Çam Peleti Kullananlar + Malt

didarkardes

Arkadaşlar iki sorum olacak size

  1. Kedime çam peleti almak istiyorum nasıl alıştırabilirim dışarıya yapma durumu olur mu?

  2. Vets plus ın tüy maltını kullanıyordum içinde zararlı bir yağ olduğunu duyunca kullanmayı bıraktım. 30 gramlık olanından almıştım daha yarısına gelmedik bunu direkt atıp gimcat mi almalıyım yoksa bunu bitirip mi almalıyım?

13 CEVAP

didarkardes

teşekkür ederim cevaplarınız içiin :)

didarkardes

Maltın son kullanma tarihi falan yazmıyordu içi sulanmış ve iğrenç kokuyordu bende çöpe attım:(

Irms

Kum kabının yarısına kadar pelet üstüne betonit döktüm, biz bu şekilde geçtik pelete hiç sorun yaşamadım hemen yaptılar tuvaletlerini

Ozge00

Kum çoğunlukta olacak şekilde pelet ile karıştırıyoruz. Zamanla peleti arttırıyoruz. Mama değişimi yapma ile benzer. O şekilde alıştı 1 haftada. Bazi kediler inat oluyor daha uzun surede de alısabilir. Dışarı hic yapmadı bizimki, ilk bir girdi peleti kokladı sonra yaptı. Ama kumda yaptığı cisi duruyordu. Hepsini alip bir tanesini bırakıyordum, onun da etkisi olmus olabilir. Peleti koklayinca yapasi gelmiyordu sanırım :D

Bende farkli bir maltta ayni sorunu farkettim maalesef. Sordum aşağıda bakabilirsiniz.

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/55090-kolza-yagi

Kultigin

  1. Sorunuza cevap vereyim,
    İçindeki yağın zararını bilmiyorum fakat 30 gramlık yani 1 aylık malttan bir şey olmaz. Uzun vadede peş peşe kullanımda sorun olabilir belki. Fakat yinede içiniz rahat etmez ise başka bir malta geçiş yapabilirsiniz. Ben şuan trixie kullanıyorum 240 gram olandan aldım hem uygun fiyatlı hem de şeker gibi zararlı maddeler içermiyor. 65-70 lira arası bir şeydi sanırım, kedim de baya sevdi.

Hilal001

Ben en alta pelet döktüm üzerine bentonit döktüm pelet görünmeyecek şekilde. Kedim girdikçe eşelendiği için kendi kendine karıştırmış oldu. 5 gün sonunda iyice alıştığını düşünüp bentonitle karışık peleti döktüm, full pelet koydum. Gece boyu yapmadı bende sabah 1 avuc kadar bentonit serptim girip yaptı. Ondan sonrada hiç yapmamazlik olmadı. Ilk başlarda farkediyodum garipsiyordu eşelenirken ama şuan hiç bi sıkıntı kalmadı. Tabi kediden kediye değişedebilir. Bigcat kullaniyorum marka olarak.

Denizygt

Bende kızıma 1 ay öncesine kadar sürekli gimcat kullandım ama son 1 aydır trixie 240 gr lık maltını kullanıyorum kızım bunuda severek yiyor. Kum olarak ta natural bestet i öneririm ilk başlarda azar azar kullandığınız kumun üzerine koyup zamanla çoğaltarak 1 hafta gibi bi sürede alıştırırsınız.

didarkardes

peki çam peletinde bentonit kumlardaki gibi koku oluyor mu?

Denizygt

Hayır ben çok memnunum hemde daha uzun süre tasarruflu oluyor peletler

Hilal001

Bentonitte koku sorunu yasıyodum ama pelette hiç koku sorunu yaşamadım

didarkardes

teşekkür ederimmm:)

sforselin

Sanırım en garip pelete alıştırmayı ben yapmışım bkbkxjbj Eski tuvaletinden kakasını alıp peletin üstüne açık bir şekilde koydum. Sonra çağırıp koklattım. Hemen kapattı tabii. Sonrasında biraz söylene söylene yapsa da hiç sorun yaşamadık.
Bu kolza yağı çok muallak sanırım. Yararlı diyeni de zararlı diyeni de var. Ben gözden çıkarabiliyorsam maltı atar, çıkaramıyorsam da güvendiğim bir marka alıp bi ondan bi diğerinden şeklinde dönüşümlü kullanarak bitirirdim sanırım.

Verdatrtp

malt olarak ben de trixie kullanıyorum fiyatı uygun ve kedim severek yiyor verince