Kedim Balkabakli Tavuk Yedikten Sonra İshal Oldu

Busebakis

Merhaba kedim 3 gün önce kisirlasti bu süre boyunca veterinerde kaldı bugün aldık ancak eve geldiğinde karnı içine gocmustu resmen ben de biraz daha iyi doyar belki diye burda da önerilerden görüp tavuk ve balkabağı haşlayıp verdim ilk geldiğinde tuvaletini yapmıştı normaldi bunu yedikten sonra ishal olmuş acaba geçmesi için ne yapabilirim?

24 CEVAP

Petlover34

Ya kız ishal oldu ondan öncede tuvaletini yaptı sorun yoktu diyor nesini anlamıyorsunuz. Kediniz bunları sindirememiş olabilir kuru maması dışında ishali normale dönene kadar birşey vermeyin. Tavukla balkabağını mixleyip yesem benimde midem bozulur.

Zeynepulku

Bence ya kabaktan dolayı oldu yada ilaçlardan. yiyip 3 saatte etki edip ishal olması biraz zor. Bence 1-2 hafta sonra tekrar deneyin kabaklı yas mamayi belki bu sefer olmaz eğer olursa bir daha kabak vermezsiniz.

sforselin

Balkabağı güzel bir lif kaynağı. O yüzden ishali tetikleyeceğini sanmıyorum. Ameliyat sonrası olduğu için antibiyotiklerin etkisi olabilir gibi geldi. Şu an baktığım antibiyotik tedavisi gören kedi de ara ara ishal şeklinde yapıyor kakasını.
Mama değişimleri sebebiyle de olabilir tabii. Geçmiş olsun

yokistead

Sen değil miydin dün bana da hakaret ediyorlar takmayın diyen :) bize kimse hakaret etmiyor niye ki

yokistead

Soru cevaplardaki yorumları okumam yeterli oluyor bana. Siz ısrarla kendi bildiğinizin doğruluğunu dayatan birisiniz. Her soruda da muhakkak varsınız tanımamak mümkün mü. Anlama özürlü deyip bir de beni karmaşaya katmayın demen 🤣

Petlover34

Bana mı demiş anlama özürlü diye :D tavuk, balkabağı vırt zırt ishal yapmaz denilemez bu kesinliktir. Yapabilir niye yapmasın. Sana yapmıyor diye öbüründe de mi aynı olacak? Aynı evde bir besini 3 kişi yese birinin midesi bozuluyor diğerlerine birşey olmuyor. Artı yeni veterinerden gelmiş oralarda su mama bile az veriyorlar iş çıkarmasın diye. Midesi hassas olabilir şu dönemde

Busebakis

Veterinerde kuru mama yemiş ama hangisini yediğini söylemediler kabak ilk defa yedi tavuk daha önce yemişti dün geceden sonra tekrar ishali tekrarlamadı tavuk & kabak karışımını yedikten 3 saat sonraki dışkısı ishal şeklinde olmuştu, kuru mamasindan başka bir şey vermedim ben de daha sonra

Busebakis

Arkadaşlar bu sorudan sonra neden tartıştınız anlamadım veterinerde belki korkudan belki de iştahsızlıktan fazla bir şey yememiş o yüzden karnı içine çekilmiş gibi olmuş iştahı artsın biraz hem de burda sizlerin önerisiyle gördüm tavuk ve kabağı haşlayıp vermenin iyi olacağını düşündüm sadece ishal gibi bir sorunla karşılaşınca sebebinin o olup olmayacağını anlamak için daha önce deneyimleyenlere sormak istedim tabiki bir çok sebebi olabilir ama ben de ona göre sebebi bulup dikkat etmeye çalışıyorum zaten iyileşme sürecinde onu daha rahatsız edecek bir şey yedirmek istemem ve cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim

sforselin

Geçmiş olsun tekrar. İshal o kadar kısa süreliyse sorun olmaz. Arada olabilir öyle şeyler. Soğuk bir yere yattığında ya da veterinere gidip gelirken falan da oluyor mesela. Yine de bi dahakine balkabağı verirken miktarını az tutun. Oranı ayarlayamadıysanız kötü etkilemiş de olabilir. (Sebze vb'nin yaklaşık %10 civarını geçmemesi gerekiyor yaptığınız mamada)

Ozge00

Tavuğun hangi kismiydi acaba?
Tavuk göğsü ishale iyi gelir aslında, balkabağı da ayni şekilde etkisi vardir az cok ishale.

Busebakis

Göğüs kismiydi özellikle böyle bir şey olmasın diye tamamen yağsız etle hazırlamıştım

Ozge00

Veterinerde ne vermişler acaba? Kendi mamasindan farklı mama verdiler ise de olabilir. Stresten de olabilir. Tavuk daha once yememis miydi? İshal yapması biraz tuhaf geldi açıkçası, ben aksine ishal kesici olarak kullanırım hep.

Busebakis

Antibiyotik vermişler veterinerde ama ilk kakası değildi kuru maması da tavuklu

Ozge00

Hayir Veterinerde kaldığı sürede ne yemiş

miya11

yoğurt vermeyi deneyebilirsin ayranda olur ama ev yoğurdu olmasına dikkat edin lütfen mide ve bağırsak problemlerine birebir kısırlaştırılmış bi kedi ne yemeli çok bir bilgim yok ama eminim yoğurt çok iyi gelecektir