Saçma Sapan İnsanların Hayvan Bakabileceğine İnanması

SerraYanmaz

Öncelikle bu bir soru değil dertleşme postu
Kedilerimi sahiplendirmeye çalışıyorum ve abuk subuk insanlar yazıyor
Benim annem bı lokma ekmekle kaç kediyi doyururdu o kadar pahalı mama mi olur diyor hangi markayı kullanıyorsunuz diyorum 10 liralık mama söylüyor öncekilere ne oldu kaçtı diyor E ŞİMDİ BENİM YAVRUMU NE DİYE İSTİYORSUN TAM OLARAK
Bı de her şeyi siz bilirsiniz kendine zengin birini bul diyor
İçeriği iyi ve fiyatı uygun bir sürü marka var her ay ona o kadar para mı harcanırmış
Bakamayacaksan isteme kardeşim bı bitmediniz

27 CEVAP

Zeynepulku

Kedisi için 5 lirayı çok görenlere kedi sahiplendirilmez simdi mamadan kisicak ilerde vet hekimden. Sonra da ben bakamiyorum diyip sokağa

kaanpolat

İllada orijen beslesinler demedim örnek verdim biz bukadar hayvanlarınızın üstüne düşerken insanların 10 TL lik mama ile hayvan besleyen bileceğiniz düşünmesi çok sinir bozucu

Herkes pahalı mama alamayabilir buna çok takılmayın, zaten burada da hem uygun fiyatlı hem de güzel mama arayışı içindeyiz pek çoğumuz. Önemli olan sevgisizlik ve sorumsuzluk göstermeleri. Daha önceki kedileriyle ilgili bahaneleri çok ürkütücüymüş, kim kıyıpta verir yavrusunu bu tür insanlara? Yuva bulamayıp sokağa bırakmaktansa varsın on liralık mama yesin ama sevildiği ve imkânlar dahilinde bakıldığı sıcak bir yuvası olsun canların.

Alperen07

Kedi sahipleneceksen evlat gibi göreceksin maması,yeri,oyuncağı,vitamini,tuvaleti,otu,ilacı,doktoru vs üç tane evladım var kedim 4. Çocuğum gibi canımın içi o benim portakal kafalı şapşik oğlum iki tuvaletimiz var birini hiç düşünmeden kapattık kedimize verdik rahat rahat işesin diye kapalı tuvalet aldık ,tüy bakımı vitamin destekleri ,mama ve su kabını hiç kullanmadığım cam kaselerimi düşünmeden ona mama su kabı yaptım her gün bıkmadan usanmadan b...kunu temizliyorum kaplarını temizleyip yıkıyorum kuzumu tarayıp dişlerini fırçalıyorum bunların hepsi bana Sevgi mırrrrmırlama ve pati masajı olarak geri dönüyor çok şükür hayatımız onunla çok değişti çokkkk

sforselin

Taşınırken kedimi bıraktık şimdi yeni kedi istiyoruz diyen oldu :)

Mehmetkr

Kedi için krax gibi ucuz mamalar kullanmak bankada saçma geliyor. Durumu olmayabilir ama bu köpek değil ki kedi yediği günlük 50 60 gram, 20 günde 1 kg yiyor. Ayda 1 buçuk kg eder. Ayda 45 TL harcayamayacagini söyleyenlerin bahane bulduğunu düşünüyorum. Bazı istisnalar olabilir ama genel olarak çoğu kişinin maaşı var ve asgari ücret bile 2000 TLnin üstündeyken aylık 50 TL mesleği olan insanlar için çok bir para değil bence. Öğrenciler ve iş sahibi olmayanları ayrı tutuyorum

Zeynepulku

Ben de ilk kedi sahiplendirdigimde haber vermeden getirip aldıkları yere geri atmışlar. :'' o kadar uzulmustum ki. Bundan tam 2 hafta sonra biri öldü/kayboldu diğerine de gözünün önünde araba çarptı kliniğe giderken elimde öldü. Bir daha sokakta hic bir kediyi kendime alıştırmafim kendimde Alışamadım. Bu yavrulardan sonra Lilly diye bir kedi doğdu. Gri bir kedi kesin yuva bulurdum ama cesaret edemedim. Simdi sokakta belki Hevesimi kirmasalardı onunda güzel bir yuvası olacaktı. Kisirlastiramadim da ele avuca gelmiyor.

