80 Liralık Damlanın 1 Ay Etkili Olması

Siyammm

Arkadaşlar kedimi tararken üstünde küçük bir pire yakaladım. Vet.'i aradım stronghold yapalım dedi. Ne kasar koruyuculuğu olur dedim.sizin ne kadar taşıdığınızq bağlı dedi 1 ay kesin etki eder dedi. Arkadaşlar her ay 80 lira damlaya mı vereyim?Maması daha az tutuyor. Ne düşünüyorsunuz tavsiyeniz varmı? Veterinerimiz paragöz değil ama 80 liralık damlanın 1 kesin koruma sağlaması şaşırttı beni

16 CEVAP

Anonymus552223

Hic gerek yok her ay yaptirmak kediye pireden daha cok zarar verir. Karacigere hep zararli onlar zehir sonucta. Ben de sokaga cikan kedimde arada pire goruyorum kendi ayiklayip olduruyor galiba ne bize ne eve bulasmadi. Kasinmaya devam etse cogaldigini gorsem kullanirim ama gerek kalmadi simdiye kadar sadece 1 kez yazin uyguladim kene yapismasin diye

Anonymus552223

Bu arada evimizde suan ic parazit damlasindan sonra karacigeri iflas etmis bir kedi var, 2 aydir agzina besliyoruz. Serumlar vs ler. Ay kedine aşı yaptirmiyor musun diyenler cikacaktir. Uzman degilim tecrubelerimi soyluyorum.

Zeynepulku

Ben aylardır yaptıriyorum kisin da yaptırmayı düşünmüyorum. iç dış parazitin koruyucu hekimlik olmadigini -kuduz karma vs gibi- tedavi etmek amaçlı kullanıldığını düşünüyorum. Bos yere kediyi 2 ayda bir kimyasala boğmaya gerek var mi? Hic bir sorun yasamadım şimdiye kadar. Tabii yaşayadabilirim.

Ozge00

Ayni sekilde bende epiglotise katılıyorum. Bu konuda beni burda linc ettiler dis paraziti yaptırmiyorum diye. Ama veterinerim ile konuştuk, araştırdım. Bu şekilde bana daha doğru geliyor. Yaptırmiyoruz.
Geçmiş olsun, umarim sağlığına kavuşur.

sforselin

Dış parazit damlalarının genelinin koruyuculuk süresi 1 ay kadar zaten. Aslında her ay yaptırmanız gerekmez çoğu durumda ama veterineriniz haklı, ne kadar taşıyacağınıza göre değişir. Ben sokaktakileri besledikten sonra eve gelip kıyafetlerimi tamamen değiştiriyorum. Ayakkabılarımızı da onun ulaşabileceği yerlere koymuyoruz. Yaz aylarında yaşadığınız yere göre ayda bir yaptırmak iyi olabilir tabii ama bu aylarda bilmiyorum ne kadar elzem.

Bisuskonuscam

Evden cikmiyosa kediniz ve sizde dikkat ediyorsaniz temizlige, 2 3 ay gidiyor. Ve gercekten birkac marka kullandim strongholdun daha etkili olduguna inaniyorum

Zukooo

Evi bir sefer ilaçlatıp onun üzerine yaptırırsanız uzun bir süre idare eder. Onun dışında doğal yöntemler de var etkisinin geçtiğini hissettiğiniz sırada en azından damlayı braz daha geciktirmek adına biberiye yağı vs damlatabilirsiniz ensesine

Anonymus552223

Yani sadece damladan olmadi yanlis anlasilmasin, karaciger zaten zayifmis damla ustune geldi tamamen iflas etti

Zeynepulku

@epiglottis sadece böbrek değil deri sağlığını da bozup deri florasını da etkiliyormus diye okudum bir kaç yerde. Pirenin artik bu ilaçlara bağışıklık kazanıp daha geç ölmesine/ ölmemesine de sebep oluyormuş , Vücudunda artik püreye karşı savunmasını düşürüyormuş, ama bundan çok emin değilim.
Bu arada bunları kimseye bir şey kanıtlanmak için söylemiyorum. Sadece kendi fikrim ve arastirmalarımdan yola çıkarak söyledim. Kimse aaa bu boylemiymis diyip parazit yaptırmayı bırakmasın veya bana ay sen çok biliyorsun demesin 😌

Buseckr

Sirkeli su ile silmeyi deneyebilirsiniz kedinizi pireler sirkeyi sevmez ben kedimi sahiplendiğimden beri sirkeli su ile siliyorum sonra kuruluyorum çok şükür pire sorunumuz olmadı

Siyammm

@Bisuskonuscam dikkat ediyoruz nerdeyse dışarı çıkmıyoruz. Ev temiz. Üst katlardayız nerden geliyolar onu anlamadım

Bisuskonuscam

Ilaclattiniz mi evi? Bir de strongholdu deneyin memnun kalirsiniz diye dusunuyorum. Ben cok disarda kedilerle hasir nesir olan biriyim muhakkak vardir pireli olanlar ama hic eve tasimamisim. Umarim tasimam da :/

Biz 3 ayda bir yaptırıyoruz bunu, her ay damla yaptırmak yerine pire tasması da deneyebilirsiniz.

emineerturk

Geçenlerdr kedimin parazitlerini aksattım 2 hafta falan geçti ve iç parazit oldu.
Düzenli yapılması gerekli. Veterinerler de yaptırın diyor.

darwinnnnn

ben pireden çok çektim stronghold yardımımıza koştu her ay 80 demişsiniz ama zaten normal bir dış parazit damlası en az 60tl oluyor istanbulda