Kedi Maması Önerisi Verebilir Misiniz?

ferhat05

Anket

Pro Plan
(8 oy)
Brit
(6 oy)
Hill's
(5 oy)
Felicia/Matisse (Yorumda da belirtirseniz sevirinim.
(5 oy)
Toplam (24 oy)

Veteriner hekimimiz N&D almayın dedi. ProPlan veya Hill's önerdi. Ben sadece risk almamak için N&D almak istemiyorum. Aklımda *Hill's, Brit Care, Pro Plan *var. Ama Felicia ve Matisse hakkında biraz bilgi verir misiniz? İçeriği ve deneyenlerin aldığı verim iyi mi?

16 CEVAP

aleynaaoz

Ben mamalar hakkında çok bilgi sahibi değilim ama Proplan kedi fast food'u gibi geliyor bana. Bildiğim kadarıyla içindeki tahıl oranı yüksek, kedilerin tahıla ihtiyacı yok. Hatta burada bir yerde içeriğinde şeker olduğunu, kedilerin o yüzden bayılarak yediğini duydum ama biri beni doğrularsa sevinirim. Ben Felicia kullanıyorum, tahıl oranı düşük, protein ve vitamin oranı gayet yeterli, yalnızca biraz taurin takviyesi yapmak gerekiyor ama onun dışında memnunum. Gerçi bütçenizle de alakalı mama işi.

Faytekin

Veterineriniz neden Nd almayın dedi sebebini de açıkladımı ,önerdiği iki mamadan da kat kat daha iyi bir mama bence.

Erogluekiin

Bence nd alıp denemelisiniz 1.5 kg ya da numune. Kedinizin bir sağlık sorunu mu var neden içeriği güzel bir mamayı önermiyor veterineriniz

ferhat05

Bazı sağlık sorunlarına sebep oluyormuş. Açıkladı ama unuttum. Ben de denemek istiyorum N&D'yi. Matisse Yüksek oranda pirinç içeriyor. (%25). Felicia et değil protein içeriyor. Brit'i de çıkarttım, tahılsız ve kısır kedi için birazcık fazla yağ içeriyor ama düşünülebir.
Sanırım N&D, Acana veya Hill's alıcam. Ama Acana ve Hill's de kümes hayvanlı veya balıklı var kısırlaştırılmış kediler için.

Denizygt

Hills de çok güzel eğer kediniz balığı seviyorsa balıklısını tavsiye ederim tüyleri içinde çok iyi bi mama

ferhat05

Yemediği şey yok. Ama yaş mama varsa veya evde et pişiyorsa kuru mamayı reddedip yaş mama ve et istiyor.

ferhat05

N&D'nin numunesini nasıl sipariş edicem. Biraz baktım ama bulamadım.

Kultigin

Ben yavru kedim için 2 ay Proplan kullandım şuan Matisse ye geçiş yaptık. Matisse hayvansal protein olarak tavuk, balık ve yumurta içeriyor yani çeşitli bir protein kaynağı var. Ayrıca taurin oranı da 2900mg bana çok iyi geldi. Sadece dediğiniz gibi pirinç miktarı %20 ve biraz fazla. Fakat pirinç yeterli miktarda olmak kaydıyla kediler için faydalı diye biliyorum.

Littlecats

Bunlar arasından brit derim fakat hiç kullanmadım. Veterineriniz neden N&D almayın dedi

Ben Proplan ve Hill's kullanıyorum şu an. N&D bizimkine yaramadı ishal yaptı maalesef. Sebebi içindeki bir maddenin fazlalığındanmış her kedi her mamayı kaldıramıyor dedikleri bu galiba yoksa kötü bir mama değil. Ben desteklemek amacıyla Hill's kullanıyorum ama açıkçası balığı çok sevmediği için bayılarak yemiyor. Proplan'dan memnunum baya, tüyleri güzel gözüküyor. İştahı da öyle denilen gibi inanılmaz değil 75-90 gr arası yiyor günde kilosu düzenli.

Kueen

Ben royalcan kity taraftarıyım kedimi iki aylıkken evlat edindim şuan çok sağlıklı ve aynı zamanda parlak tüylere sahip bakımı yanı sıra royalcan kityede borçluyuz bunu

Valla ben az önce buradan Britcare sipariş ettim, tahılsız olması hoşuma gitti ayrıca da son günlerde burada epey övülüyor. Önümüzdeki ay inşaallah kısırlaştıracağım, o yüzden kısırlaştırılmış mama stoğu yapıyorum :)) Nd güzel bir mama aslında, tercihim Nd olurdu, ikinci tercih de Brit care diyorum.

1sukrandemir1

İlk kedim varken kısırlaşana kadar hills yavru kedi maması kullanmıştık ve çok memnun kaldığımızı hatırlıyorum.Kısırlaştırdıktan sonra proplan ve n&d denedik ve ikisini de hiç sevmedi. Sonra bir anda kedi sayısı 4'e çıkınca 2 kısır, 2 yavru ve yavrularla annenin hayatı riski olunca vetimizin önerdiği advance mamaya başladık ve nisan ayından beri kullanıyoruz. Şu an evde 3 kedim var ve en büyük aşkları hindi füme olduğundan hindili advance kullanıyoruz aşırı derece de memnunuz.

ferhat05

Hill's e kadar alabilirim. Ama orijen, acana veya instinct alamam. Pro plan biraz şüpheli evet. Tam miktar bile belirtmiyorlar mamalarda.