama içgüdü sonuçta allah korusun Bi kapsa. Kuşu gerçekten çok seviyorum hareketleri çok komiğime gidiyor. Hatta odama da alabilirim ben genelde odamda takılan biriyim. Yazdıklarınız bana çok çok faydalı fikirler verdi gerçekten çok teşekkür ederim. Artık kuşumu anlayabiliyorum:) 🤍

Siyammm

İsirdiğında parmagınızï cekerseniz " he tmm ısırınca gidiyolar" diye düşünür . Isırıktan korkmadïğınızı göstermek için elinizi yumruk yapın elin dışındaki kemikler varya ordan ısırsın acımıyo ordan. Böylece korkmadığïnızı göstermiş olursunuz

drybean

ben teşekkür ederim, o çocuğu anlamaya çalıştığınız için :)

BurcuAlexx

Sık sık dışarı çıkarmaya çalışın, belki köpeğinizden dolayı korkmuş, strese girmiş olabilir diye düşünüyorum. Bazen internette köpek ve kuşun dostluğunu görüyorum, şaşırıyorum vallaha. Demek ki dost da, düşman da olabiliyorlar kjgjhfgvhfckhgjhfjh
Bu arada eklemeden geçemeyeceğim ikisi de çokça tatlı maşallah❤️

nejadekoldas

Çok teşekkür ederim. Evet dost olan çok var. İkisi de aslında birbirlerini seviyorlar kuş köpeği görünce tellere doğru tırmanıyor birşeyler mırıldanıyor gibi gözleriyle takip ediyor filan. Bir ara açtığımızda köpeğimizde yanımızdaydı. Kuş köpeğimizin poposuna konup oturmuştu onu hiç unutamıyorum şwöfşsödös

BurcuAlexx

@nejadekoldas ahahha yerim onları ya, fghszöşlhfgh

nejadekoldas

Kötü de davranmıyoruz olacaktı o. Aman birde yazım hatasının linçini yemeyeyim.

drybean

çocuğu ne sıklıkla dışarı salıyorsunuz ? bir de cinsiyeti kızsa normaldir bence, benim dişi kuşum da öyle ama erkek olan kafamdan tepemden inmiyor sabahtan akşama kadar konuşuyor. Bir de ona arkadaş alabilirsiniz benim dişi kuşum depresyondaydı ve senin anlattığın gibi çok hırçındı hiç çıkmıyordu kafesten ( ama alışıktı ) erkek alınca düzeldi yavrum çok daha iyi şimdi ama hala kafesten çıkmıyor :)

nejadekoldas

Kuş almayı belki bin defa düşündüm. Gittiğim yerler sorduğum kişiler genelde evet alabilirsiniz ama kekerek yolabilir denildi. Bende korktum hint kuşum vardı onlarda da öyle olmuştu. Haftada 1 salıyoruz, daha mı fazla salmalıyım sizce? Çünkü inanın nasıl davranacağımı bilemiyorum. Cinsiyeti erkek. Eğer dişi alırsam habire bir çiftleşirler diye yavrularına yer ayırmam korkusuyla da alamamıştım yanına eş. Sizde böyle bir durum oldu mu yani insanlar sürekli çiftleşirler gibisinden konuşuyor da

nejadekoldas

Az önce baktım evet, teşekkür ederim, 😊