Faytekin

Evine aldığı canı kendi evladi gibi canı gibi görmediği için çıkıyor bütün sorunlar zaten,ona hayvan gibi değil de can gibi bakmak gerekiyor bütün mesele bu,kendi cocugu aç kalmasın yeter diyip en ucuz yemeği yapıyor mu bu kişiler, hastalaninca çocuğum hastalandı diyip forumlarda başlık açıyor mu,iğneleri geldiği zaman erteliyormu musait bi zamanda götürürüm diye,hayır tabiki de..
Ama kediyi köpeği kuşu Vs. . bir can olarak değilde evde kapıda beslenen bir hayvan olarak gordukleri için ,aileden biri olarak,bir birey olarak görmedikleri için çıkıyor bütün sorunlar,ama biz onları evimize aldığımız zaman onlar bizleri öyle görüyor ,kendilerini evin bir bireyı olarak ,annesi babası kardeşi gibi benimsiyorlar.

Valla ülkemizde çocuğunu doktora götüremeyen, daha iyilerini alamadığı için ucuz gıdalarla besleyen o kadar çok insan var ki siz kalkmış burda on liralık mama muhabbeti yapıyorsunuz, zaten sevdiği için alan biri zamanla imkânlarını zorlayacaktır, ha olmuyorsa yine ucuzunu alır ama sokakta bırakmaz. Peki tamam bu yavruları sahiplenen olmadı ne olacak? İlânlarda çok görüyorum işte "yuva bulunmazsa üç gün sonra sokağa bırakmak zorundayım" gibi, e böyle olması mı daha iyi yoksa yemek+ev mi olması daha iyi? Ha ben bakarım yine de fakire vermem, bi yere de bırakmam diyorsanız zaten en güzeli o, ama işin sonu barınakta bitecekse kusura bakmayın o canı öldürün daha iyi.

SerraYanmaz

Allah'ım sabır

Erogluekiin

Bir kaç kişinin yorumlarına katılmıyorum. Tabii ki her kedi bakacak orijen alsın diyemem bende alamıyorum ama belli bir kalitede fiyatta olmalı. Durumu olmayan ne yapsın diyenler var ben zor bir durum dışında durumu olmayan kişilerin kedi sahiplenmesini doğru bulmuyorum. Gerekli ona bakacak orta kalitede bir gücün varsa sahiplenmeli insan. Sokaktaki kedilere zaten durumumuz nedeni ile enjoy, dr sacchi ile beslenir. Ama tutup da evdeki kediye dr sacchi almayı düşünerek sahiplenmezsin. Durumu olmayan insanlara kedi bakmak bir lüks kaçıyor malesef ülkemiz de...

alabalik32

Bend evde bakıp sonra sokağa atanlara sinirleniyorum Atılan kedide sokak ortamına alışkın olmayınca dışarda diğer kediler tarafından hırpalanıyor. Onları görünce ağlıyorum. Kaçarsa kaybolursa napar düşüncesi bile beni mahvetmeye yetiyor.

SerraYanmaz

İlle de evde bı şekilde ev yemekleriyle bakicam diyorsa sokak kedisi alsın hem kışı dışarıda geçirmemiş olur.
Hiç dışarı görmemiş yavru bı kediyi bu şekilde büyütemezsin.
Ama o zaman da sokak kedisi mi iy hastalıklıdır o uğraşamam veterineriyle diyorlar.
İlle de ev kedisi ille de yavru ille sağlıklı ama kafama göre

Erogluekiin

Ben zor durum dışında durumu olmayan insanlar kedi sahiplenmesin dedim. Yani gidip de barınağa düşsün demedim, zaten zor durum diye belirttim. Böyle insanların genellikle birde cins beklentisi oluyor. Mavri rus kedi ilanı açtım yazmayan kalmadı valla. Bir de insanlarda bir algı var ben sokak beslemesi yapıyorum biru mesaj atmış. "Niye boşuna mama parası veriyorsunuz evde bir sürü yemek artıyor onu ver" tamam...

On liralık mama alacak parası olmayan bile gitsin bir can sahiplensin, amma sokaktan amma sokağa atılacak olan bir can! Yediği yemeğin suyuna ekmek doğrasın versin ama sokakta yaşamaktan kurtarsın. Valla bazılarının mantığına hakikaten hayret ettim be...